Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 
 
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 

Strona główna

 

 
Poniedziałek 22.06.2026
liczba odwiedzin: 429803

Witamy na stronie

 Szkoły Podstawowej

  im. Jana Pawła II  w Sobkowie!

 

Wiadomości

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/26 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie, odbędzie się 26 czerwca 2026 r., na sali gimnastycznej o godzinie 8.00. 📓

  • Nowa galeria WAKACYJNY PIKNIK RODZINNY - 2026 została dodana do albumu fotograficznego

    12 czerwca 2026 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się PIKNIK RODZINNY, którego przewodnią myślą były wakacje.

  • Nowa galeria Wycieczka uczniów klas I - III została dodana do albumu fotograficznego

    27 mają 2026 roku uczniowie klas I - III,pod opieką wychowawców, odwiedzili Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach oraz zwiedzili Jaskinie na Kadzielni.

  • W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie odbyły się wyjątkowe obchody Dnia Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, odprawioną przez ks. S. Strycharczyka, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście z burmistrzem Tomaszem Chają i zastępcą burmistrza Małgorzatą Słotwińską. Obecni byli także miejscy radni. Był to czas wspólnej modlitwy i zadumy nad wartościami, które pozostawił po sobie św. Jan Paweł II – Papież Polak, będący dla wielu pokoleń autorytetem i symbolem dobra.
    Po części liturgicznej uczniowie zaprezentowali wzruszające przedstawienie poświęcone życiu i nauczaniu patrona szkoły. Młodzi artyści z dużym zaangażowaniem przypomnieli najważniejsze przesłania Jana Pawła II, mówiące o miłości, szacunku, rodzinie oraz odpowiedzialności za drugiego człowieka. Nie zabrakło pięknych recytacji łącznie z charyzmatycznym wygłoszeniem przez Jacka Chudobieckiego łacińskiego "Annuntio vobis gaudium magnum: Habemus Papam! Eminentissimum ac reverendissimum Dominum, Dominum Carolum Sanctæ Romanæ Ecclesiæ Cardinalem Wojtyła, qui sibi nomen imposuit Ioannis Pauli Secundi.”, a także uroczych aranżacji pieśni wykonanych przez uczniów z klas 1-3 i poważnych scen w interpretacji aktorskiej starszych klas.
    Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami. W programie odchodów nie mogło zabraknąć ulubionej pieśni św. Jana Pawła II ,,Barki”, którą odśpiewała cała społeczność uczniowska razem z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmia, a

  • 15 maja uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu Z Wojciechem Purtakiem autorem książki pt."Kto mieszka w dworku?". Książka opowiada o czasach dzieciństwa S. Żeromskiego. Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Sobkowie.