Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 
 
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 

Strona główna

 

 
  • 20. Rocznica śmierci Jana Pawła II - Patrona Szkoły.

  • Na powitanie Wiosny czyli inscenizacja klasy trzeciej!

     Z okazji nadejścia wiosny uczniowie klasy 3 przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z klas 1-2 oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Sobkowie przedstawienie pt. „Witaj Wiosno”. Wcielili się w rolę Pani Wiosny, zwierzątek, owadów, Słońca, deszczu, wiatru, wody, kwiatów i drzew.  Dzieci w zabawny sposób słowem, tańcem i piosenką przedstawiły bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Na zakończenie publiczność miała okazję wysłuchać i rozwiązać zagadki związane z nadchodzącą wiosną.

    I. Gruszczyńska

  • Przyszła Wiosna - Pora Radosna!

    Wiosna to pora roku, która budzi w nas radość i chęć do działania, dlatego w kalendarzu imprez szkolnych nie mogło zabraknąć obchodów Powitania Wiosny!

     21 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie już od rana zrobiło się bardzo radośnie i kolorowo. Wiosenne dekoracje na ścianach klas i różnobarwne stroje uczniów potwierdziły nadejście radosnej pory roku, o czym  także  uczniowie powiadomili mieszkańców, organizując kolorowy marsz uliczkami Sobkowa.

    M. Pyjas

  • Dzień w kapeluszu! :)

    Dzień 7 marca, w klasie drugiej, upłynął pod hasłem: Dzień w kapeluszu! Był także świetną okazją do uczczenia Dnia Kobiet!

     Łącząc przyjemne z pożytecznym, dzieci poznały historię  kapelusza, rodzaje oraz ich przeznaczenie dawniej i dziś!

    Jak widać na zdjęciach wszyscy świetnie się bawili !

  • Szlachetne zdrowie nie tylko dla Kobiet!

      Dzień Kobiet można świętować na różne sposoby. W naszej szkole był on wyjątkowy. Święto Pań obchodziliśmy tym razem pod hasłem „Szlachetne zdrowie”.  Ten niecodzienny akcent prozdrowotny pojawił się za sprawą Maćka Barteczko, który ma reprezentować powiat jędrzejowski na szczeblu wojewódzkim „Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia” Polskiego Czerwonego Krzyża i zobowiązany jest do przeprowadzenia prozdrowotnej akcji. Maciek poważnie potraktował to wyzwanie. Wspólnie z opiekunkami Szkolnego Koła PCK, Panią V.Wujcik i kolegami przygotował niecodzienne wydarzenie dla szkolnej społeczności.  

    Na początku wysłuchaliśmy fraszki „Szlachetne zdrowie” J. Kochanowskiego i piosenki „Uśmiechajcie się dziewczęta”. To był jednak tylko wstęp do prozdrowotnej tematyki w klimacie święta wszystkich Pań. W dalszej części Maciek przekonywał i zachęcał do zdrowego stylu życia. Podkreślał, że zabieganie o własne zdrowie to w gruncie rzeczy nic trudnego. Trzeba po prostu chcieć. Wtedy wystarczą małe zmiany nawyków, szczypta determinacji, samodyscypliny i to sprawi, by prozdrowotne wybory zagościły na stałe w naszej codzienności. Kolejnym punktem programu były wpadające w ucho rymowanki i scenki na temat aktywności ruchowej, roli warzyw i owoców w diecie w wykonaniu uczniów klasy V i IV. Imprezę uświetnił wspaniały pokaz sportowej mody. Na czerwonym dywanie pojawiły się przedstawicielki różnych dyscyplin sportowych – narciarka, miłośniczki jazdy na rolkach, gimnastyczki, karateczka, koszykarki, biegaczki, siatkarki, badbintonistka i wiele innych, których nie sposób tu wymienić oraz jeden zapalony użytkownik hulajnogi.

    Spotkanie zakończyła radosna i energetyczna piosenka „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.

    Cieszymy się, że tegoroczny „Dzień Kobiet” niósł przesłanie, że zdrowy styl życia nie musi kojarzyć się z zakazami, ograniczeniami i ogromnym wysiłkiem – da się go polubić a nawet pokochać. Zatem do dzieła…

                

       Opiekunki SK PCK: J. Stępień, M. Banaszek

  • Dzieciaki - ruch to zdrowie niech każdy się o tym dowie!

      Coraz częściej zdarza się, że dzieci swój wolny czas spędzają z telefonem i komputerem. Wpadają w wir gier, filmów i tracą  naturalną potrzebę ruchu. Brak ruchu to największe zagrożenie dla ich zdrowia.  

    By zachęcić do aktywności i przypomnieć o nieocenionych korzyściach ruchu  4 marca młodzież klas starszych wraz z opiekunkami Szkolnego Koła PCK i Panią V.Wujcik zorganizowała dla uczniów klas I – III turniej gier i zabaw na sali gimnastycznej.

    Rozgrzewkę w postaci tanecznego układu przygotowała Iwetka, czwartoklasistka, a gry ruchowe poprowadziły dziewczynki z klasy VII. Były wyścigi na torach przeszkód, ulubione zabawy dzieciaków i zajęcia dla klasy III, które poprowadził Maciek na temat zdrowego stylu życia. Tym razem nie chodziło o to, kto pierwszy, kto najlepszy. Zależało nam, by dzieci poczuły radość, jaką daje ruch i wspólna zabawa. Nasza młodzież postarała się, by na „maksa” uruchomić dzieciaki i przekazać im informacje o korzyściach z aktywności fizycznej i zagrożeniach lenistwa ruchowego. Na zakończenie imprezy najmłodsi uczniowie otrzymali jabłka - nie zwyczajne ale z kokardkami. W ten sposób chcieliśmy podkreślić nieocenione wartości zdrowotne owoców i zachęcić do sięgania po nie. Było radośnie, aktywnie i kolorowo - edukacja prozdrowotna to w gruncie rzeczy budzenie pozytywnych motywacji. 

    Serdecznie dziękujemy Paniom wychowawczyniom klas młodszych – M. Chai, M. Pyjas, I. Gruszczyńskiej za zaangażowanie i pomoc w naszych działaniach. Tylko pod ich opieką udaje nam się ogarnąć tak liczną i niezwykle energetyczną grupę.   

     

     

    Opiekunki SK PCK: J. Stępień, M. Banaszek

     

     

  • Papierosy? Nie, dziękuję!

     O tym, że palenie tytoniu niesie za sobą poważne skutki zdrowotne, wie każdy. Mimo to, codziennie w Polsce zaczyna palić 500 nieletnich dziewcząt i chłopców. By przeciwdziałać tak smutnym statystykom zorganizowaliśmy prozdrowotną imprezę dla czwarto i piątoklasistów pod hasłem „Bieg po zdrowie”. Rolę liderów zdrowego stylu życia pełniła młodzież z klasy VII i VIII, która pomagała, wspierała i zachęcała do działania swoich młodszych kolegów. Niecodzienne zajęcia odbyły się na sali gimnastycznej 27 lutego. 

    Dzieci pracowały w grupach na pięciu różnych „stacjach” i zmieniały się po wykonaniu zadania. Uczniowie zapoznawali się z tekstem źródłowym na temat zdrowego stylu życia, rozwiązywali krzyżówkę, udzielali odpowiedzi na pytania zawarte w quizie, zmagali się z zadaniem, które pokazywało, jakie wydatki finansowe ponosi palacz w związku ze swoim nałogiem, wykonywali ćwiczenia poprawiające sprawność oddychania, bawili się w gry i zabawy, które poprawiają kondycję całego organizmu i dają dużo radości.

    Uśmiechnięte buzie czwarto i piątoklasistów i wybór „szczęśliwej minki” w ramach ewaluacji zajęć utwierdziły nas w przekonaniu, że takie zajęcia mają szansę kształtować prawidłowe postawy dzieci ukierunkowane na zdrowy styl życia, które zaowocują właściwymi wyborami w przyszłości.

    Dziękujemy młodzieży z klasy VII i VIII za pełnienie roli liderów. Przekazując innym prozdrowotne treści, nie sposób nie przyjrzeć się sobie i nie zapytać – jak ja żyję, co wybieram?

     

    Opiekunki SK PCK: J. Stępień, M. Banaszek  

       

  • Strefa relaksu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie w ramach Programu Talentowisko !

      W listopadzie 2024 roku, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie nawiązała współpracę z Bankiem Spółdzielczym w Kielcach w ramach Programu Talentowisko, którego efektem końcowym będzie realizacja projektu dotyczącego stworzenia na terenie szkoły STREFY RELAKSU.

    Celem projektu jest stworzenie przyjaznej przestrzeni, w której uczniowie będą mogli odpocząć, zregenerować siły i poprawić swoją koncentrację podczas przerw oraz po lekcjach.

    W ramach Programu na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie odbyło się spotkanie dla rodziców z pracownikami Banku, na czele z Dyrektorem Handlowym I. Pustół.  Natomiast w grudniu uczniowie klasy VIII mieli okazję uczestniczyć w prelekcji na temat zawodu bankiera, kariery, funkcjonowania Banku. Uczniowie dowiedzieli się jak zabezpieczane są pieniądze i w jaki sposób jest to sprawdzane. Podsumowaniem prelekcji był konkurs z nagrodami.  Spotkanie  bardzo ciekawie i rzeczowo poprowadziły Dyrektor Handlowy  I. Pustół,  Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kielcach, Oddział w Małogoszczu R. Durdzińska oraz Specjalista Do Spraw Operacyjno - Rachunkowych  I. Kościelecka.

     Natomiast uczniowie klas I – III, pod opieką wychowawców, odwiedzili Bank Spółdzielczy w Sobkowie. Dzieci z ciekawością i zainteresowaniem słuchały informacji dotyczących funkcjonowania Banku, o czym świadczyły licznie zadawane przez dzieci pytania. Dziękujemy  Dyrektor R. Durdzińskiej, Kierownik  Filii Banku Spółdzielczego w Sobkowie R. Olszak,  I. Kościeleckiej - Specjaliście Do Spraw Operacyjno – Rachunkowych oraz pozostałym pracownikom Banku.

     Podejmowane działania w ramach Projektu mają na celu wpłynąć na popularyzowanie wśród uczniów pozytywnych postaw związanych z zarabianiem pieniędzy i przedsiębiorczością. Nauczyć szacunku dla pracy. Rozwinąć postawy aktywności, zaradności i twórczego poszukiwania możliwości zarobkowania.

     

  • Poczta Walentynkowa!

  • Walentynkowe spotkanie z babcią i dziadkiem!

      Święto Babci i Dziadka to zawsze bardzo wzruszająca uroczystość, która buduje więzi rodzinne i uczy szacunku do osób starszych, dlatego w kalendarzu uroczystości i imprez szkolnych jest traktowana priorytetowo.

    W tym roku  uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie  zaprosili swoich Dziadków do wspólnego świętowania - 14 lutego. Jest to data bardzo ważna, bowiem  w tym dniu  szczególnie okazujemy sobie miłość i serdeczność.

    Licznie przybyłych gości przywitał Dyrektor Szkoły Dariusz Butenko po czym złożył życzenia zdrowia, pociechy z wnuków oraz wszystkiego najlepszego.

    Życzenia złożyła także obecna na uroczystości Wiceburmistrz Miasta i Gminy Sobków Małgorzata Słotwińska. Swoją obecnością spotkanie walentynkowe zaszczycili także Radni Miasta i Gminy Sobków, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych oraz ks. S. Strycharczyk.

    Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej prezentując układ taneczny w rytm skocznej ,,Polki”. Następnie klasa druga przywitała gości śpiewnie i tanecznie w rytm rock and rolla, a chłopcy w ,,Tańcu z kapeluszem” zaprezentowali kreatywność i ekspresję ruchu za co otrzymali gromkie brawa. Aplauz i oklaski otrzymała za swój występ klasa trzecia, która przedstawiła montaż słowno – muzyczny, wprawiła gości w dobry nastrój odgrywając humorystyczną scenkę, a na koniec dla babci zatańczyła Twista. Program artystyczny zakończyli uczniowie klasy pierwszej, wspaniale inscenizując wiersz J. Tuwima ,,Rzepka”.

    W  programie tegorocznych obchodów Dnia Babci i Dziadka pojawiła się niespodzianka…

    Pan R. Cielibała zagrał na akordeonie i zaśpiewał wspólnie z dziećmi piosenkę, którą samodzielnie opracował, a w duecie z E. Bierońskim umilił czas, uczestnikom uroczystości, poprzez wspólne muzykowanie. To było wyjątkowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem, które zostanie na długo w naszej pamięci.

    Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwały nauczycielki: M. Chaja, M. Pyjas, I. Gruszczyńska oraz V. Wujcik.

    Dyrekcja i nauczyciele dziękują rodzicom klas I – III za przygotowanie poczęstunku oraz pomoc w czasie uroczystości.

    M. Pyjas

  • II miejsce uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie w Turnieju Piłki Nożnej o puchar Burmistrza Gminy Sobków.

      W środę 22 stycznia drużyna chłopców z klas VII – VIII wzięła udział w IX Gminnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej o puchar Burmistrza Gminy Sobków organizowanym w ZPO w Miąsowej. Zebranych przywitał Pan Burmistrz Tomasz Chaja i dyrektor  szkoły Janusz Bętkowski.

    W piłkarskich zmaganiach uczestniczyły cztery drużyny. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Rozegraliśmy trzy mecze. Zmaganiom towarzyszyło wiele emocji. Młodzież każdą „akcję” przeżywała spontanicznie i żywiołowo. Pokonaliśmy drużynę ze Szkoły Podstawowej w Chomentowie, zremisowaliśmy z drużyną  gospodarzy i z uczniami z ZPO w Mokrsku Dolnym. Po dwa gole dla zespołu zdobyli: Janek Połaniecki, Bartek Bieroński i Paweł Chabiński. Naszej bramki dzielnie bronił Dominik Kowalczyk. Cała drużyna spisała się wspaniale. Gratulujemy chłopcom życzymy dalszych sportowych sukcesów.

    Pan Burmistrz wręczył puchary za miejsca na podium, podziękował wszystkim za udział w turnieju. Dyrektorzy szkół – Marta Władyszewska, Joanna Skrzypczyk, Janusz Bętkowski i Dariusz Butenko uhonorowali wszystkich medalami za udział w turnieju.  

    Składamy serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi za ufundowane puchary i medale a Panu dyrektorowi Januszowi Bętkowskiemu za gościnę.  

    J. Stępień, M. Banaszek

  • IX Halowy Turniej Mini Piłki Nożnej.

     21 stycznia 2025 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie, odbył się IX  Halowy Turniej Mini Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sobków. Na zaproszenie, do wzięcia udziału w imprezie sportowej, odpowiedziało 5 szkół:  Szkoła Podstawowa w Miąsowej,  ZPO w Mokrsku Dolnym,  ZPO w Brzegach,  Szkoła Podstawowa w Sokołowie Dolnym oraz ZPO w Korytnicy. Po pięknej, sportowej walce  nasza drużyna piłkarska  w kategorii klas 4 – 6 zdobyła  III miejsce.

    Gratulacje dla: Krzysztofa Kwapisza, Gabriela Banaszka, Filipa Wrony, Wiktora Chabla, Wiktora Gołuzda, Oskara Papki, Huberta Drozda, Franciszka Purskiego I naszego bramkarza – Tymona Sobieraja.

    Gratulacje należą się także drużynie ze Szkoły Podstawowej w Miąsowej  za zajęcie I miejsca oraz  zespołowi  z ZPO w Mokrsku Dolnym  za zajęcie II miejsca.

    Życzymy dalszych sukcesów sportowych!

    M. Banaszek, J. Stępień

  • 🏓XVI Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sobków🏓

    I semestr kończymy na sportowo! 😀 🏓
    Dnia 17 stycznia 2025 roku, po raz kolejny, w Szkole Podstawowej w Sokołowie Dolnym, odbył się turniej tenisa stołowego. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsca. Udało się to uczniowi klasy szóstej - Gabrielowi Banaszkowi, który zajął II miejsce. 🙂👏🏆🥈W nagrodę, oprócz pięknego pucharu, otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową. Pozostali sportowcy, choć nie zajęli wysokich miejsc, to godnie reprezentowali naszą szkołę.
    Gratulujemy wszystkim naszym uczniom sportowej walki i życzymy dalszych sukcesów! 🙂

    M. Banaszek, J. Stępień

  • WOŚP w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

    Może da dobry los

    Że z tej ziemi zniknie zło

    I na lepsze zmieni wszystko

    Słowami piosenki Jana Wojdaka "Słoneczny Order Uśmiechu" został zakończony koncert pt. "Wspólnie GraMy dla zdrowia dzieci", który odbył się 17 stycznia 2025 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie w ramach 33. Finału WOŚP. Zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy dla onkologii i hematologii dziecięcej, ponieważ bezpieczeństwo i zdrowie dzieci są dla nas najważniejsze!

    W koncercie wzięli udział:

    - Formacja Teatralna "Si Senior" oraz zespół "AleBabki" z Jędrzejowa

    - Antoni Burzawa

    - Grzegorz Burzawa

    - Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich Nida Sobków

    - Zespół Freaks w składzie: Dominika Basa i Wiktor Polcyn

    - Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie

    Niezmiennie o słodki poczęstunek zadbali rodzice oraz Koła Gospodyń Wiejskich ze Staniowic, Sobkowa i Mokrska Dolnego.

    Z całego serca dziękuję wszystkim wspaniałym osobom, które dobrym słowem, swoją obecnością, pomocą i wsparciem włączyły się we wspólne pomaganie.

                                                                  Szef Sztabu WOŚP w Sobkowie Volha Wujcik

     

  • Uczniowie na „Nocy Biologów”.

     10 stycznia grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej z Chomentowa, Sobkowa i Sokołowa  Dolnego, pod opieką J. Stępień, B. Michałkiewicz i E. Kosteckiej wzięła udział w imprezie edukacyjnej „Noc Biologów” organizowanej przez Instytut Biologii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. W programie znalazły się wykłady, warsztaty, pokazy, wystawy, obserwacje mikroskopowe.  

    Spośród bogatej oferty proponowanych zajęć wybraliśmy coś dla siebie. Na wykładach dowiedzieliśmy się o alternatywach  w sytuacji, gdy antybiotyki, które tak często stosujemy przestaną działać i nie będą już nas leczyć. Poznaliśmy tryb życia i zwyczaje kornika drukarza żerującego na świerkach w dobie zmian klimatu. Warsztaty o pszczołach prowadzone przez pracowników Zakładu Biologii Medycznej przypomniały nam, jak ważną rolę odgrywa ta grupa owadów. Nasi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w quizie i zdobywali nagrody. W Zakładzie Biologii Środowiska zapoznaliśmy się z gatunkami inwazyjnymi roślin. Oglądaliśmy pod mikroskopem ziarna pyłków różnych gatunków roślin, które są lub w przyszłości mogą być aeroalergenami. Zapoznaliśmy się z urządzeniem, które monitoruje stężenie pyłku roślin i zarodników  grzybów mikroskopowych w powietrzu.

    To był wieczór pełen wrażeń. Każdy mógł się przekonać, że biologia jest nauką, która wciąż fascynuje. Wykorzystywana w wielu dziedzinach naszego życia pozwala zrozumieć otaczający nas świat żywych organizmów, pomaga wyżywić ludzkość, wspiera w zapobieganiu katastrof ekologicznych, daje nadzieję w zakresie leczenia chorób.

    Mamy nadzieję, że Noc Biologów pomoże naszym uczniom wzbudzić ciekawość i chęci do poznawania i rozumienia świata przyrody. Stąd już niedaleko, by odkryć swoje pasje, by nauka stała się wspaniałą przygodą.   

      

     

    J. Stępień        

     


     

  • „Za kolędę dziękujemy”

      Przegląd Kolęd i Pastorałek jest mocno zakorzenioną w Sobkowie tradycją. To doroczne wydarzenie kulturalne zainicjowane przez Stanisława Osowskiego objęte patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sobków, Proboszcza Parafii Sobków, oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie przyciągnęło wielu znakomitych wykonawców, którzy zachwycili licznie zgromadzonych słuchaczy wspaniałymi występami. 

    Koncert uświetniły urocze programy zaprezentowane przez uczniów szkół podstawowych z: Brzegów, Chomentowa, Korytnicy, Miąsowej, Mokrska Dolnego, Sokołowa Dolnego, Lipy. Nie zabrakło oczywiście reprezentantów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie, którzy zaprezentowali się w żywiołowych pastorałkach wyśpiewanych przepięknym dialektem świętokrzyskim przez chór czwartoklasistów z wiodącym duetem Gabriela Banaszka i Jakuba Poczętego.

    Regionalnych akcentów było znacznie więcej. Zawdzięczamy to nietuzinkowej grupie kolędników, w których wcielili się członkowie Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Sobkowa. Żywiołowy program, z którym w okresie Bożego Narodzenia zawitali do domów mieszkańców Sobkowa, oczarował także licznie zgromadzoną publiczność Przeglądu. Równie entuzjastycznie przyjęte były występy wokalne Koła Gospodyń Wiejskich z Mokrska Dolnego oraz zespołu Korytniczanki, które zachwyciły nie tylko wspaniałym śpiewem i akompaniamentem kapeli na żywo, ale również przepięknymi strojami ludowymi.

    Prawdziwą ucztą melomana były występy Scholi Parafialnej z Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jasionnie, Konrada Seredyki z LO im. M. Reja w Jędrzejowie oraz pani Volhy Wujcik, która zaśpiewała bożonarodzeniowe piosenki w swoim ojczystym języku białoruskim.

    Niekwestionowanymi gwiazdami wieczoru byli pan Michał Steciak – uczestnik prestiżowego programu The Voice of Poland, tenor liryczny o niezwykłej  barwie głosu, a także bracia Antoni i Grzegorz Burzawa, którzy swoje talenty wokalne wspierają rzetelną pracą w  Małej Akademii Śpiewu przy Centrum Kultury w Jędrzejowie.

    Kościół pw. św. Stanisława B.M. po raz 14. stał się miejscem niezwykłego spotkania pełnego pięknej muzyki w anturażu bożonarodzeniowej szopki. Prestiżu temu wydarzeniu dodała obecność przedstawicieli samorządu lokalnego: Burmistrza Miasta i Gminy Sobków Tomasza Chai, Zastępcy Burmistrza Małgorzaty Słotwińskiej, Pani Sekretarz Iwony Mitręgi, księży: Stansława Strycharczyka i Roberta Zapały oraz radnych gminnych i powiatowych.

    Warto zauważyć, że tego typu wydarzenia mają ogromne znaczenie kulturowe i socjologiczne. W czasach globalizacji pielęgnowanie lokalnych tradycji staje się kluczowe dla zachowania naszej tożsamości. Przegląd Kolęd przypomina, że muzyka jest uniwersalnym językiem, który potrafi jednoczyć ludzi niezależnie od wieku,  stanowi wręcz międzypokoleniowy pomost. A my w Sobkowie dzielimy się najlepszym, co mamy, dlatego z największą radością organizujemy takie wydarzenia aby dobro, piękno i prawda szły w świat.

    Autor: Teresa Piątek

     

     

  • Zdrowy styl życia z Polskim Czerwonym Krzyżem.

     Budowanie kompetencji zdrowotnych dzieci i młodzieży stanowi ogromne wyzwanie dla wychowawców i nauczycieli współczesnej szkoły. By nasze działania były atrakcyjne dla uczniów, współpracujemy z instytucjami zewnętrznymi: Polskim Czerwonym Krzyżem, Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Jędrzejowie i  Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.

    Co roku  bierzemy udział w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Konkurs obejmuje tematykę zdrowego stylu życia, zdrowe żywienie, aktywność fizyczną, ekologię oraz zagadnienia marnowania żywności i surowców. W listopadzie uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w zmaganiach na szczeblu szkolnym. Zwycięzcą etapu szkolnego został Maciej Barteczko z klasy VIII i reprezentował szkołę na szczeblu rejonowym. 9 stycznia  Maciek pokonał w Jędrzejowie wszystkich uczniów ze szkół podstawowych powiatu jędrzejowskiego i zakwalifikował się do etapu okręgowego. Przed naszym uczniem kolejny etap przygotowań. Zgodnie z wymogami olimpiady Maciek oprócz testu wiedzy, z którym musi się zmierzyć w Kielcach, ma zaprezentować przeprowadzoną w swojej lokalnej społeczności akcję prozdrowotną. Przed nami zatem dużo pracy i kolejne wyzwania. 

    Gratulujemy Maćkowi, życzymy dalszych sukcesów i cieszymy się, że  mamy w szkole nastoletniego „eksperta”  z zakresu promocji zdrowego stylu życia. Prozdrowotne postawy i wybory to szansa na długie i dobre życie.

     

     

    Opiekunki Szkolnego Koła PCK J Stępień, M Banaszek  

  • Szkolne jasełka.

     20 grudnia 2024 r., cala społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II wspólnie z nauczycielami, obejrzała bożonarodzeniowe jasełka pt. ,, Mroźna obojętność’. Przedstawienie zaprezentowali uczniowie z klasy 7 i 5 pod opieką pań: Eweliny Kosteckiej oraz Volhy Wujcik.

    Jak co roku  spotkanie jasełkowe rozpoczął Dyrektor Szkoły Dariusz Butenko, który symbolicznie połamał się opłatkiem z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego.

    Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a ich przesłaniem było, aby dostrzec drugiego człowieka, który potrzebuje pomocy, życzliwego słowa. Dopełnieniem przedstawienia były piękne kolędy oraz  wspaniała sceneria.

    Gdy część artystyczna dobiegła już końca i wszyscy wszystkim złożyli życzenia świąteczne, rozległy się gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia i świetną grę aktorską uczniów.

    Po czym uczniowie, razem z wychowawcami, udali się na wigilie klasowe.  

                                                                                                                                                           E. Kostecka

  • Kreatywne warsztaty!

      16 grudnia 2024r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w niecodziennych zajęciach. Dzieci ozdabiały drewnianą choinkę i bombkę styropianową farbami, brokatem, cekinami oraz metodą decoupage. Własnoręcznie przygotowaną świąteczną ozdobę dzieci zabrały ze sobą do domu.

    Samodzielnie wykonana dekoracja dla każdego dziecka stanowiła źródło niesamowitej satysfakcji. 

     

strona: