Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 
 
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 

Strona główna

 

 
  • Alicja Krzysztofek laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego.

     1178 prac plastycznych z całej Polski trafiło do Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach, która zorganizowała drugi ogólnopolski konkurs plastyczny na temat poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pod hasłem: „Przez nas ilustrowane to, co w wierszach K. K. Baczyńskiego zapisane”. Alicja Krzysztofek znalazła się w gronie laureatów konkursu. Jej praca przedstawiona była na wystawie wśród 85 prac wybranych przez organizatorów.    

    20 maja odbyła się w Puławach uroczystość wręczenia nagród. Alicja była obecna wraz  z Rodzicami i ze swoim wychowawcą panem Stanisławem Osowskim. Uroczystość połączono z odsłonięciem muralu poświęconego patronowi szkoły. Alicji gratulujemy sukcesu i dziękujemy!

     Stanisław Osowski

  • Święto Patrona w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

    Patron w życiu szkoły stanowi zawsze ważny, istotny punkt odniesienia dla całokształtu pracy wychowawczej.

    Znajomość życia patrona, jego przesłanie są wzorcem dla młodego pokolenia. 

    Jan Paweł II został patronem szkoły za swojego życia w 2001 roku, wówczas to gimnazjum przyjęło imię wielkiego papieża.

    Szkoła przystąpiła do świętokrzyskiej rodziny szkół Jana Pawła II.

    Tradycje papieskie po wyłączeniu gimnazjum, kontynuuje Szkoła Podstawowa w Sobkowie, Uchwałą rady gminy z dnia 27 kwietnia 2018 roku przyjęła nazwę Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

    Szkoła kontynuuje tradycje zapoczątkowane w gimnazjum, wnosząc nowe rozwiązania, a 18 maja – dzień urodzin papieża stał się świętem szkoły.

    Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej celebrowanej przez ks. Leszka Molendę w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Stanisława BM w Sobkowie. Była to okazja do podziękowania za życie Jana Pawła II. Po Mszy św. Samorząd Uczniowski zapalił pod pomnikiem papieża znicz i wszyscy zebrani odśpiewali Hymn Szkół Jana Pawła II. 

    Następnie uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz obecni na uroczystości goście przeszli do szkoły, by wysłuchać akademii, podczas której występujący przybliżyli życie i naukę Jana Pawła II.

    Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Butenko przywitał przybyłych na akademię gości:

    • Zastępcę Wójta Gminy Sobków Panią M. Słotwińską
    • Sekretarza Gminy Sobków Panią I. Mitręgę
    • Radnego Powiatu jędrzejowskiego Pana S. Słomę
    • Radną Gminy Sobków Panią: K. Tkacz
    • Sołtysa wsi Wierzbica Panią S. Kosińską
    • Dyrektora  Gminnej Biblioteki Publicznej w Sobkowie Panią E. Wilk
    • Rodziców reprezentujących Radę Szkoły
    • Przedstawicieli Rad Oddziałowych, nauczycieli, rodziców, uczniów

    Następnie podziękował za obecność na tak szczególnej uroczystości.

    Zastępca Wójta Gminy Sobków pani Małgorzata Słotwińska złożyła życzenia uczniom i zwróciła uwagę, że nauka papieża Jana Pawła II wciąż jest żywą i musimy wcielać ją w czyn.

    Następnie Pan S. Osowski zapoznał, uczestników  akademii, z życiem Jana Pawła II czyli Karola Wojtyły oraz jego nauką zawartą w kazaniach i encyklikach. Po czym oddał głos uczniom, którzy pod kierunkiem nauczycieli: I. Połanieckiej , V. Wujcik oraz S. Osowskiego zaprezentowali wzruszające przedstawienie połączone z prezentacją multimedialną, w trakcie której obecni na uroczystości mogli doświadczyć ,,bezpośredniego" kontaktu z Papieżem.

     Jednym z najbardziej wzruszających momentów było wysłuchanie słów przesłania do młodych, które Papież wygłosił z okazji spotkań na Lednicy. 

     Wspaniałym pomysłem Rady Rodziców, okazał się poczęstunek w postaci kremówek, które bardzo lubił Jan Paweł II.

     Święto Patrona to  bardzo ważna lekcja wychowawcza dla całej społeczności naszej szkoły.

    I. Połaniecka, S.Osowski

     

  • Podsumowanie konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2021/2022 .

    Cel ma sens wówczas, gdy pomaga Ci rosnąć, a wzrastasz przez zdobywanie go, nie samo osiągnięcie!"

    - A. Camus

     

    Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie biorą systematycznie udział w różnych konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

    W tym roku po etapie szkolnym do kolejnego przeszli następujący uczniowie:

    Konkurs informatyczny- Michał Kot - kl. 6

    Konkurs języka angielskiego - Magdalena Klepacka i Lena Szewczyk - kl. 8

    Konkurs języka polskiego - Martyna Górska i Lena Szewczyk - kl. 8

    Nad przygotowaniami uczestników konkursów czuwali nauczyciele - pan Jerzy Ciepluch, pan Leszek Gąsior oraz  pani Iwona Połaniecka.

    Do finału tych zmagań przeszli:

    z języka angielskiego – Lena Szewczyk

    oraz z języka polskiego – Martyna Górska i Lena Szewczyk

    W efekcie zmagań na etapie wojewódzkim dziewczęta uzyskały tytuły FINALISTEK- Martyna Górska z języka polskiego a Lena Szewczyk z języka polskiego i angielskiego.

    Należy podkreślić ogrom pracy, jaki musiały włożyć, by uzyskać to wyróżnienie. Dodatkowym profitem są dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich.

    Finalistkom serdecznie gratulujemy !!!

     

    I.Połaniecka

  • Zajęcia edukacyjne w Muzeum Garncarstwa w Chałupkach.

                                 Uczniowie klasy VI i klas VII uczestniczyli w dniu 13.05.2022 roku w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Garncarstwa w Chałupkach koło Morawicy. Garncarstwo w tej miejscowości funkcjonowało od XVI wieku. Uczniowie poznali jak wyglądał proces produkcji naczyń glinianych, jak pozyskiwano  i obrabiano glinę, jak przygotowywano naczynia, wypalano je, zdobiono i transportowano w świat. W trakcie zajęć nawiązano do tradycji garncarskich w Sobkowie. Sobków był znaczącym ośrodkiem tego rzemiosła w XIX wieku. W miejscowym kościele była kaplica garncarska, do początków XX wieku funkcjonował cech garncarzy. Opiekę nad uczniami sprawowali  pani Iwona Dusza, bibliotekarz , oraz nauczyciel historii pan Stanisław Osowski.

     

     

     

                                                                                                                         S. Osowski

  • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

  • Wyjazd do Auschwitz –Birkenau uczniów Szkoły Podstawowej w Sobkowie.

      Uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie w dniu 25 kwietnia 2022 roku udali się  do Muzeum Auchwitz – Birkenau. Muzeum w ramach programu dla polskich szkół zapewniło darmowe oprowadzanie z przewodnikiem oraz bezpłatne warsztaty na temat przesłania Auschwitz dla współczesnych ludzi. Uczniowie  z wielkim zainteresowaniem i spokojem zwiedzili Auschwitz I a następnie Birkenau. Byli na dziedzińcu bloku 11 przy ścianie straceń oraz w  bloku 11  przy celi św. Maksymiliana Marii Kolbego. Oglądali nowe wystawy , m .in. przygotowane przez Yad Vashem oraz byli w baraku dla dzieci w Birkenau. Warsztaty odbyły się w teatrze tuż przy Muzeum. Opiekunami byli pani Małgorzata Ziętal, wychowawczyni klasy VIII i nauczyciel historii Stanisław Osowski, absolwent studiów podyplomowych  organizowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

    S. Osowski

  • DZIEŃ ZIEMI w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

     Dzień Ziemi to najpiękniejsze święto ekologiczne, podczas którego uświadamiamy sobie, jak ważne jest dbanie o największe dobro i nasz wspólny dom - Ziemię. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy się jej bogactwem. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie włączyli się do obchodów Dnia Ziemi poprzez udział m. in. w uroczystej akademii. Uczniowie klas młodszych przygotowali przedstawienie ekologiczne „Uratujmy las”, składali przyrzeczenia Matce Ziemi i śpiewali piosenki ekologiczne. Starsi uczniowie, członkowie Koła Ekologicznego przygotowali występ, który uświadamiał problemy ekologiczne dotykające naszej planety i przedstawiał stan naszego środowiska. Poparty był on wierszami znanych poetów. Przedstawione zostały również rady, co możemy zrobić dla naszej Ziemi, aby była dla nas przyjazna. Mottem uroczystości były słowa poety rzymskiego Owidiusza; „COKOLWIEK CZYNISZ, CZYŃ ROZWAŻNIE I PATRZ KOŃCA”. Uczniowie podjęli również działania proekologiczne, czynnie biorąc udział w  akcji sprzątania terenu przyszkolnego i najbliższego otoczenia szkoły. Uczestniczyli w zbiórce elektrośmieci, oraz zużytych baterii i plastikowych nakrętek. Ponadto wykonali plakaty o tematyce ekologicznej i obejrzeli film edukacyjny. Dzień Ziemi uświadomił wszystkim, jak ważne jest dbanie o naszą Matkę Ziemię, jej ochrona i podejmowanie nawet najmniejszych kroków na rzecz naszej planety nie tylko w dniu jej święta, ale każdego dnia!

    M. Ziętal

  • Szlachetne zdrowie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie

     Kwiecień jest miesiącem kultury zdrowotnej a 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W naszej szkole uroczystości poświęcone zdrowiu odbyły się 28 kwietnia. Imprezę zorganizowało Szkolne Koło PCK i Samorząd Uczniowski.

    Prowadzący przekazali zebranym podstawowe wiadomości o zdrowiu.

    Przekonywali, że nie jest ono czymś stałym, danym raz na zawsze, nie wystarczy go sobie życzyć, lecz należy go zdobywać podobnie jak wiedzę, zawód i dobra materialne, aby je osiągnąć, trzeba pracować na to od najwcześniejszych lat. Podkreślali, że zdrowie człowieka zależy od wielu czynników, jednak najważniejszym spośród nich jest styl życia i osobisty stosunek do własnego zdrowia. Uczulali, iż wszyscy musimy wiedzieć, że przed wieloma zagrożeniami uchroni nas przede wszystkim nowoczesna i operatywna wiedza a dopiero później medycyna.

    Mottem tegorocznego spotkania była fraszka Jana Kochanowskiego „Na zdrowie”. Na początku uroczystości każdy usłyszał szereg pochwał na cześć zdrowia i upomnienie, by wartość jego znać już teraz, a nie wtedy, gdy się je utraci. Kolejne utwory prezentowały temat zdrowia już w nieco lżejszym klimacie. Były wiersze, piosenki o zdrowiu, inscenizacja „Żaba” w wykonaniu uczniów klasy I pod opieką pani Magdy Chai i dynamiczne układy taneczne zespołu „Rytmix” pani Volhy Wujcik.

    Zdrowy styl życia kojarzy się zazwyczaj z zakazami, ograniczeniami i wysiłkiem. Aby zmienić taki sposób myślenia na zakończenie spotkania zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego tańca - „Makareny”. Tańczyli wszyscy, nasze maluchy, uczniowie starszych klas i nauczyciele. Naszą akademię zakończyliśmy życząc sobie nawzajem, by czas do następnego spotkania – był czasem zdrowia, radości i wzajemnej życzliwości.

    Podczas imprezy podsumowaliśmy konkurs klas I - IIII „Zdrowe zęby, piękny uśmiech”, który jest elementem programu „Dziel się uśmiechem” realizowanym we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Nasi najmłodsi uczniowie zostali nagrodzeni za przygotowane na konkurs piękne, kolorowe prace plastyczne pokazujące jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Na forum całej społeczności szkolnej otrzymali dyplomy, drobne upominki i gromkie brawa za swój trud.

     

    Po raz kolejny „Dzień zdrowia” uświadomił nam, że edukacja w zakresie zdrowego stylu życia nie powinna być epizodem ale procesem, który trwa przez cały cykl nauki w szkole. Mamy nadzieję, iż konwencja obchodów tegorocznego Dnia Zdrowia przyczyniła się do odświeżenia i poszerzenia wiedzy z zakresu ochrony i profilaktyki zdrowia i uświadomiła każdemu poczucie odpowiedzialności za zdrowie własne i zdrowie najbliższych a przesłanie poety J. Kochanowskiego „nic nad zdrowie” zapadło wszystkim w pamięć i serce.

     

                                                                                                            Opiekunki SK PCK J. Stępień, E. Skrobot

     

     

  • 23 edycja konkursu Annual Holocaust and Writing Contest organizowanego przez Uniwersytet Chapmana w Kalifornii - relacja uczestniczki.

       W tym roku odbyła się 23 edycja konkursu Annual Holocaust and Writing Contest organizowanego przez Uniwersytet Chapmana w Kalifornii, w którym wzięłam udział.

             Wydarzenie przebiegało pod hasłem „Pamięć to siła. Życie z nadzieją, odwagą i wytrwałością". Uczestnicy  musieli zapoznać się ze świadectwami wideo Ocalałych z Holokaustu. Po obejrzeniu świadectwa należało zanalizować je, zastanawiając się nad motywacjami i przesłaniem świadków historii, a refleksję przełożyć na twórcze działanie – pracę plastyczną, wiersz, opowiadanie lub film.

             Wykonałam pracę plastyczną pod tytułem „Superar el miedo”, co w języku hiszpańskim oznacza „Pokonać Strach”. Ten tytuł doskonale odzwierciedla  świadectwo ocalałej Zofii Landau, której historią się inspirowałam. Podczas oglądania video targały mną ogromne emocje i mimowolnie   przenosiłam się myślami do tamtych tragicznych lat.

    Pani Zofia, pochodzi z Chrzanowa. W czasie II Wojny Światowej wraz z rodziną żyła w bardzo trudnych warunkach i wspomina, że  w1941r. w Chrzanowie wydarzyły się tragiczne rzeczy. Wiele osób zostało zamordowanych lub wywiezionych do Auschwitz.  Każdego dnia, każdej nocy bali się, że umrą.  Jej tata każdego dnia powtarzał, że czeka ich straszny los. Pani Zofia nie mogła tego zaakceptować, strasznie się bała. Postanowiła wykazać się odwagą i przezwyciężyć ten strach. Ta odwaga przestraszonej dziewczyny, która nie ugięła się pod ciężarem cierpienia i strachu stała się tematem mojej pracy.

              Kiedy słuchałam opowiadania Pani Zofii, łzy same napływały mi do oczu.  Niewyobrażalne jest jak wiele przeszła jako młoda dziewczyna. Nie tylko przeżyła holokaust, ale jeszcze musiała się nauczyć z tym żyć i od dnia kiedy tuż po wojnie wyjechała do Argentyny, do dziś nie odważyła się przyjechać do Polski. Mówi, że paraliżuje ją strach, bo choć minęło już tyle lat, choć wojna dawno się skończyła to cierpienie i ból pozostały.

             Uważam, że takie konkursy i nagrania są bardzo potrzebne, ponieważ dzięki nim młodzi ludzie mogą zrozumieć, jak straszna dla wyznawców judaizmu była wojna i życie w obozach.  Dla tych, którzy przeżyli Holokaust, perspektywa zwycięstwa aliantów i końca wojny wydawała się czasami tak odległa, że prawie niewyobrażalna. Każdy dzień był walką o podtrzymanie nadziei na ocalenie, w ciągle zmieniających się okolicznościach.. Mnie bardzo ta historia wzruszyła i jedno wiem na pewno: wszyscy, którzy ocaleli są  prawdziwymi bohaterami.

               

     

    Alicja Krzysztofek

     

    DYPLOM

  • Akcja Żonkile i podsumowanie konkursu.

       19 kwietnia 2022 roku obchodziliśmy 79 rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.  Kilka tysięcy Żydów stanęło do nierównej walki z Niemcami. Nie mieli szans na zwycięstwo. Walczyli o godną śmierć.  Od wielu lat Muzeum Żydów Polskich Polin w Warszawie organizuje Akcję Żonkile  w rocznicę wybuchu Powstania. W tym roku do akcji przystąpili również uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie. Głównym hasłem  obchodów była miłość: matki do dziecka, dziecka do rodziców, miłość romantyczna. Na ubraniach uczniów i nauczycieli  pojawiły się żółte kwiatki dla uczczenia walczących w okupowanej stolicy Polski. Uroczysty apel, który odbył się 20 kwietnia na sali gimnastycznej szkoły był okazją do wręczenia dyplomów za udział w tegorocznym konkursie  organizowanym przez Uniwersytet Chapmana w Kalifornii w USA. Wzięła w nim udział Alicja Krzysztofek, uczennica klasy VI. Przesłała drogą elektroniczną swoją pracę plastyczną wykonaną w oparciu  o wspomnienia polskiej Żydówki . Alicja zna bardzo dobrze język hiszpański, wykorzystała wspomnienia w tym języku. Piękne dyplomy otrzymała Alicja, opiekun Stanisław Osowski oraz  dyrektor szkoły Dariusz Butenko. Szkoła składa gratulacje uczennicy oraz jej Rodzicom  za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

     

     

    Stanisław Osowski

  • Podziękowania dla Młodych Bohaterek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

    Odwaga to panowanie  nad strachem, a nie brak strachu.

    Mark Twain

     

    23 marca 2022 roku w miejscowości Chomentów na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch samochodów. Świadkami tego zdarzenia były dwie uczennice naszej szkoły, które wykazały się prawdziwą odwagą i niezwykłym opanowaniem. Jedna z nich  podbiegła do poszkodowanego  kierowcy  z uszkodzonego samochodu i wezwała na pomoc służby ratunkowe, dzwoniąc pod Europejski Numer Alarmowy 112. Druga z dziewczynek natomiast zadbała o zabezpieczenie miejsca wypadku. Dziewczynki spełniły obywatelski obowiązek 
    i przyczyniły się do uratowania zdrowia mężczyzn uczestniczących w wypadku.

    Ich postawa jest niezwykła i godna naśladowania, co zauważyli zebrani goście na zorganizowanym specjalnym apelu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie w dniu 8 kwietnia 2022 r.

    Słowa uznania i gratulacje przekazał Wójt Gminy Sobków Pan Tomasz Chaja, który wręczył dziewczynkom listy gratulacyjne oraz upominki.  Dyrektor szkoły Dariusz Butenko w imieniu swoim, rady rodziców i całej społeczności szkoły podziękował im za bohaterską postawę.

    W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Jędrzejowie, jego zastępca Grzegorz Lotko, rzecznik prasowy Paweł Mara oraz dzielnicowi Rafał Jaskólski i Paweł Bilski gratulowali dwóm 13 – letnim uczennicom klasy VI,  Zofii Maślarz i Marii Przygodzkiej ich obywatelskiej postawy i umiejętności prawidłowego reagowania w sytuacji wymagającej pomocy poszkodowanym w wypadku.

     

  • Młodzi adepci nauki w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach

    „Powiedz mi, a zapomnę.
    Pokaż mi, a zapamiętam.
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”
    Konfucjusz

    Uczenie się wcale nie musi kojarzyć się jedynie ze szkołą i podręcznikami. Aby chętnie zdobywać nową wiedzę, w sposób ciekawy i twórczy oraz pogłębiać zainteresowania wystarczy połączyć naukę  z zabawą. Tak dzieje się w ECN, które odwiedziliśmy w marcu.

    Do naszej dyspozycji była ekspozycja opowiadająca o energii składająca się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Są one rozmieszczone w trzech strefach wystawy: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek”.

    Niewątpliwą atrakcją zajęć w ECN były warsztaty w laboratorium pod hasłem „Świecące w ciemności – luminescencja”. Uczniowie z zainteresowaniem przeprowadzali doświadczenia w ciemności badając między innymi zjawisko bioluminescencji.

    B. Michałkiewicz

     

  • Powitanie Wiosny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

     21 marca przychodzi kalendarzowa wiosna, o czym  oczywiście pamiętali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie. Od wczesnego rana szkoła tętniła radosnym gwarem, kolorowo ubranych uczniów.

    Dzieci z klasy I na powitanie Wiosny przygotowały inscenizację wiersza J. Brzechwy  pt.: „Żaba”. Natomiast uczniowie klasy II oraz III  zaśpiewały pięknie - przygotowane na tę okazję  - wiosenne piosenki. W obchodach związanych z przyjściem Wiosny brał udział także Pan Dyrektor, który nagrodził występy uczniów oklaskami i pochwalił  ich zdolności aktorskie i wokalne.Następnie uczniowie, pod opieką wychowawców, udali się na pochód po swojej miejscowości. Niosąc Marzanny i piękne Gaiki – oznajmili mieszkańcom Sobkowa, że nadeszła radosna pora roku czyli Wiosna.

    Natomiast uczniowie klas starszych Pierwszy Dzień Wiosny obchodzili pod hasłem zabawy w kolory oraz Dzień bez plecaka, co sprawiło, że nasi uczniowie mogli pokazać swoją kreatywność i  pomysłowość.
    Przerwy między lekcjami stały się okazją do prezentacji "szkolnych bagaży". A te faktycznie były przeróżne. Korytarzami naszej szkoły przechadzała się młodzież z walizkami, koszami, garnkami, futerałami od instrumentów, koszami na bieliznę a nawet wózkami sklepowymi, sankami, samochodzikami i wózkami dla lalek. Pojawili się też chłopcy z namiotem oraz grillami!

    Wszystkim przedmiotom uczennice i uczniowie nadali drugie życie.
    Kreatywność młodzieży przerosła najśmielsze oczekiwania!

    To był naprawdę szalony Dzień, o czym można się przekonać oglądając zdjęcia ! Wszystkiego zielonego :)

    M. Pyjas

  • „Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia „ w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

      Wiemy jak ważne i trudne są działania, które budują prozdrowotne postawy  u dzieci i młodzieży. Zainteresowanie tematem, atrakcyjne formy działania to warunek, by zachęcić młodych ludzi do przyswajania wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia. Dopiero później możemy oczekiwać, żeby wiedza została wykorzystana w praktyce, aby przełożyła się na konkretne prozdrowotne postawy.  

    Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowana przez Polski Czerwony Krzyż stanowi niezwykłe wsparcie działań w obszarze prozdrowotnej edukacji naszych uczniów z klas starszych. Konkurs obejmuje wiadomości z zakresu fizjologii człowieka, chemii i biochemii, dietetyki, pierwszej pomocy i historii Czerwonego Krzyża. Co roku odbywają się szkolne eliminacje do olimpiady. Na szczeblu rejonowym w Jędrzejowie naszą szkołę w  bieżącym roku szkolnym reprezentował Oskar Petelicki, gdzie zajął III miejsce w kategorii szkół podstawowych naszego powiatu.      

    Cieszy nas fakt, że mamy w szkole nastoletniego „eksperta”  z zakresu promocji zdrowego stylu życia, który jest przykładem dla swoich rówieśników. Gratulujemy Oskarowi i życzymy dalszych sukcesów.

     

     

    J. Stępień, E. Skrobot opiekunki Szkolnego Koła PCK

  • SOLIDARNI Z UKRAINĄ!

  • Ignacy Łukasiewicz patronem roku 2022!

  • Szkolne Walentynki!!! :).

    Dzień Świętego Walentego

    To dzień dobry dla każdego!

    W tym dniu wszyscy to wyznają,

    Że chcą kochać i kochają!

  • 30 FINAŁ WOŚP w Sobkowie!

     30 stycznia 2022 roku mimo niesprzyjającej aury pogodowej oraz dużej liczby zakażeń koronawirusem w Sztabie działającym przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie odbył się 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy! Program tegorocznego Finału był krótki, ale bardzo owocny. Nasz sztab zasilił konto Fundacji WOŚP kwotą  8 807,60 zł. oraz 2 USD  i 5.5 EURO.

     Podczas imprezy można było posłuchać znanych piosenek w wykonaniu Ady Wojciechowskiej, Leny Szewczyk, Grzegorza i Antosia Burzawy oraz zespołu B&B. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Staniowicach i Mokrsku Dolnym częstowały przybyłych Gości żurkiem i bigosem, a Rodzice uczniów naszej szkoły upiekli pyszne ciasta.

     Dużą atrakcją podczas 30 Finału WOŚP w Sobkowie był pokaz jazdy motocyklowej zaprezentowany przez Konrada Polcyna i Wiktora Barana. Można było wylicytować również koszulkę Konrada, w której zdobył Puchar Polski Enduro w najmocniejszej klasie E3 i Vice Mistrza Pucharu Polski Południowej w Cross Country w klasie PRO.

     Do puszek wolontariuszy zostały przekazane pieniądze z licytacji, do których przyczynili się Wójt Gminy Sobków Pan Tomasz Chaja, Radna z Sobkowa, Mistrzyni Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym Kamila Tkacz, mieszkanki naszej gminy Beata Rodzyńska, Anna Górska, Pani Renata Tłuścik-Szewczyk, Stowarzyszenie „Róbmy swoje” z Mokrska Dolnego, Instytut Kultury Ireneusza Ślusarczyka, jędrzejowska artystka Anita Łukasik, trener KS Nida Łukasz Kwapisz, sklepy OLINATURA, Kropka i Lewiatan, Kwiaciarnia Flower Deco, ubezpieczenia Adam Nawrot. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich darczyńców i licytujących!

     Jak co roku nie zawiodła Ochotnicza Straż Pożarna z Sobkowa dbając o nasze bezpieczeństwo, a Morsy znad Nidy dając przykład zdrowego stylu życia dołączyli do naszego wspólnego pomagania.

      30 Jubileuszowy Finał WOŚP po raz kolejny udowodnił, że Gmina Sobków obfituje w ludzi, gotowych zawsze przyjść z pomocą. Bardzo dziękuję wszystkim Osobom, które przyczyniły się do naszego Finału!

                                                                                     Z serca dziękuję Szef Sztabu WOŚP w Sobkowie                           Volha Wujcik

  • INFORMACJA

    Badanie jest odpłatne i dobrowolne.

strona: