Budowanie kompetencji zdrowotnych dzieci i młodzieży stanowi w dzisiejszych czasach duże wyzwanie dla wychowawców i nauczycieli. By młodzież zaangażowała się w projekt, potrzeba atrakcyjnych form działania, które wzbudzą u młodych ludzi zainteresowanie, ciekawość, pozytywne nastawienie do tematu, a dopiero później mogą przełożyć się na chęć wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. By uatrakcyjnić prozdrowotną edukację Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie podejmuje współpracę z instytucjami zewnętrznymi, które wspierają nas w tych przedsięwzięciach. W bieżącym roku szkolnym współpracujemy z Polskim Czerwonym Krzyżem i Świętokrzyskim Centrum Onkologii.
W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jędrzejowie pod hasłem „Wolni od uzależnień”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy dotyczącej zagrożeń, konsekwencji związanych z uzależnieniami i promowanie wśród dzieci i młodzieży prozdrowotnych zachowań.
Aby zaprojektować i wykonać dobry, przemawiający do odbiorcy plakat potrzeba wiele wysiłku. Podstawa to rzetelna, fachowa wiedza na temat nałogów i niebanalny pomysł na przedstawienie tematu. Do szkolnej komisji konkursowej wpłynęło kilka prac. Na szczeblu rejonowym szkołę reprezentowały dwie prace : Alicji Krzysztofek z klasy VII i Jagody Słomy z klasy VI. Komisja konkursowa przyznała naszym uczennicom miejsca na podium. Jagoda zdobyła I miejsce, a Alicja III. Nasze uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe – powerbanki.
Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów !!
Nigdy za wiele edukacji prozdrowotnej, bo postawy prozdrowotne kształtują się od dzieciństwa.
Opiekunowie PCK:
Jolanta Stępień
Ewa Skrobot
Szkolne andrzejki 2022!
Po okresie obostrzeń związanych z epidemią Covid – 19, do kalendarza imprez szkolnych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie powróciła, ku radości całej społeczności uczniowskiej, tradycja urządzania wieczoru wróżb andrzejkowych.
Ten magiczny wieczór - 24 listopada - uczniowie klas I – III rozpoczęli już od godziny 15.00, gdzie pod opieką wychowawczyń, które na tę okazję przybrały postać wróżek, poznawali swoją przyszłość, lejąc wosk, wróżąc z butów czy losując imiona – być może- przyszłych żon i mężów. Gdy już wszystko zostało wywróżone, przyszedł czas na tańce oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Natomiast uczniowie klas starszych, andrzejkowy wieczór rozpoczęli od godziny 17.00. O dobrą muzykę do tańca zadbała DJ JAGA czyli pani V. Wujcik, co sprawiło, iż wszyscy świetnie się bawili, a czy spełnią się wróżby stawiane tego magicznego wieczoru, okaże się za rok…. :)
M. Pyjas
1
Uczniowie klas I - III uczestnikami programu dla szkół podstawowych i bibliotek — Czytam sobie 10 lat!!
Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.
3
10 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie uroczyście obchodzono Święto Niepodległości Polski. Wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej powitał dyrektor Dariusz Butenko. Nawiązał on do obchodzonego święta, wskazał na znaczenie odzyskania niepodległości. Następnie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali hymn narodowy.
Piękny występ dali uczniowie klas I - III przygotowani przez panie: Volhę Wujcik i Iwonę Gruszczyńską. Uczniowie klasy VII recytowali poezję patriotyczną, ukazującą piękno ziemi ojczystej, a piosenki legionowe śpiewali uczniowie pod kierunkiem pani Volhy Wujcik.
O dniu odzyskania niepodległości mówił w swoim krótkim wystąpieniu pan Stanisław Osowski, który następnie wraz z panią Volhą Wujcik wykonał ukraińską piosenkę „Czerwona Ruta”, co było swoistym akcentem ukraińskim podczas całej uroczystości.
Nauczyciele i uczniowie Szkoły im. W. Hurniaka w Tarnopolu, z okazji Święta Niepodległości Polski przesłali na facebooku dla szkoły w Sobkowie piosenki „Sokoły” i „Czerwoną Rutę” wykonane w języku polskim.
Obchody 11 Listopada miały bardzo uroczysty charakter.
Pod koniec października 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie, wzorem lat ubiegłych sadzili krokusy. Tradycyjnie cebulki krokusów wysadzono na niewielkim wzniesieniu z papieskim tablicami nieopodal wejścia do szkoły. Na wiosnę miejsce robi się żółte. Ten sposób upamiętnienia dzieci żydowskich, które zginęły w czasie II wojny światowej połączony jest z zajęciami edukacyjnymi. Uczniowie wezmą również udział w wyjeździe edukacyjnym do Muzeum Auschwitz oraz wycieczce do Muzeum Żydowskiego Galicja w Krakowie.
S. Osowski
XI Wojewódzkie Mistrzostwa Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym.
22 października w Kielcach odbyły się XI Wojewódzkie Mistrzostwa Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym. W turnieju brała udział Kamila Tkacz (nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie) zajmując I miejsce w swojej kategorii.
Z wielką przyjemnością prezentujemy projekty uczniów klasy VI, którzy przygotowali bardzo nowoczesne i zaawansowane technologicznie prezentacje lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".
Gratulujemy kreatywności i umiejętności IT. Bardzo jesteśmy dumni z tego, że oprócz literatury poznajecie własne mocne strony i nabieracie kompetencji, które wykraczać będą daleko poza realizację podstawy programowej.
Gratulacje dla Ewy Gołuzd, Gabrysi Kalety i Leny Kawalerek, Janka Chabla, i Janka Połanieckiego, Maćka Barteczko i Kamila Dziwosza, Jagody Słomy i Nikoli Słotwińskiej.
T. Piątek
V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Do Hymnu!
3
24 października 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie odbyły się przesłuchania do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Do Hymnu!
Konkurs jest organizowany przez Narodowe Centrum Kultury i adresowany do szkół podstawowych z całej Polski. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie znalazła się w gronie 300 szkół zakwalifikowanych do konkursu. Uczniowie oprócz Hymnu Państwowego wykonali dwie pieśni
„Rotę” i „Boże, coś Polskę…”.
Występ oceniało jury powołane przez organizatora w składzie:
dr Katarzyna Sobas oraz prof. dr hab. Grzegorz Oliwa – wykładowcy Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Podczas przesłuchań wspierały nas władze Gminy Sobków – Wójt Gminy Sobków Pan Tomasz Chaja, Zastępca Wójta Pani Małgorzata Słotwińska oraz Sekretarz Gminy Pani Iwona Mitręga. Występom przysłuchiwały się także dzieci z Przedszkola Samorządowego w Sobkowie na czele z Panią Dyrektor Teresą Baran oraz rodzice i goście.
Udział w Ogólnopolskim Konkursie Do Hymnu! był dla społeczności szkolnej nie tylko dużym wyzwaniem, ale także wspaniałą okazją do tego, żeby po raz kolejny doświadczyć tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem oraz wspólnego przeżywania tych doniosłych chwil.
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.
3
Każdego roku w połowie października organizowana jest niezwykle przyjemna uroczystość, która daje nam wszystkim dużo radości, bo docenione są zarówno starania nauczycieli zabiegających o to, aby rozwój intelektualny uczniów przebiegał prawidłowo, jak również mozolna praca osób na co dzień działających za kulisami edukacji, a bez których techniczna strona funkcjonowania oświaty byłaby niezmiernie trudna.
W roku 2022 Dzień Nauczyciela był szczególnie uroczysty. Z inicjatywy pani Kamili Tkacz obchody nabrały ogromnego rozmachu i 11 października zaszczycili nas swoją obecnością bardzo szacowni goście zaproszeni przez dyrektora Dariusza Butenkę. Wśród nich byli:
Emerytowani pracownicy oświaty z gminy Sobków
Przedstawiciele władz oświatowych, panowie: Kazimierz Mądzik i Piotr Zimoch
Przedstawiciele władz gminy Sobków, państwo: Tomasz Chaja, Małgorzata Słotwińska, Iwona Mitręga,Katarzyna Michalec, Józef Pyjas
Przedstawiciele Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie
Dyrektorzy placówek samorządowych
Spotkanie zgromadziło około 100 osób i w tym szacownym gronie w części oficjalnej wójt gminy Sobków pan Tomasz Chaja uhonorowałdyrektora szkoły Dariusza Butenkę, panią Volhę Wujcik oraz Stanisława Osowskiego specjalnymi nagrodami za działalność na rzecz społeczności lokalnej. Doroczne nagrody wręczył również dyrektor Dariusz Butenko wyróżniając państwa: Marzenę Bawoł, Ilonę Siek, Edwarda Prokopowicza i Annę Woźniczko za wspaniałą pracę, która przyczynia się do sprawnego funkcjonowania Szkoły. Nagrody Dyrektora otrzymali również nauczyciele: Iwona Połaniecka, Leszek Gąsior, Teresa Piątek, Mariola Pyjas, którzy wyróżnieni zostali za przygotowanie uczniów do konkursów przedmiotowych, wprowadzanie innowacyjnych narzędzi edukacyjnych i budowanie medialnego wizerunku szkoły.
Uroczystość uświetniły występy uczniów przygotowane przez Iwonę Połaniecką, Volhę Wujcik, podczas których zaprezentowano nie tylko scenki o szkolnej tematyce, ale również część repertuaru wokalno-choreograficznego entuzjastycznie oklaskiwanego podczas „Złotych godów”. Całość dopełniła piękna dekoracja zaprojektowana przez Małgorzatę Ziętal. Ogromną niespodzianką był występ chóru nauczycielskiego, który spotkał się z ogromnym aplauzem widzów zachęcających do kolejnych bisów. Wielką radość sprawiła wszystkim prezentacja przygotowana przez panią Kamilę Tkacz oraz pana Jerzego Cieplucha, którzy zebrali fotografie obejmujące kilkadziesiąt lat historii szkoły i związanych z nią ludzi. Ta sentymentalna podróż w czasie stała się pretekstem do wielu wspaniałych wspomnień.
To spotkanie pokoleń było bardzo wzruszającym momentem. Stanowiło okazję do togo, aby czynni obecnie nauczyciele spotkali się ze swymi zawodowymi mentorami, pod których czujnym okiem robili pierwsze kroki w edukacji, a których wspaniały przykład pokierował ścieżki kariery tak, ze z powrotem trafili do szkoły, w której zaczynali jako uczniowie. To dzięki wspaniałemu przykładowi legendarnych nauczycieli z Sobkowa wyrosło nowe pokolenie polonistów, matematyków, historyków, nauczycieli języka, specjalistów od nauczania wczesnoszkolnego. Niemniej ważne od wprowadzania w arkana konkretnych specjalizacji było to szczególne podejście naszych mentorów do zagadnień wychowawczych, które dawało uczniom bardzo dużo pewności siebie i odwagi w podejmowaniu wyzwań. Stawianie potrzeb dziecka zawsze na pierwszym miejscu zaowocowało tym, co dziś modnie nazywa się wysoką samooceną, która jest czynnikiem niezbędnym do osiągania sukcesu. To właśnie dzięki takiej postawie absolwenci naszej szkoły śmiało wychodzili i wychodzą w świat, rozwijają swe talenty i z odwagą sięgają po marzenia.
Szkoła w Sobkowie ma długą i wspaniałą tradycję. Istniejąca od 1905 roku miała ogromny wpływ na społeczność lokalną. Jej rola w kierowaniu życiowym startem młodych sobkowian, którzy w dorosłym życiu osiągnęli zawodowy i osobisty sukces, jest trudna do przecenienia. Wszystkim przybyłym na naszą uroczystość bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy, aby ciepło złotej polskiej jesieni z Dnia Nauczyciela pozostało na długo w Waszych sercach.
Autor tekstu:
T. Piątek Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Sobkowie.
Niecodzienna lekcja.
W piątek 30 września 2022 roku gościł w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Spotkał się z uczniami klas VIII i klasy VII. Wojewoda rozmawiał z uczniami o tym, jak wyobrażają sobie Polskę jak dorosną, stąd hasło spotkania „Polska moich marzeń”. Uczniowie dzielili się swoimi przemyśleniami na temat szkoły, swojej miejscowości oraz Polski, o której za kilka lat będą współdecydować. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach cyklu spotkań wojewody z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Młodzież bardzo ciepło i przyjaźnie przyjęła wojewodę, tak też oceniła przebieg spotkania. Z wojewodą spotkał się również wójt gminy Sobków Tomasz Chaja.
S. Osowski
To warto obejrzeć! A. Mickiewicz "Ballady i Romanse" - uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.
Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.
3
Mija właśnie 200 lat od momentu, kiedy Adam Mickiewicz powiedział odważnie: „Miej serce i patrzaj w serce”.
Trzeba było młodzieńczej fantazji 24-letniego człowieka, aby w wieku oświecenia, który tylko rozum uznawał i rozumem się szczycił, zwrócić się ku ludowości, rodzimemu folklorowi, czyli ku sferze będącej uznawaną za bardzo daleką od kultury wysokiej.
A jednak ten akt odwagi zaowocował niewiarygodnym sukcesem. Mickiewicz publikacją „Ballad i romansów” wyznaczył początek polskiego romantyzmu.
Jego dzieło stało się w 2022 roku motywem narodowego czytania, a sam rok 2022 został przez polski parlament ogłoszony Rokiem Polskiego Romantyzmu. W dniu głośnego czytania zaprezentowaliśmy inscenizacje ballad przygotowane przez uczniów naszej szkoły.
Klasy VIII przygotowały „Świteziankę”, klasa VII – „Romantyczność” i „Inwokację”, klasa VI: „Powrót taty”, klasa V: „Rękawiczkę”, klasa IV brawurowo przedstawiła „Panią Twardowską”.
Na scenie przewinął się barwny korowód postaci z realnego i fantastycznego świata. Groźni zbójcy, nobliwi kupcy, zwiewne zjawy, piękni młodzieńcy, rezolutny Mefistofel, charyzmatyczny Twardowski, rycerze i damy przenieśli widzów w mickiewiczowski klimat niesamowitości i dreszczyku z adrenaliną.
Wysoki poziom emocji widać było zarówno na widowni, jak i na scenie. Młodzi artyści musieli zmierzyć się z dwustuletnim tekstem, napisanym mową wiązaną utrzymaną w rytmicznym reżimie wiersza sylabicznego. Dzięki kostiumom urealnili konkretyzacje. Było to dla wszystkich doskonałe doświadczenie, dzięki któremu występujący rozwinęli swoje kompetencje miękkie takie jak: umiejętność wystąpień publicznych, autoprezentacji, organizacji przestrzeni scenicznej, mowę ciała oraz inne aspekty komunikacji niewerbalnej.
W naszej szkole czytanie jest priorytetem, bo rozwija kreatywność, poszerza horyzonty i użytkowników języka polskiego wyposaża w wysokie kompetencje komunikacyjne. Zachęcamy do każdego rodzaju czytania: ciche, głośne, książki papierowe i elektroniczne. Bo czytać jest zawsze warto i książki są zawsze ważne.
T. Piątek I. Połaniecka
LEKCJA GEOGRAFII PO ANGIELSKU :)
21 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie odbyły się warsztaty językowe, których tematem była geografia krajów pochodzenia naszych gości.
Andreea Bălaşa przybliżyła naszym uczniom piękną Rumunię. Kraj, który kojarzy się z Vladem popularnie zwanym Draculą jest pełen niesamowitości. Piękne, nowoczesne miasta z rodzinnym Sibiu Andrei, ale również malownicze Maramureșz niesamowitym Merry Cementery w karpackiej wiosce Săpânța.
Irina Mudgusi pokazała uroki Gruzji. Piękno przyrody, ale i nowoczesność Tibilisi były dla naszych nas wszystkich arcyciekawym widokiem. Największe zainteresowanie wzbudził gruziński alfabet, który uczniowie wykorzystali, aby zapisać swoje imiona.
Podsumowaniem pracy była rywalizacja w quizie sprawdzającym wiedzę europejską.
Beneficjentami tych fascynujących zajęć byli uczniowie klas VI i VII. Było energetycznie!!! Cel warsztatów został osiągnięty. Po raz kolejny udało się zmotywować naszych uczniów do traktowania języka angielskiego jako umiejętności dalece bardziej użytkowej niż szkolny przedmiot.
Bardzo dziękujemy Andrei i Irinie z Centrum Wolontariatu i już się cieszymy na dalszą współpracę.
Teresa Piątek
XXIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż.
Jakco roku tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie jest uczestnictwo w Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż , który odbył się 24 września 2022 r. po raz XXIII pod hasłem ,,Krzyż znakiem jedności i pokoju”.
Wyposażeni w logo rajdu i pod opieką przewodników PTTK swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od miejscowości Dębno. Jest to trasa ,,Tatarska ‘’ licząca 12 km. Pogoda nam sprzyjała było pięknie i słonecznie. Mogliśmy podziwiać malownicze widoki okolic, a podczas przerw na posiłek nie brakowało wspólnych rozmów i śmiechu. Na koniec rajdu obyła się Msza Święta z udziałem kieleckiego biskupa Mariana Florczyka.
Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale ubogaceni duchowo.
Ogólnie w całym rajdzie uczestniczyło 1692 pielgrzymów i my się cieszymy, że tam byliśmy. I już teraz myślimy o przyszłym roku, aby na nowo pokonywać kolejne trasy, każdy ze swoją osobistą intencją.
E. Kostecka
Fair Play w sporcie i na co dzień!
3
7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.
W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do akcji, która trwa od 7 do 14 września. Już od środy dzieliliśmy się opiniami, co dla nas znaczy hasło „Fair play”. Rozważaliśmy, czy ta zasada dotyczy tylko sportu, czy można ją stosować każdego dnia we wszystkich podejmowanych działaniach. W piątek 9 września odbył się na szkolnym boisku bieg „fair play”, w którym wzięła udział cała społeczność szkoły: uczniowie, nauczyciele i dyrektor D. Butenko. Wspólny bieg jest wyrazem akceptacji tej szczytnej zasady na boisku i w życiu. Ważne, by każdy miał świadomość, że nie dotyczy ona jedynie zawodników klasy mistrzowskiej, ale każdego z nas i może uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania. Zwycięstwo w sporcie i w życiu nie jest celem, który należy osiągać za wszelką cenę. To zasada, którą trzeba traktować nie tylko w kategoriach przestrzegania przepisów, ale także w kategoriach wartości intelektualnych i moralnych wszystkich osób, a szczególnie, gdy gra toczy się o wychowanie młodzieży. Warto ciągle przypominać, że sukces osiągnięty w wyniku oszustwa czy błędu sędziego nie stanowi prawdziwej wygranej i nie daje prawdziwej radości. "Fair play" jest sposobem bycia. Wyraża się przez: lojalność, poczucie sprawiedliwości i wspaniałomyślności, szacunek i uznanie dla przeciwnika, postawę pełną godności i zdecydowania, skromność w wypadku zwycięstwa i spokój w momencie porażki. Ktoś powie, że to bardzo trudne. Na pewno, ale nie można poddawać się. Każdego dnia należy walczyć z sobą, by być chociaż odrobinę bardziej „fair play”.
Jeśli chcemy otrzymywać życzliwość, szacunek i pomoc od innych, musimy zacząć od siebie i być fair play w sporcie i w życiu.
1 września 2022 roku, o godzinie 9.00 - w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie - rozległ się pierwszy, po wakacyjnej przerwie dźwięk dzwonka, który oznajmił zgromadzonym przed budynkiem szkolnym: uczniom, nauczycielom oraz rodzicom, że rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/23!
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu Hymnu, Dyrektor Szkoły Dariusz Butenko przywitał przybyłych na rozpoczęcie roku szkolnego uczniów, nauczycieli i rodziców życząc udanego i obfitującego w sukcesy szkolne - roku. Następnie zwrócił się do najmłodszych kandydatów na uczniów, którzy w obecności swoich rodziców, nauczycieli oraz uczniów klas starszych, mieli zostać przyjęci do społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie. Rotę Ślubowania odczytała dzieciom wychowawczyni Iwona Gruszczyńska, a aktu Pasowania dokonał dyrektor szkoły Dariusz Butenko. Następnie uczniowie klasy pierwszej odcisnęli swój ślad kciuka w Księdze Ślubowań oraz otrzymali szkolne legitymacje i pamiątkowe dyplomy. Natomiast rodzice wyposażyli pierwszaków w różnorodne pomoce dydaktyczne zamknięte w kolorowych kuferkach, które urozmaicą zdobywanie wiedzy.
Następnie po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, uczniowie w radosnym nastroju pobiegli do klas by tam spotkać się ze swoimi wychowawcami.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 przeszło już do historii, a my życzmy sobie, aby ten rok był pełen sukcesów - małych i dużych!
M. Pyjas
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II:
1 WRZEŚNIA 2022 ROKU - GODZINA: 9.00
Przed wejściem od strony klas I - III.
Zakończenie roku szkolnego 2021/22.
Zakończenie roku szkolnego 2021/22 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie przeszło już do historii. Pozostały wspomnienia i kolorowe zdjęcia…
Uroczystość, po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu, rozpoczął Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Butenko. Powitał wszystkich obecnych na uroczystości zakończenia roku szkolnego, a następnie odczytał List Wójta Gminy Sobków Pana Tomasza Chai skierowany na tę okoliczność do nauczycieli, uczniów i rodziców. Po czym nastąpił moment, na który najbardziej czekali uczniowie i rodzice, a mianowicie wręczanie świadectw z tkz. czerwonym paskiem, Listów Gratulacyjnych rodzicom uczniów klasy ósmej, nagród i wyróżnień. Szkoła otrzymała także statuetkę za I Miejsce w corocznej akcji „Gorączka Złota”, o czym z dumą poinformowała Opiekun SK PCK Pani Jolanta Stępień.
Wzruszającym momentem w programie uroczystości zakończenia roku szkolnego, było pożegnanie uczniów klasy ósmej, którzy wspólnie z rodzicami podziękowali Dyrekcji, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za 8 lat pracy nad ich umysłami i opiekę.
Rok szkolny 2021/ 22 był ostatnim rokiem spędzonym w murach szkoły nie tylko dla tegorocznych absolwentów, ale także dla nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Pani Jadwigi Sychowskiej, która postanowiła odejść na zasłużoną emeryturę. Dyrektor Szkoły podziękował jej za wieloletnią pracę na rzecz młodego pokolenia, a zgromadzeni na uroczystości odśpiewali gromkie „Sto lat…”.
Po dokonaniu aktu przekazania Sztandaru Szkoły przez uczniów klasy VIII swoim następcom z klasy VII, rozległ się dźwięk - ostatniego w roku szkolnym 2021/22 - dzwonka. Uczniowie klas młodszych wspólnie z rodzicami oraz pozostali uczniowie udali się do swoich klas, aby tam odebrać świadectwa z rąk wychowawców oraz pożegnać ławki i szkolne korytarze na dwa miesiące. Udanych wakacji!!!