Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 
 
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 

Strona główna

 

 
  • PLAN ZAWODÓW WĘDKARSKICH - DZIEŃ DZIECKA

  • Święto Szkoły pod hasłem: Jan Paweł II - Pielgrzym Pokoju!

      W tym roku obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie przebiegały pod hasłem: „Jan Paweł II – pielgrzym pokoju”.

    Z tej okazji  uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej celebrowanej przez ks. Leszka Molendę w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Stanisława BM w Sobkowie. Po mszy pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II zostały zapalone znicze oraz złożone kwiaty, po czym wszyscy uczestnicy uroczystości odśpiewali Hymn Szkół Jana Pawła II. 

    Następnie cała społeczność uczniowska wspólnie z Dyrekcją, nauczycielami, rodzicami oraz obecnymi na  mszy świętej gośćmi, udała się do szkoły, by uczestniczyć w „podróży” po Europie z Janem Pawłem II.

       Pomysłodawcą formuły kulturowej wędrówki po Europie śladami Ojca Świętego była Pani Volhy Wujcik, a dzięki zaangażowaniu wychowawców klasowych powstało piękne przedstawienie oparte na tańcach   i pieśniach narodów, które odwiedził Papież.

    Podróż zaczęła się od Wadowic, które klasa I przepięknie wyrapowała, ubogacając tekst o naszą sobkowską zwrotkę. Klasa II wytańczyła żywiołową tarantelę, czym wywołała zachwyt nie tylko szkolnej społeczności,  ale również naszych znajomych z Sycylii. Klasa III porwała całą szkołę odtańczeniem belgijki. Pełną wiary pieśń „I Am Sailing” zaśpiewała po angielsku klasa IV. Klasa V zachwyciła wszystkich portugalskim fado, a szóstoklasiści przenieśli widzów do Francji, kiedy ustylizowani  na paryskich gavroche odtańczyli energetyczny układ choreograficzny. A potem było jeszcze bardziej gorąco przy rytmach flamenco zaprezentowanego przez uczennice klasy VII ubrane w falbaniaste suknie rodem            z Andaluzji. Grand finale podróży europejskiej był irlandzki step dance wiedziony przez leprychona.

        Impreza miała wymiar międzynarodowy również i w dosłownym aspekcie. Cały czas towarzyszyła nam online zaprzyjaźniona szkoła z ukraińskiego Tarnopola, która przygotowała swój polski program i partycypowała we wspólnych tańcach i śpiewach pod kierunkiem  Pani Marii Bobrik.                                        

       Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za wspólnie spędzony czas              i dzielenie się naszą radością z tego, że dzięki uroczystościom takim jak Dzień Patrona mamy ogromne poczucie bycia wspólnotą, która jest zbiorem bardzo utalentowanych młodych ludzi.

    T. Piątek, M. Pyjas

  • Warsztaty edukacyjne w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

     10 maja 2023 r. uczniowie klas IV,VI i VII uczestniczyli w jednodniowych warsztatach edukacyjnych przeprowadzonych w ramach projektu LIFE4DELTA pn. „Renaturyzacja śródlądowej delty rzeki Nidy” w Umianowicach na terenie Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego. Wyjazd uczniów był bezpłatny w ramach vouchera, jaki nasi uczniowie zdobyli w finale konkursu wojewódzkiego organizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych pn.„Poznajemy Parki Krajobrazowe Województwa Świętokrzyskiego”. Warsztaty rozpoczęły się w terenie, gdzie uczniowie podzieleni na grupy podziwiali  florę związaną ze środowiskiem wodno- błotnym starorzecza Nidy, a także mieli możliwość obejrzenia wypasu zwierząt, m. in. konika polskiego, którego mogli samodzielnie nakarmić. Kolejnym punktem były warsztaty ornitologiczne, na których uczniowie poznali gatunki ptaków objętych ochroną czynną i prowadzili obserwacje za pomocą lornetek. Przyjemnym punktem okazało się śniadanie na łonie natury w towarzystwie malowniczych widoków oraz głosów ptaków, o których opowiadał pan ornitolog.

     Dalsza część wyjazdu została zorganizowana na placu wokół Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, gdzie uczniowie kolejno zwiedzili jego atrakcje, tj. pokazowe gospodarstwo edukacyjne, zabytkową wieżę ciśnień z platformą widokową, woliery dla ptaków drapieżnych, a w stacji kolejki wąskotorowej poznali jej historię.

    W salach edukacyjnych ośrodka odbyły się zajęcia przy wielkogabarytowym akwarium „Nidarium”, przedstawiającym gatunki ryb żyjących w rzece Nidzie. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia na żywo żółwia błotnego i wysłuchali ciekawostek na jego temat. Ostatnim punktem warsztatów były zajęcia geologiczne, podczas których uczniowie rozpoznawali skały występujące na Ponidziu. Nasz wyjazd zakończyliśmy wspólnym obiadem, który zasponsorował naszym uczestnikom organizator. Opiekunami uczniów podczas wyjazdu były panie Małgorzata Ziętal, Iwona Dusza i Volha Wujcik. Zajęcia dostarczyły uczniom wielu pozytywnych emocji, zintegrowały uczestników, pozwoliły utrwalić zdobytą wiedzę, a nade wszystko docenić walory przyrodnicze, kulturowe i historyczne Ponidzia.

     Dziękujemy organizatorowi wyjazdu Zespołowi Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych za zorganizowanie tak wspaniałego, edukacyjnego wyjazdu dla naszych uczniów. Do zobaczenia!!!

    Małgorzata Ziętal

  • Pokaz owadów - żywa lekcja przyrody w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

         27 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowej lekcji, podczas której poznali osobliwości świata owadów pochodzących z różnych kontynentów. W czasie lekcji z entomologiem zostały zaprezentowane okazy żywych świerszczy, szarańczy, kamuflujących się modliszek, patyczaków, straszyków czy też liśćców. Uczniowie mieli okazję dotknąć ogromnego karaczana madagarskiego, a w gablotach obejrzeć spreparowaną kolekcję motyli dziennych i nocnych, oraz chrząszczy. Uczestnicy spotkania poznali m. in. ciekawostki z życia owadów, zróżnicowanie w budowie zewnętrznej, sposoby odżywiania, cykle rozwojowe oraz znaczenie tych organizmów dla człowieka. Bliskość obcowania z naturą dostarczyła im wiele emocji.

    Spotkania z przyrodą na żywo pozwalają w sposób spontaniczny i przyjemny poszerzyć wiedzę, rozwijać zainteresowania uczniów, kształtować postawę badawczą, a także przezwyciężyć lęk przed tym, co nieznane.

    M. Ziętal

  • Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

       Dzień Ziemi jest największym ekologicznym międzynarodowym świętem, którego celem jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności oraz uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu. Święto to zostało ustanowione w 1970 roku, obecnie jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.  Każdego roku odbywa się ono pod określonym hasłem przewodnim. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Zainwestuj w naszą planetę".

    W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole zespół koła ekologicznego przygotował audycję w której przedstawił genezę i cele tego święta, jego obchody na świecie i w Polsce. Uczniowie zaproponowali działania jakie warto podjąć , aby przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Podkreślili rolę, jaką odgrywa Ziemia w naszym życiu, a także zwrócili uwagę na fakt, iż jej zasoby nie są nieograniczone i wymagają odpowiednich działań, zwłaszcza w obliczu zmian klimatycznych jakie zachodzą na naszej planecie.

    Dopełnieniem apelu była akcja „Sprzątania Świata”, podczas której uczniowie ochoczo sprzątali teren przyszkolny, oraz najbliższe otoczenie szkoły. Wszyscy mieli satysfakcję, że uczynili przestrzeń wokół siebie piękniejszą.

    Pamiętajmy, iż każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy oraz ile mamy lat.

    M. Ziętal

  • Szlachetne zdrowie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

      Działania prozdrowotne w naszej szkole to część procesu dydaktyczno – wychowawczego placówki. Różnorodne przedsięwzięcia w tym zakresie prowadzone są na bieżąco, przez cały rok. Od kilku lat corocznie w naszej szkole organizowany jest „Dzień zdrowia”. To wydarzenie gromadzi całą społeczność szkolną, podkreśla wagę profilaktyki prozdrowotnej i uczula, że dbałość o zdrowie zaczyna się od najmłodszych lat. W bieżącym roku szkolnym  impreza odbyła się 20 kwietnia. Akademię zorganizowało Szkolne Koło PCK, Samorząd Uczniowski i uczniowie młodszych klas.

     

    Prowadzący przekazali zebranym podstawowe wiadomości o zdrowiu.

    Przekonywali, że nie jest ono czymś stałym, danym raz na zawsze, nie wystarczy go sobie życzyć, lecz należy go zdobywać podobnie jak wiedzę, zawód i dobra materialne,  aby je osiągnąć, trzeba pracować na to od najwcześniejszych lat.  Podkreślali, że zdrowie człowieka zależy od wielu czynników, jednak najważniejszym spośród nich jest styl życia i osobisty stosunek do własnego zdrowia. Uczulali, iż wszyscy musimy wiedzieć, że przed wieloma zagrożeniami uchroni nas przede wszystkim nowoczesna i operatywna wiedza a dopiero później medycyna.

     

    Prezentowane utwory przedstawiały tematykę aktywności ruchowej i rolę warzyw i owoców w naszej diecie. Były wpadające w ucho rymowanki, piosenki o zdrowiu uczniów klas I-III przygotowane przez panie: M. Chaję,  I Gruszczyńską oraz dynamiczne układy taneczne zespołu „Rytmix” pani Volhy  Wujcik.

    Zdrowy styl życia kojarzy się zazwyczaj z zakazami, ograniczeniami i wysiłkiem. Kolorowe, radosne układy taneczne dzieci, rady „owocowych agentek” oraz prozdrowotne przesłania prowadzących  - pokazały, że nie musi tak być. Naszą akademię zakończyliśmy życząc sobie nawzajem, by czas do następnego spotkania – był czasem zdrowia, radości i wzajemnej życzliwości.

    Po raz kolejny „Dzień zdrowia” uświadomił nam, że edukacja w zakresie zdrowego stylu życia nie powinna być epizodem ale procesem, który trwa przez cały cykl nauki w szkole, że działania powinny być ciekawe i skłaniać, by wiedza przekładała się na mądre życiowe wybory. Tylko wtedy młodzi ludzie wezmą odpowiedzialność za zdrowie własne i zdrowie najbliższych.

     

     

    Opiekunki SK PCK J. Stępień, E. Skrobot

     

     

  • Sukces uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

       W dniu 18 kwietnia 2023 r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Umianowicach odbył się finał konkursu wojewódzkiego pn. „Poznajemy Parki Krajobrazowe Województwa Świętokrzyskiego”, organizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Naszą szkołę reprezentował zespół uczniów klasy VI w składzie: Jan Chabel, Jan Połaniecki, Jagoda Słoma pod opieką pani Małgorzaty Ziętal. Uczniowie zakwalifikowali się  do ścisłego finału, w którym rywalizowało 5 zespołów, spośród ponad 100 uczniów biorących udział w pierwszym etapie konkursu, tj. 35 zespołów z całego województwa. Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce na szczeblu wojewódzkim, jednocześnie zdobywając tytuł finalistów. W etapie finałowym pisali test wykazując się wiedzą na temat parków krajobrazowych, biologii ptaków oraz rozpoznawania gatunków ptaków chronionych w Polsce. Pani wicekurator Katarzyna Nowacka wręczyła uczestnikom konkursu nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego. Szkoła ponadto otrzymała nagrodę, tj. voucher na jednodniową wycieczkę na Ponidzie dla 50 - osobowej grupy uczniów. Uczestnicy mieli również okazję zwiedzić teren ośrodka, gdzie podziwiali Nidarium, wieżę widokową, stacyjkę kolejki wąskotorowej, małe gospodarstwo hodowlane, oraz wolierę dla ptaków drapieżnych, przy której odbyło się spotkanie z ornitologiem.

    Podczas uroczystego apelu pan dyrektor Dariusz Butenko pogratulował uczniom zdobytego sukcesu.

    M. Ziętal

     

     

  • Uczennice ze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Sobkowie - Pozorantkami na medal.

     Wśród licznych zadań realizowanych przez Polski Czerwony Krzyż znaczące miejsce zajmuje pierwsza pomoc. Co roku dla uczniów szkół ponadpodstawowych Oddział Rejonowy PCK w Jędrzejowie organizuje Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Drużyna, która wygrywa zmagania reprezentuje powiat jędrzejowski na mistrzostwach wojewódzkich. Co roku nasza szkoła bierze udział w organizacji rejonowych mistrzostw. Nasze uczennice pozorują urazy, a Jolanta Stępień, która jest instruktorem pierwszej pomocy PCK ocenia drużyny. W bieżącym roku szkolnym mistrzostwa odbyły się 19 kwietnia. Cztery uczennice klas ósmych uczestniczyły w tym wydarzeniu. Zuzia Skomra wcieliła się w rolę poszkodowanej z rękę przebitą drutem. Anitka Kościelecka zagrała nauczycielkę w ciąży, która mdleje w pracy. Gabrysia Cicha była uczennicą, która widząc swoją panią dostaje ataku paniki. Ania Klepacka na zapleczu pracowicie robiła rany i dbała, by „pani nauczycielka” wyglądała blado. Dziewczynki świetnie się spisały. Dzięki nim zdarzenia wyglądały realnie, a młodzież, która udzielała pierwszej pomocy musiała ocenić uraz i odpowiednio do niego reagować. „Drużyna pozorantek” dostała brawa od uczestników mistrzostw i pochwałę od Pana ratownika z pogotowia, który razem z J. Stępień oceniał zespoły.

    Ta niecodzienna przygoda naszych uczennic to także wspaniała lekcja pierwszej pomocy. Dziewczynki są już ekspertkami od udzielania pomocy w sytuacjach, które odgrywały i obserwowały.  

     

    Opiekunka SK PCK Jolanta Stępień

  • Światowy Dzień Wody w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

      W dniach 20 do 30 marca 2023 roku w naszej szkole realizowane były działania poświęcone obchodom Światowego Dnia Wody, który obchodzony jest na świecie w dniu 22 marca. Tegoroczny Światowy Dzień Wody ma na celu przyspieszenie zmian w celu rozwiązania kryzysu związanego z wodą. A ponieważ woda ma wpływ na nas wszystkich, wszyscy musimy podjąć działania zmieniając sposób, w jaki korzystamy, konsumujemy i zarządzamy wodą w swoim życiu.

    W ramach organizowanej przez Koło Wędkarskie Nida Sobków, Okręg PZW w Kielcach, Fundacji WWF Polska i Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego akcji „Zasadź las nad rzeką” w dniu 30 marca odbyły się dla naszych uczniów zajęcia edukacyjne prowadzone przez ichtiologa i hydrologa Pana Michała Bienia. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu o tym, co w wodzie żyje, jak funkcjonuje środowisko wodne, a także jaki my mamy na nie wpływ i jakie możemy podjąć działania, aby je chronić. Po tej dawce wiedzy pod opieką Pana Dyrektora Dariusza Butenko i nauczycieli nasi uczniowie ochoczo wybrali się na uregulowany odcinek rzeki Nidy, aby rozpocząć sadzenie drzew. Wspólnie posadzono 150 sadzonek, by chronić naszą planetę. Za udział w akcji uczniowie zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez PZW- Okręg Kielce i Fundację WWF Polska, które wręczył Pan Artur Purski - Prezes Koła Wędkarskiego Nida Sobków.

    W ramach propagowania tego święta i uświadamiania młodym ludziom, jak ważny jest problem zmniejszania się zasobów wody na świecie, członkowie koła ekologicznego przygotowali audycję radiowęzłową, tematyczne prezentacje oraz quizy.  Ponadto uczniowie wykonywali plakaty i ulotki dotyczące oszczędzania wody.

    M. Ziętal

  • 80. rocznica powstania w Getcie Warszawskim.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie pamiętali o 80. rocznicy powstania w Getcie Warszawskim!

        Na specjalnie zorganizowanym z tej okazji apelu, nauczyciel historii, Stanisław Osowski przybliżył uczniom tematykę powstania.

  • ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie….” – wizyta w CN Leonardo da Vinci.

      30 marca 2023 roku, uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie, wspólnie z wychowawcami odwiedzili, Centrum Naukowe Leonardo da Vinci  w Podzamczu. Uczniowie uczestniczyli w   ciekawie przeprowadzonych warsztatach o nazwie: „W głównej, roli szczypta soli!”, na których poprzez doświadczanie i działanie zdobyli cenną wiedzę na temat właściwości soli. Następnym punktem w programie wizyty w Centrum Naukowym było zwiedzanie ekspozycji, które okazało się dla dzieci świetną zabawą. W sposób kreatywny i aktywny dzieci doskonaliły swoją wiedzę przyrodniczą, a ciekawe urządzenia pozwalały na sprawdzenie swoich cech psychomotorycznych.

    Popularna fraza ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie….”, w tym przypadku spełniła się w całości. Dzieci oprócz tego, że poszerzyły swoją wiedzę, to jeszcze  w sposób aktywny i ciekawy spędziły czas, w niedaleko znajdującym się od Sobkowa,  Centrum Naukowym Leonardo da Vinci.

    M. Pyjas

     

  • ,,Sąd nad Zimą" :) - w wykonaniu uczniów klasy II.

  • Wiosna, ach to TY!

      Co roku wszyscy z nostalgią czekamy na przyjście Wiosny, dlatego dzień 21 marca 2023 roku, choć deszczowy, to w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie, był bardzo kolorowy  i radosny.  Część uczniów, wspólnie z wychowawcami, spędziła ten dzień poza szkołą.

    Natomiast pozostała część społeczności uczniowskiej przywitała Wiosnę śpiewem i wspólnymi zabawami. Deszczowa pogoda  sprawiła, iż zaplanowany pochód z Marzannami i gaikami po Sobkowie został  zamieniony na przemarsz szkolnymi korytarzami, a defilada po pobliskiej okolicy odbędzie się w innym terminie.

     Wiosna wyzwala w nas nowe pokłady energii i radości, dlatego cieszymy się z jej przyjścia:

    ,,….na przyjęcie wiosny, otwórzmy ramiona. A teraz, gdy zima poszła już daleko – zatańcz z nami, wiosno, nad zieloną rzeką.”(fragm. wiersza „Marzanna” W. Chotomskiej)

     

  • Wycieczka do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu uczniów klasy IV – VI.

     W dniu 3 marca uczniowie klasy IV i VI odbyli wycieczkę do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim, a rozpoczęli ją od spaceru z przewodnikiem po 300- letniej Alei Lipowej. Według przekazów król Jan III Sobieski do Podzamcza Chęcińskiego wjeżdżał właśnie tą bramą barokową, która była wolnostojącym łukiem triumfalnym. Następnie podziwiali Dwór Starostów Chęcińskich, oraz stworzony przy nim park w stylu włoskim.

    Po czym wszyscy udali się na warsztaty przyrodniczo- biologiczne na temat:  „Od korzeni po koronę poznaj drzewa lepszą stronę”. W trakcie zajęć uczniowie m. in. rozróżniali gatunki drzew, elementy ich budowy, określali wiek poszczególnych osobników. Ponadto zagłębiali się w procesy fizjologiczne drzew, takie jak np. oddychanie czy transportowanie wody od korzeni, aż po liście. Nasi uczniowie podczas wykonywanych doświadczeń wykazali się zaangażowaniem i wiedzą przyrodniczą. Na zakończenie warsztatów wykonali własne, pachnące lasem świeczki, które zabrali do domu.

    Następnym punktem było zwiedzanie wystawy, której mottem przewodnim jest zdrowy organizm ludzki. Pierwszy temat wystawy „Człowiek- niezwykła maszyna”, podejmował zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka, drugi „Człowiek- trybik w machinie przyrody”, dotyczył zagadnień ekologiczno- przyrodniczych. Tę wystawę uczniowie zwiedzali samodzielnie, korzystając z licznych stanowisk multimedialnych. Wszyscy doskonale i kreatywnie się bawili, odkrywając przy tym tajniki nauki.

    M. Ziętal

  • „ CZYTAM SOBIE 10 LAT” – EDYCJA 2022/23.

      W okresie od listopada 2022 roku do marca 2023 roku, uczniowie klas I – III  ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie, uczestniczyli w programie czytelniczym o nazwie  „ CZYTAM SOBIE 10 LAT…”, którego organizatorem jest Grupa CzasDzieci.pl Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie. Celem programu jest popularyzacja treści edukacyjnych zgodnych z podstawą programową dla nauczania wczesnoszkolnego oraz promocja czytelnictwa wśród uczniów, ich rodziców i nauczycieli wczesnoszkolnych i bibliotekarzy. W ramach aktywności uczniowie klas I - III czytali książki polecane przez organizatorów programu, na lekcjach  oraz  samodzielnie. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, które dotyczyły treści przeczytanych lektur. Do Programu aktywnie włączyła się także szkolna biblioteka, do której zostały zakupione książeczki z serii „Czytam sobie ”.  Wspaniałym pomysłem okazała się akcja zorganizowana przez bibliotekarkę  Panią Iwonę Duszę pod hasłem CZYTANIE USKRZYDLA, która okazała się doskonałym sposobem na podsumowanie Programu „Czytam sobie…”, Na spotkaniu w szkolnej bibliotece uczniowie mieli okazję nie tylko do wyrażenia swoich opinii na temat udziału w Programie, ale mogli także uwiecznić się na tle kreatywnej dekoracji.

      Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w Programie „Czytam sobie 10 lat”. Zyskaliśmy nowe doświadczenia oraz szersze grono dziecięcych czytelników.

    I. Gruszczyńska, M. Chaja, M. Pyjas

  • Zabawa Walentynkowa :).

     16 lutego 2023 roku uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie mvideo-1648062658.mp4ieli okazję, pod opieką wychowawców, uczestniczyć w szalonej zabawie Walentynkowej!

    Na balu pojawiło się wielu tajemniczych gości: księżniczki, królowie, wróżki, piłkarze, jednorożce i inne stworki. Było barwnie i egzotycznie. Wielką atrakcją okazał się czerwony dywan, po którym chętnie przemaszerowali uczestnicy balu.

    Wiele emocji wśród uczestników wywołała Poczta Walentynkowa, a szalone rytmy "grane" przez panią V. Wujcik,  dodatkowo podniosły temperaturę imprezy.

    Dziękujemy Radzie Rodziców za słodki poczęstunek, a wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę!

    M. Pyjas

  • Zmagania drużyn piłki nożnej o puchar Wójta Gminy.

    Czas zimowych ferii to nie tylko czas słodkiego lenistwa, to także czas międzyszkolnych rozgrywek w piłkę nożną.

    Z inicjatywy pana wójta gminy Sobków Tomasza Chai już po raz siódmy odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej. Drużyny klas VII i VIII spotkały się 7 lutego w Zespole Placówek Oświatowych w Miąsowej, a klasy V – VI, 9 lutego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

    W turnieju w obu kategoriach wiekowych wzięły udział cztery drużyny. Turnieje rozgrywano systemem „każdy z każdym”.  W Miąsowej przywitał nas dyrektor szkoły pan Janusz Bętkowski. Każdy mecz to wiele wysiłku i nowa porcja wrażeń i emocji. Radości w Miąsowej nie było końca, bowiem nasza drużyna zajęła I miejsce w turnieju. Najlepszym strzelcem okazał się Kuba Wojciechowski, a najlepszym bramkarzem Michał Stępień. Trzy puchary ufundowane przez pana wójta Tomasza Chaję trafiły do Szkoły Podstawowej im. Ja na Pawła II w Sobkowie. Puchary zostały wręczone przez zastępcę wójta panią Małgorzatę Słotwińską i sekretarz gminy panią Iwoną Mitręgę.

    Do Sobkowa przyjechały drużyny z Miąsowej, Chomentowa i Mokrska. Pan dyrektor Dariusz Butenko przywitał przybyłych gości i uczniów wraz z opiekunami. Zastępca wójta pani Małgorzata Słotwińska i pani sekretarz gminy Iwona Mitręga dokonały ceremonii otwarcia turnieju. Zmaganiom towarzyszyło wiele emocji. Tym razem zwyciężyła drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych w Miąsowej. Ich zawodnik został najlepszym strzelcem, a bramkarz zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju. Miejsce drugie zajęła drużyna z  Zespołu Placówek Oświatowych w Mokrsku Dolnym. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II ze Sobkowa zdobyla 3 lokatę zwyciężając ze Szkołą Podstawową w Chomentowie. Po ogromnej porcji wysiłku i wrażeń Pani Wójt i Pani Sekretarz wraz z Dyrektorem szkoły wręczyli puchary zwycięzcom i wyróżnionym oraz medal za udział dla kapitana drużyny ze Szkoły Podstawowej  w Chomentowie.

    Składamy serdeczne podziękowania Panu Wójtowi za ufundowanie wspaniałych pucharów i medali a paniom Małgorzacie Słotwińskiej i Iwonie Mitrędze za obecność na turnieju. Udział uczniów w sportowych zmaganiach to promocja aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży szkolnej i możliwość realizacji pasji i zainteresowań.

     

    J. Stępień, M. Banaszek

  • Aktywne ferie.

     8 lutego,w Szkole Podstawowej  w Sokołowie Dolnym,odbyły się Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym o Puchar Wójta Gminy Sobków. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Sobkowie reprezentowali: Kornelia Cielibała,Gabriel Banaszek, Aleksandra Władyszewska, Ada Wojciechowska i Kuba Wojciechowski. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych,z podziałem na dziewczęta i chłopców. Nasi uczniowie starali się jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności i dzielnie walczyli o każdy punkt. 🙂 Ostatecznie, zdobyliśmy dwa puchary. I miejsce 🏆zajął Gabriel Banaszek👏(w kategorii klas 1-4),zaś Kuba Wojciechowski został mistrzem "zwinnej rakietki". 👏🏓 Chłopcy, oprócz  pucharów i medali, z rąk Wójta, pana Tomasza Chai i radnego pana Józefa Pyjasa, otrzymali drobne upominki i dyplomy. Pozostali zawodnicy, w nagrodę za sportową rywalizację, zostali obdarowani medalami. Sportowym zmaganiom towarzyszyła jak zawsze przyjazna i miła atmosfera.👍Wszystkim uczestnikom tegorocznych zmagań dziękujemy, gratulujemy wygranym i do zobaczenia za rok! 🙂🏓

    M. Banaszek

  • Święto Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

    „Babci i Dziadka przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba. Znana to para bardzo kochana przez wszystkie dzieci jest szanowana.”

    Śpiewały dzieci na uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się w naszej szkole 26 stycznia 2023 roku. Licznie przybyłych gości przywitał serdecznie dyrektor szkoły Dariusz Butenko, który w imieniu swoim i nauczycieli złożył życzenia zdrowia, pociechy z wnuków oraz wszystkiego najlepszego.

    Na uroczystości obecny był Wójt Gminy Sobków Pan Tomasz Chaja, który także złożył dziadkom i babciom życzenia pełne ciepłych i serdecznych słów.

    Władze gminy Sobków  reprezentowali również Państwo: Małgorzata Słotwińska, Iwona Mitręga i Kamila Tkacz.

    Na tle barwnej dekoracji, uczniowie klas I – III  zaprezentowali szanownym gościom bajkę pt. ”Czerwony Kapturek”. Dzieci odegrały swoje role bardzo naturalnie i  profesjonalnie, za co otrzymały gromkie brawa i słowa uznania. W programie obchodów Dnia Babci i Dziadka nie zabrakło piosenek, wierszyków i tańców w wykonaniu uczniów klasy I.  Były również życzenia w języku angielskim wyśpiewane w oryginalny sposób przez uczniów klasy III.

    Część artystyczną uroczystości zakończono  odśpiewaniem tradycyjnego „100 LAT.

    Dzień Babci i Dziadka to zawsze bardzo wzruszająca uroczystość, która buduje więzi rodzinne i uczy szacunku do osób starszych, dlatego stanowi ważny punkt w kalendarzu imprez szkolnych.

    Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwały nauczycielki: M. Chaja, I. Gruszczyńska i M. Pyjas oraz V. Wujcik.

    Dyrekcja i nauczyciele dziękują rodzicom  klas I – III za przygotowanie poczęstunku oraz pomoc w czasie uroczystości.

    M. Pyjas

  • Sukcesy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie. Wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym.

    W dniu 24 stycznia w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Kielcach, Filia w Jędrzejowie odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego pod hasłem: Książka zamiast smartfona? Tak!

    Celem konkursu było poszerzenie wśród młodzieży informacji na temat racjonalnego korzystania z telefonu i Internetu oraz wsparcie edukacji informatycznej w kontekście kształtowania krytycznego podejścia do treści, jakie są publikowane w Internecie; popularyzacja bezpiecznego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych; wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży; uświadomienie uczniom zalet książki; rozwijanie kreatywności i zainteresowań plastycznych oraz promowanie czytelnictwa.

    Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Sobkowie reprezentowały prace  dwóch uczniów z klasy szóstej: Kamila Dziwosza i Jagody Słomy.  Jury konkursowe, w którym zasiadał m. in. znany jędrzejowski artysta malarz Zbigniew Kasprzak, bardzo wysoko oceniło poziom nadesłanych prac, których było aż 58 z różnych szkół podstawowych z terenu powiatu jędrzejowskiego. Artysta podkreślił wysoki poziom merytoryczny prac, kreatywność uczniów, zastosowanie różnych technik plastycznych oraz zamiłowanie uczniów do przyrody. Wyróżnienie w konkursie otrzymała praca naszego ucznia Kamila Dziwosza, który otrzymał nagrodę książkową i rzeczową oraz pamiątkowy dyplom i grafikę wykonaną przez pana Zbigniewa Kasprzaka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu talentów plastycznych! Zachęcamy również do częstej lektury, która wpływa nie tylko na poziom wiedzy, ale także na efektywność pracy mózgu, bowiem regularne czytanie poprawia kondycję komórek mózgowych, pozwala lepiej zapamiętywać i ma wiele innych zalet. Ponadto, jak pisała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

     

    M. Ziętal, I. Dusza

     

strona: