Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 
 
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 

Strona główna

 

 
  • Sprawozdanie z wyjazdu edukacyjnego uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie w dniu 10.01.2023 roku do Żydowskiego Muzeum Galicja.

      W dniu 10. 01. 2023 roku, 30 uczniów  z klas VIII, VII i VI wraz z 2 opiekunami uczestniczyło w wyjeździe edukacyjnym  do Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie. W tej grupie były 2 uczennice z Ukrainy, które uczą się w naszej szkole. Nie ma problemów językowych w porozumiewaniu się.

    Uczniowie uczestniczyli w dwóch zajęciach zorganizowanych przez Muzeum. Podczas pierwszego spotkania poznawali zwyczaje i kulturę  żydowską. Warsztaty były bardzo dobrze przygotowane, z bogatym zestawem pomocy i rekwizytów. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach. Użyte pomoce robiły wrażenie na zebranych. W sposób bardzo jasny tłumaczono pojęcia funkcjonujące w judaizmie. Prowadząca zajęcia otrzymała za ich przeprowadzone słowa uznania i gorące podziękowania. Druga część polegała  na zwiedzaniu wystawy w trzech grupach. Można było kupić pamiątki oferowane przez Muzeum, zapoznać się z ofertą książek. Uczniowie mogli też pobrać ulotki reklamujące różne formy działalności Muzeum. Doszło też do spotkania z dyrektor Działu edukacji, od której grupa otrzymała publikacje wydane przez Muzeum. Następnie wszyscy udali się na ufundowany przez organizatorów dwudaniowy smaczny obiad. Podróż przebiegała spokojnie pomimo deszczowej pogody. Fundatorem wyjazdu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie było Forum Dialogu z Warszawy, największa i najstarsza polska organizacja pozarządowa zajmująca się dialogiem polsko – żydowskim. Słowa podziękowania kierujemy do biura podróży, pana Bartosza Duszyńskiego z Forum Dialogu oraz wszystkich, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu wycieczki.  Opiekunami młodzieży byli pani Iwona Dusza oraz pan Stanisław Osowski.

     

     S. Osowski

     

  • W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie …,,Nastała wielka radość."

    22 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie odbyły się tradycyjne  Jasełka Bożonarodzeniowe zatytułowane, w tym roku: ,, Nastała wielka radość”.

     W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pan Dyrektor, Rada Rodziców,  nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.

     W tegorocznych jasełkach uczestniczyli także specjalni goście -  dyrekcja, nauczyciele i uczniowie, ze Szkoły Ogólnokształcącej im. W. Hurniaka w Tarnopolu  na Ukrainie.  Łączyliśmy się z nimi za pomocą strony internetowej i prowadziliśmy transmisję na żywo.

    Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły Dariusz Butenko wraz z Samorządem Uczniowskim składając świąteczne i noworoczne życzenia. Nie zapominając o naszych gościach ze wschodu życząc im jak najszybszego zwycięstwa i spokoju w kraju.

    Przed rozpoczęciem przedstawienia Pan Stanisław Osowski  przedstawił rys historyczny narodzin Jezusa.

    Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną społeczność w świąteczny nastrój.  Publiczność po raz kolejny mogła przeżywać historie Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni.                                                 

     Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, owieczek, mędrców, dzieci oraz aniołków była przeplatana kolędami i pastorałkami.

    Umiejętności taneczne zaprezentowali uczniowie z klasy II i III do pieśni ,,Mario czy już wiesz’’ natomiast klasa III  pięknie zagrała na dzwonkach kolędę ,,Jingle Bells’’.

    Na zakończenie goście wysłuchali świątecznych życzeń w wykonaniu uczniów klas I - VIII.                                  Pan Dyrektor podziękował  wykonawcom za zaangażowanie, a nauczycielom za przygotowanie spotkania jasełkowego. Po czym wszyscy w świątecznym nastroju udali się na wigilie klasowe.

     

                                                                                             E.Kostecka, V.Wujcik

     

  • ,,Kosmiczna plotka " - przedstawienie klasy II.

  • Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

      7 grudnia 2022 r., w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, Alicja Krzysztofek uczennica klasy VII odebrała nagrodę w konkursie  ,,Piękno stworzenia. Człowiek i wartości w twórczości świętego Jana Pawła II’’.   

    Celem konkursu było napisanie wiersza inspirując się twórczością Jana Pawła II. 

    Alicja uzyskała tytuł laureata w kategorii poezja w II Wojewódzkim Konkursie Literackim.

    Starania zwycięzców docenił biskup kielecki Marian Florczyk, który wręczając dyplomy  podziękował uczestnikom za ich zaangażowanie w konkursie.

    Serdecznie gratuluję.

    E.Kostecka  

  • Po angielsku grudzień się zaczyna.

    2 grudnia po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie byli beneficjentami współpracy naszej szkoły z Regionalnym Centrum Wolontariatu. Dzięki zaangażowaniu Andrei z Rumunii, Francesco z Włoch i Gurgena z Armenii klasy: 2, 3, 4, 5 i 6 wzięły udział w zindywidualizowanych warsztatach językowych, podczas których zabawa, dobry nastrój i chęć porozumienia się sprawiły, że w przedmikołajkowym nastroju dzieci radośnie wróciły ze szkoły. Nasi zagraniczni goście poświęcili nam całe piątkowe przedpołudnie i sprawili, że nasi uczniowie świetnie się bawili biorąc udział w licznych energizerach, grach logicznych i językowych.

    Wymierne efekty stałej współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu są widoczne już dziś. Konieczność komunikacji w języku angielskim zaowocowała konkretnymi umiejętnościami. W ostatnim spotkaniu jako tłumacze młodzieżowi świetnie zaprezentowali się uczniowie klasy 4: Jacek Chudobiecki i Krzysztof Kwapisz, którzy wykazali się płynnością językową, a ich przekład w obie strony był bardzo sprawny i niezwykle pomocny.

    Dziękujemy serdecznie Andrea Bălaşa, Francesco Melizzi i Gurgen Petrosian i niezmiennie zapraszamy ponownie do Sobkowa.

    Teresa Piątek

     

  • 01 grudnia tego roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie już po raz siódmy obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

             

    Dzien_Misia.wmv



    Czy to jutro, czy to dziś,  wszystkim jest potrzebny miś” - hasło to było przewodnim motywem tegorocznego spotkania uczniów klasy I, II, III  z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, który jak co roku przygotowała pani M. Chaja .

    Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki.  Już od samego rana nie rozstawali się ze swoją pluszową zabawką, która towarzyszyła im na każdej przerwie.
    Świętowanie rozpoczęło się od nauki i wizualizacji wierszyka o misiu oraz zabawy tanecznej przy muzyce. Potem uczniowie rozpoczęli międzyklasową rywalizację w misiowych konkursach. Okazało się, ze każdy zespól klasowy ma inne umiejętności.  Klasa  pierwsza wygrała konkurs sprawnościowy, druga zajęła pierwsze miejsce w układaniu puzzli, a trzecia była najlepsza w treningu zręcznościowym. Wszystkim uczniom udało się zdobyć misiowe nagrody. Na zakończenie zabawy przyjęto uczniów klasy pierwszej do szkolnej misiowej rodzinki. Warunkiem przyjęcia do groma misiów było skosztowanie misiowego przysmaku czyli miodu. Wszystkie pierwszaki chętnie kosztowały  „małe Conieco”,  Zainteresowanie uczniów zabawą z misiem świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest nadal ulubioną maskotką dzieci, a moda na misie nie przemija. Na zakończenie każda klasa zrobiła sobie wspólne zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem.

    M. Chaja

  • HIV/AIDS - więcej wiesz mniej ryzykujesz!

      1 grudnia jest Światowym Dniem Walki z HIV/AIDS. Kluczową rolę w zapobieganiu zakażeniom HIV odgrywa budowanie kompetencji zdrowotnych młodych ludzi już w szkole podstawowej.  Rzetelna wiedza, którą nabywają uczniowie  kształtuje świadomość prozdrowotną i wpływa na postawy w dorosłym życiu.

    Szkolne Koło PCK zorganizowało dla uczniów klasy VII i klas VIII szkolny konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS pod hasłem „Więcej wiesz mniej ryzykujesz”.

    Od uczestników konkursu wymagana była znajomość zagadnień z zakresu HIV/AIDS - drogi szerzenia wirusa, objawy infekcji wirusem HIV, sposoby zapobiegania zakażeniom, wykrywanie zakażeń, choroby oportunistyczne, pełnoobjawowe AIDS .

    W szkolnym konkursie, który odbył się 1 grudnia wzięło udział 16 uczniów. Wszyscy – opiekunki SK PCK i młodzież - udekorowani byli czerwonymi wstążeczkami, które są symbolem zaangażowania w upowszechnienie problematyki HIV/AIDS i walki z chorobą. Pierwsze miejsce z jednakową ilością punktów zdobyło trzech uczniów: Anita Kościelecka, Zuzanna Skomra, Patryk Wojciechowski. Drugą lokatę otrzymali: Gabriela Cicha i Krzysztof Gołuzd. Na miejscu trzecim uplasowała się Adrianna Mazur. Gratulujemy wszystkim, zwycięzcom i uczestnikom. Wiedza, na której opieramy swoje wybory to bezpieczne życie.

    Uczestnikom konkursu życzymy, aby wiedzę o HIV/AIDS ciągle poszerzali i dzielili się nią z innymi, bo jak głosi hasło konkursu „Więcej wiesz mniej ryzykujesz”

     

    Opiekunki SK PCK Jolanta Stępień, Ewa Skrobot          

  • Lekcja muzealna w Auschwitz.

    W dniu 29 listopada 2022 roku uczniowie klas VIII, klasy VII i VI uczestniczyli w lekcji muzealnej przygotowanej dla nich przez Muzeum Auschwitz Birkenau. Zorganizowani w 3 grupach zwiedzali z przewodnikami Auschwitz I , a następnie Birkenau. Na dziedzińcu Bloku XI oddali hołd wszystkim tym, którzy zginęli za wolną Polskę. Przy Bloku XI wspomniano  postać św. Maksymiliana Marii Kolbego. W Birkenau zobaczyli w jakich warunkach mieszkali więźniowie obozu. Było dość zimno co uzmysłowiło jak wyglądały tu warunki podczas srogiej zimy.

    Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Sobkowie skorzystała z programu edukacyjnego zaproponowanego przez Muzeum Auschwitz : bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem oraz darmowe warsztaty. Z młodzieżą pojechali nauczyciele wychowawcy Jolanta Stępień, Małgorzata Banaszek , nauczyciel fizyki pan Jerzy Ciepluch a także nauczyciel historii Stanisław Osowski, absolwent studiów podyplomowych  organizowanych przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauscie w Oświęcimiu i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

    S. Osowski

  • „Wolni od uzależnień”

    Budowanie kompetencji zdrowotnych dzieci i młodzieży stanowi w dzisiejszych czasach duże wyzwanie dla wychowawców i nauczycieli. By młodzież zaangażowała się w projekt, potrzeba atrakcyjnych form działania, które wzbudzą u młodych ludzi zainteresowanie, ciekawość, pozytywne nastawienie do tematu, a dopiero później mogą przełożyć się na chęć wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. By uatrakcyjnić prozdrowotną edukację Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie podejmuje współpracę z instytucjami zewnętrznymi, które wspierają nas w tych przedsięwzięciach. W bieżącym roku szkolnym współpracujemy z Polskim Czerwonym Krzyżem i  Świętokrzyskim Centrum Onkologii.  

    W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jędrzejowie pod hasłem „Wolni od uzależnień”. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy dotyczącej zagrożeń, konsekwencji związanych z uzależnieniami i promowanie wśród dzieci i młodzieży prozdrowotnych zachowań.

     Aby zaprojektować i wykonać dobry, przemawiający do odbiorcy plakat potrzeba wiele wysiłku. Podstawa to rzetelna, fachowa wiedza na temat nałogów i niebanalny pomysł na przedstawienie tematu. Do szkolnej komisji konkursowej wpłynęło kilka prac. Na szczeblu rejonowym szkołę reprezentowały dwie prace : Alicji Krzysztofek  z klasy VII i Jagody Słomy z klasy VI. Komisja konkursowa przyznała naszym uczennicom miejsca na podium. Jagoda zdobyła I miejsce, a Alicja III. Nasze uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe – powerbanki.

    Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów !!

    Nigdy za wiele edukacji prozdrowotnej, bo postawy prozdrowotne kształtują się od dzieciństwa.

    Opiekunowie PCK:

    Jolanta Stępień

    Ewa Skrobot

     

     

  • Szkolne andrzejki 2022!

         Po okresie obostrzeń związanych z epidemią Covid – 19,  do kalendarza imprez szkolnych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie powróciła, ku radości całej społeczności uczniowskiej, tradycja urządzania wieczoru wróżb andrzejkowych.

    Ten magiczny wieczór - 24 listopada - uczniowie klas I – III rozpoczęli już od godziny 15.00, gdzie pod opieką wychowawczyń, które na tę okazję przybrały postać wróżek, poznawali swoją przyszłość, lejąc wosk, wróżąc z butów czy losując imiona – być może- przyszłych żon             i mężów. Gdy już wszystko zostało wywróżone, przyszedł czas na tańce oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Natomiast uczniowie klas starszych, andrzejkowy wieczór rozpoczęli od godziny 17.00.  O dobrą muzykę  do tańca zadbała DJ JAGA czyli pani V. Wujcik, co sprawiło, iż wszyscy świetnie się bawili, a czy spełnią się wróżby stawiane tego  magicznego wieczoru, okaże się za rok…. :)

     

                                                                                                                                         M. Pyjas

  • Uczniowie klas I - III uczestnikami programu dla szkół podstawowych i bibliotek — Czytam sobie 10 lat!!

  • Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

     10 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie uroczyście obchodzono Święto Niepodległości Polski. Wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej powitał dyrektor Dariusz Butenko. Nawiązał on do obchodzonego święta, wskazał na znaczenie odzyskania niepodległości. Następnie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali hymn narodowy.

    Piękny występ dali uczniowie klas I - III przygotowani przez panie: Volhę Wujcik i Iwonę Gruszczyńską. Uczniowie klasy VII recytowali poezję patriotyczną, ukazującą piękno ziemi ojczystej, a piosenki legionowe śpiewali uczniowie pod kierunkiem pani Volhy Wujcik.

    O dniu odzyskania niepodległości mówił w swoim krótkim wystąpieniu pan Stanisław Osowski, który następnie wraz z panią Volhą Wujcik wykonał ukraińską piosenkę „Czerwona Ruta”, co było swoistym akcentem ukraińskim podczas całej uroczystości.

    Nauczyciele i uczniowie Szkoły im. W. Hurniaka  w  Tarnopolu, z okazji Święta Niepodległości Polski przesłali na facebooku dla szkoły w Sobkowie piosenki „Sokoły” i „Czerwoną Rutę” wykonane w języku polskim.

    Obchody 11 Listopada miały bardzo uroczysty charakter.

     

                                                                                                                                   S. Osowski

  • Projekt Krokus.

       Pod koniec października 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie, wzorem lat ubiegłych sadzili krokusy. Tradycyjnie cebulki krokusów wysadzono na niewielkim wzniesieniu z papieskim tablicami nieopodal wejścia do szkoły. Na wiosnę miejsce robi się żółte. Ten sposób upamiętnienia dzieci żydowskich, które zginęły w czasie II wojny światowej połączony jest z zajęciami edukacyjnymi. Uczniowie wezmą również udział w wyjeździe edukacyjnym do Muzeum Auschwitz  oraz wycieczce do Muzeum Żydowskiego Galicja w Krakowie.

    S. Osowski

  • XI Wojewódzkie Mistrzostwa Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym.

     22 października w Kielcach odbyły się  XI Wojewódzkie Mistrzostwa Nauczycieli  i  Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym. W turnieju brała udział Kamila Tkacz (nauczycielka Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie) zajmując I miejsce w swojej kategorii.

     

  • Galeria kreatywnie zakręconych uczniów :)

     

    https://view.genial.ly/635674ce6de33b00113589b5/interactive-content-felix-net-i-nika-oraz-gang-niewidzialnych-ludzi-r-6?fbclid=IwAR0X3S68S500Pi5x1euf97u_9X3rd9JXSxjN6WHN1c-5HUTHWQmhksnfXow

     

    https://view.genial.ly/6352ca6924cb410010b31ff1/presentation-felix-net-i-nika-jan-chabel-jan-polaniecki?fbclid=IwAR0DzqrdRcDWKgey1MT91mDTWUU43Z31C9wHhVRCLXKTAjb42pf20G_tNlw

     

    https://view.genial.ly/6353c40344e22a0019d4a131/presentation-felix-net-i-nika-or-pierwszy-rozdzial-or-pierwszy-dzien-w-szkolee?fbclid=IwAR1mCJGCCsq70-ZcgQwAkSPVE6uZgPyz4oMT4Yb4MLtQSwpODsWVcIqEmZ8

     

     

    https://view.genial.ly/6357f44ebf052000190465ea/presentation-chalk-and-blackboard-presentation?fbclid=IwAR33yf6XMUIUQO8PKBquNg413h2lQfJC2kQgcIbEAYQTQlBcj8m_-HHH3AA

     

     

    Z wielką przyjemnością prezentujemy projekty uczniów klasy VI, którzy przygotowali bardzo nowoczesne i zaawansowane technologicznie prezentacje lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".

    Gratulujemy kreatywności i umiejętności IT. Bardzo jesteśmy dumni z tego, że oprócz literatury poznajecie własne mocne strony i nabieracie kompetencji, które wykraczać będą daleko poza realizację podstawy programowej.

    Gratulacje dla Ewy Gołuzd, Gabrysi Kalety i Leny Kawalerek, Janka Chabla, i Janka Połanieckiego, Maćka Barteczko i Kamila Dziwosza, Jagody Słomy i Nikoli Słotwińskiej.

    T. Piątek

     

  • V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Do Hymnu!

      24 października 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie odbyły się przesłuchania do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Do Hymnu!

     Konkurs jest organizowany przez Narodowe Centrum Kultury i adresowany do szkół podstawowych z całej Polski. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych.

    Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie znalazła się w gronie 300 szkół zakwalifikowanych do konkursu. Uczniowie oprócz Hymnu Państwowego wykonali dwie pieśni

    „Rotę” i „Boże, coś Polskę…”.

     Występ oceniało jury powołane przez organizatora w składzie:

    dr Katarzyna Sobas  oraz  prof. dr hab. Grzegorz Oliwa – wykładowcy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

     Podczas przesłuchań wspierały nas władze Gminy Sobków – Wójt Gminy Sobków Pan Tomasz Chaja, Zastępca Wójta Pani Małgorzata Słotwińska oraz  Sekretarz Gminy Pani Iwona Mitręga. Występom przysłuchiwały się  także dzieci z Przedszkola Samorządowego w Sobkowie na czele z Panią Dyrektor Teresą Baran oraz rodzice i goście.

     Udział w Ogólnopolskim Konkursie Do Hymnu! był dla społeczności szkolnej nie tylko dużym wyzwaniem, ale także wspaniałą okazją do tego, żeby po raz kolejny doświadczyć tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem oraz wspólnego przeżywania tych doniosłych chwil.

     

     V. Wujcik

     

  • ,, Milion dzieci modli się na różańcu’’ 2022 r.

  • Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

    Każdego roku w połowie października organizowana jest niezwykle przyjemna uroczystość, która daje nam wszystkim dużo radości, bo docenione są zarówno starania nauczycieli zabiegających o to, aby rozwój intelektualny uczniów przebiegał prawidłowo, jak również mozolna praca osób na co dzień działających za kulisami edukacji, a bez których techniczna strona funkcjonowania oświaty byłaby niezmiernie trudna.

    W roku 2022 Dzień Nauczyciela był szczególnie uroczysty. Z inicjatywy pani Kamili Tkacz obchody nabrały ogromnego rozmachu i 11 października zaszczycili nas swoją obecnością bardzo szacowni goście zaproszeni przez dyrektora Dariusza Butenkę. Wśród nich byli:

    •  Emerytowani pracownicy oświaty z gminy Sobków
    • Przedstawiciele władz oświatowych, panowie: Kazimierz Mądzik i Piotr Zimoch
    •  Przedstawiciele władz gminy Sobków, państwo: Tomasz Chaja, Małgorzata Słotwińska, Iwona Mitręga,Katarzyna Michalec, Józef Pyjas
    •  Przedstawiciele Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w   Sobkowie
    •  Dyrektorzy placówek samorządowych

    Spotkanie zgromadziło około 100 osób i w tym szacownym gronie w części oficjalnej wójt gminy Sobków pan Tomasz Chaja uhonorował dyrektora szkoły Dariusza Butenkę, panią Volhę Wujcik oraz Stanisława Osowskiego specjalnymi nagrodami za działalność na rzecz społeczności lokalnej. Doroczne nagrody wręczył również dyrektor Dariusz Butenko wyróżniając państwa: Marzenę Bawoł, Ilonę Siek, Edwarda Prokopowicza i Annę Woźniczko za wspaniałą pracę, która przyczynia się do sprawnego funkcjonowania Szkoły. Nagrody Dyrektora otrzymali również nauczyciele: Iwona Połaniecka, Leszek Gąsior, Teresa Piątek, Mariola Pyjas, którzy wyróżnieni zostali za przygotowanie uczniów do konkursów przedmiotowych, wprowadzanie innowacyjnych narzędzi edukacyjnych i budowanie medialnego wizerunku szkoły.

    Uroczystość uświetniły występy uczniów przygotowane przez Iwonę Połaniecką, Volhę Wujcik, podczas których zaprezentowano nie tylko scenki o szkolnej tematyce, ale również część repertuaru wokalno-choreograficznego entuzjastycznie oklaskiwanego podczas „Złotych godów”. Całość dopełniła piękna dekoracja zaprojektowana przez Małgorzatę Ziętal. Ogromną niespodzianką był występ chóru nauczycielskiego, który spotkał się z ogromnym aplauzem widzów zachęcających do kolejnych bisów. Wielką radość sprawiła wszystkim prezentacja przygotowana przez panią Kamilę Tkacz oraz pana Jerzego Cieplucha, którzy zebrali fotografie obejmujące kilkadziesiąt lat historii szkoły i związanych z nią ludzi. Ta sentymentalna podróż w czasie stała się pretekstem do wielu wspaniałych wspomnień.

    To spotkanie pokoleń było bardzo wzruszającym momentem. Stanowiło okazję do togo, aby czynni obecnie nauczyciele spotkali się ze swymi zawodowymi mentorami, pod których czujnym okiem robili pierwsze kroki w edukacji, a których wspaniały przykład pokierował ścieżki kariery tak, ze z powrotem trafili do szkoły, w której zaczynali jako uczniowie. To dzięki wspaniałemu przykładowi legendarnych nauczycieli z Sobkowa wyrosło nowe pokolenie polonistów, matematyków, historyków, nauczycieli języka, specjalistów od nauczania wczesnoszkolnego. Niemniej ważne od wprowadzania w arkana konkretnych specjalizacji było to szczególne podejście naszych mentorów do zagadnień wychowawczych, które dawało uczniom bardzo dużo pewności siebie i odwagi w podejmowaniu wyzwań. Stawianie potrzeb dziecka zawsze na pierwszym miejscu zaowocowało tym, co dziś modnie nazywa się wysoką samooceną, która jest czynnikiem niezbędnym do osiągania sukcesu. To właśnie dzięki takiej postawie absolwenci naszej szkoły śmiało wychodzili i wychodzą w świat, rozwijają swe talenty i z odwagą sięgają po marzenia.

     

    Szkoła w Sobkowie ma długą i wspaniałą tradycję. Istniejąca od 1905 roku miała ogromny wpływ na społeczność lokalną. Jej rola w kierowaniu życiowym startem młodych sobkowian, którzy w dorosłym życiu osiągnęli zawodowy i osobisty sukces, jest trudna do przecenienia. Wszystkim przybyłym na naszą uroczystość bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy, aby ciepło złotej polskiej jesieni z Dnia Nauczyciela pozostało na długo w Waszych sercach.

    Autor tekstu:

    T. Piątek                                                   Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Sobkowie.

     

     

     

     

     

  • Niecodzienna lekcja.

    W piątek 30 września 2022 roku gościł w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Spotkał się z uczniami klas VIII i klasy VII. Wojewoda rozmawiał z uczniami o tym, jak wyobrażają sobie Polskę  jak dorosną, stąd hasło spotkania „Polska moich marzeń”. Uczniowie  dzielili się swoimi przemyśleniami na temat szkoły, swojej miejscowości oraz Polski, o której za kilka lat będą współdecydować. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach cyklu spotkań wojewody z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Młodzież bardzo ciepło i przyjaźnie przyjęła wojewodę, tak też oceniła przebieg spotkania. Z wojewodą spotkał się również wójt gminy Sobków Tomasz Chaja.

    S. Osowski

strona: