Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 
 
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 

Strona główna

 

 
  • Dzień Babci i Dzień Dziadka!

    Dzień Babci i Dzień Dziadka!

    10 stycznia 2019 roku, uczniowie klas I-III pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali uroczystą akademię na cześć Babci i Dziadka. Licznie przybyłych gości przywitał serdecznie Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Butenko, który złożył życzenia zdrowia, pociechy z wnuków oraz 100 lat życia. Następnie oddał głos uczniom z klasy III, którzy zaprezentowali tradycyjne jasełka. Po nich wystąpili koledzy z klasy I i II prezentując swoje programy artystyczne w postaci wierszyków, piosenek oraz krótkich scenek. Dzieci z klasy II pod kierunkiem Pani Volhy Wujcik odtańczyły skocznego krakowiaka. W programie uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnego „100 LAT” oraz wręczenia wcześniej przygotowanych przez uczniów upominków. Dzień Babci i Dzień Dziadka, to zawsze bardzo wzruszająca uroczystość, która buduje więzi rodzinne i uczy szacunku do osób starszych.

    Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwały Panie: B. Szymczyk, I.Gruszczyńska, V.Wujcik, M.Chaja,  M. Pyjas.

    I. Gruszczyńska

  • Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku.

    Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Zgórsku.

    W dniu 8 stycznia 2019 roku, nasza klasa (III b gimnazjum) Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie wraz z wychowawczynią, odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Zgórsku. Oprócz programu artystycznego przygotowanego dla podopiecznych ośrodka, zgromadziliśmy materiały papiernicze, które zostały przekazane na ręce pracownika DPS Pani Edyty Ciepluch. Jak zapewniali nas wychowawcy osoby tam przebywające bardzo czekały na naszą wizytę. Po wejściu na salę gdzie byli wszyscy zgromadzeni, podopieczni zaczęli bić brawo. Widzieliśmy uśmiechnięte twarze. Po występie rozpoczęła się wspólna dyskoteka. Dla niektórych uczniów naszej klasy była to już czwarta wizyta. Takie wycieczki dają wiele do myślenia. Uczą  szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka, a nade wszystko akceptacji i zrozumienia osób niepełnosprawnych. To było bardzo miłe widzieć jak podopieczni ośrodka cieszyli się z naszego przyjazdu. Tego się nie da opisać, to po prostu trzeba przeżyć.

    Natalia Grzyb i Dominika Nawrot

     

  • Pracownia edukacyjna w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Sobkowie już działa!

    Pracownia edukacyjna w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Sobkowie już działa!

           W Szkole Podstawowej w Sobkowie realizowany jest program dla gmin województwa świętokrzyskiego pod nazwą: „Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej- Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii”.  W ramach programu, dzięki dotacji pozyskanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 24000 zł, oraz środkom własnym przekazanym przez Urząd Gminy w Sobkowie w kwocie 6000zł, powstała pracownia edukacji przyrodniczo- ekologicznej w której realizowane są działania edukacyjne o charakterze przyrodniczym.

    Celem zadania jest:

    • Polepszenie warunków nauczania przedmiotów przyrodniczo- środowiskowych w szkole podstawowej poprzez zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych,
    • Podniesienie jakości edukacji ekologicznej w szkole podstawowej, kształtowanie zainteresowań uczniów ekologią, ochroną przyrody i środowiska,
    • Poszerzenie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów przyrodniczo- środowiskowych w szkole podstawowej,
    • Integracja, komplementarność działań w zakresie edukacji ekologicznej na terenie gminy poprzez współpracę szkoły, urzędu gminy, społeczności lokalnej i innych jednostek przez organizację spotkań lub innych form edukacyjnych w oparciu o pracownię ekologiczną.

    W ramach dotacji pracownia edukacyjna została wyposażona w nowe meble, sprzęt multimedialny oraz pomoce dydaktyczne z czterech zakresów: ochrony powietrza atmosferycznego i energii odnawialnej, ochrony wód, ochrony gleb i powierzchni ziemi oraz obserwacji, badań i pomiarów przyrodniczych.

    Pracownia powstała na początku listopada, a prowadzone w niej  zajęcia już cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Na początkowych zajęciach mieli oni możliwość obejrzenia prezentacji zakupionych pomocy, skorzystania z gier o charakterze przyrodniczo- ekologicznym. Zajęcia w pracowni realizowane będą zarówno w ramach  zajęć pozalekcyjnych i działań  koła ekologicznego, jak również w ramach podstawy programowej na lekcjach przyrody, biologii, chemii, geografii i fizyki podnosząc ich atrakcyjność. Przewidziano zajęcia w terenie, warsztaty ekologiczne, lekcje pokazowe, wyjazdy edukacyjne, konkursy ekologiczne, tworzenie prezentacji o tematyce związanej z ekologią. Poprzez dokonywanie pomiarów, obserwacji, doświadczeń wiedza teoretyczna zostanie poparta praktyką, a nie ulega wątpliwości fakt, iż jest to najlepsza metoda przyswajania wiedzy. Nasi uczniowie będą mogli poczuć się jak młodzi naukowcy, odkrywcy tajemnic świata i otaczającej przyrody, a poprzez to będą rozwijali swoje umiejętności uczenia się, odkrywania zainteresowań oraz szacunku do przyrody.


    M. Ziętal

  • Przyjedź do nas Mikołaju z workiem, jak to niebo....!

    Przyjedź do nas Mikołaju z workiem, jak to niebo....!

     Jak, co roku, 6 grudnia do naszej szkoły zawitał niecodzienny gość czyli św. Mikołaj, który ze swoimi pomocnikami rozpoczął wędrówkę  od klasy do klasy i wręczał prezenty. Zapukał nawet do drzwi Dyrektora i Wicedyrektora naszej szkoły. Dzieci dziękowały Mikołajowi za podarunki. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. W szkole zrobiło się radośniej i tak jakoś niecodziennie. Magia zbliżających się świąt zaczęła działać na wszystkich!!!!!!!

    P.S Cała społeczność naszej szkoły dziękuje rodzicom, którzy co roku "zapraszają" św. Mikołaja do naszej szkoły! Niezwykłym gościem i jego pomocnikami ,,zaopiekował się " Samorząd Uczniowski wspólnie z Panią V. Wujcik.

  • Szkolne Andrzejki – 2018!

    Szkolne Andrzejki – 2018!

    Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie uczy, bawi i wychowuje, dlatego nie mogło zabraknąć w kalendarzu imprez szkolnych „wieczoru wróżb andrzejkowych ”, które są okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale także do poznawania tradycji i obrzędów ludowych.

     Ten magiczny wieczór uczniowie klas I – III  rozpoczęli już od godziny 15.00, gdzie pod opieką wychowawczyń, które na tę okazję przybrały postać  wróżek, poznawali swoją przyszłość lejąc wosk, wróżąc z butów czy losując imiona - być może - przyszłych żon i mężów. Gdy już wszystko zostało wywróżone,  przyszedł czas na tańce oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.                                           

    Natomiast uczniowie klas starszych andrzejkowe wróżenie rozpoczęli od godziny 17.00. O dobrą muzykę do tańca zadbał E. Wójcik, co sprawiło, iż wszyscy świetnie się bawili, a czy spełnią się wróżby  stawiane tego magicznego wieczoru, okaże się za rok………..

    M. Pyjas

  • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II W Sobkowie w obronie praw człowieka czyli maraton pisania listów Amnesty International.

    Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II W Sobkowie w obronie praw człowieka czyli maraton pisania listów Amnesty International.

    Pomysł Maratonu narodził się w Polsce w 2001 roku. Od tego czasu listy poprawiły sytuacje wielu osób. Podczas wydarzenia mobilizowani są ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawiania się naruszeniom praw człowieka.  Rok temu na świecie wysłano ponad 5,5 mln listów i apeli, z czego 300 000 powstało w Polsce. W tym roku padła rekordowa liczba miejsc  - 854. Szkolny Klub Europejski już po raz szósty włączył się w tę akcje.  Tym razem bohaterkami Maratonu były kobiety - obrończynie praw człowieka, które na co dzień spotykają się z atakami, prześladowaniami i niesprawiedliwością. Od 29 listopada do 9 grudnia uczniowie klasy V, VI, VII i VIII - szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum pisali listy w sprawie Geraldine Chacón, która jest prześladowana za obronę młodych ludzi. W sumie napisaliśmy 96 listów, które zostały przekazane do ambasady Wenezueli w Warszawie. Mamy nadzieję, że wzorem lat ubiegłych akcja przyczyni się do uwolnienie prześladowanych osób. W tym roku zaprzestano ataków na Ni Yulan z Chin – w obronie której pisaliśmy, a która była nękana i została eksmitowana za obronę praw lokatorów.

    Renata Sikora

  • The spirit of Malaga in Sobków.

      27 listopada 2018  Szkoła Podstawowa w Sobkowie była po raz kolejny miejscem niestandardowych spotkań kulturowych. Dwie wolontariuszki pochodzące z Malagi: Alicia Claverias i Anna Gómez spędziły całe środowe przedpołudnie na zajęciach językowych, które przygotowały dla uczniów klas starszych  szkoły podstawowej i gimnazjalistów. W 3 sesjach po 45 minut przeprowadziły warsztaty, podczas których uczniowie zapoznali się z rysem kulturowych Hiszpanii: geografią, ważnymi postaciami, kulinariami, a także jej muzyką. Uczestnicy warsztatów zostali zaopatrzeni w niezbędnik językowy potrzebny w podstawowej komunikacji w języku hiszpańskim.  Alicia i Ana wprowadziły do swoich zajęć również zabawy ruchowe. „Hot chairs” okazały się naprawdę gorące, bo atmosfera rozgrzała się tak mocno, że trudno było uczniom rozstać się z naszymi gośćmi. Ana i Alicia okazały się  niezwykle charyzmatycznymi animatorkami zajęć warsztatowych i po zakończeniu aktywności kulturowo-językowych sprawnie poprowadziły grupowe choreografie i śpiewy. Ten ostatni punkt okazał się najbardziej atrakcyjny dla dzieci i młodzieży, bo po raz kolejny oczywistym stało się, że muzyka jest uniwersalnym czynnikiem przełamującym wszelkie bariery językowe. Spotkanie z Aną i Alicią miało jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. Było dowodem na to, że posługiwanie się językiem angielskim jest bardzo ważną umiejętnością, która wykracza dalece poza salę lekcyjną. Nawet uczniowie klas IVa i IVb wykazali się praktycznym jego zastosowaniem zadając gościom pytania o ich imiona, pochodzenie i zainteresowania. Ola Gruszczyńska pełniła dodatkową rolę szkolnego eksperta od języka hiszpańskiego, a Dominik Stępień przygotował solowy występ wokalny, która to dedykacja bardzo wzruszyła naszych gości. Atmosfera była tak wspaniała, że endorfina w ogromnym stężeniu unosiła się w powietrzu. Ana i Alicia obiecały, że zawitają do naszej szkoły ponownie. Dziękujemy i trzymamy za słowo.

    Autor: Teresa Piątek

     

  • Światowy Dzień Pluszowego Misia.

    Światowy Dzień Pluszowego Misia.

     23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Sobkowie już po raz piąty obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

                „Czy to jutro, czy to dziś,  wszystkim jest potrzebny miś” - hasło to było przewodnim motywem tegorocznego spotkania uczniów klasy I, II, III  z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Imprezę przygotowały wychowawczynie klas I,II,III. Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki.  Świętowanie rozpoczęło się od nauki i wizualizacji wierszyka o misiu. Uczniowie przypomnieli sobie historię narodzin pluszowego misia, zapoznali się także z wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi.  Największą atrakcją  spotkania były jednak pląsy i „misiowe tańce”. Na zakończenie zabawy przyjęto uczniów klasy pierwszej do szkolnej misiowej rodzinki. Warunkiem przyjęcia do groma misiów było skosztowanie misiowego przysmaku –miodu. Wszystkie pierwszaki chętnie kosztowały  „małego conieco”.  Zainteresowanie uczniów zabawą z misiem świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest nadal ulubioną maskotką dzieci, a moda na misie nie przemija. Na zakończenie każda klasa zrobiła sobie wspólne zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem.

    M. Chaja

  • Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

    Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

         Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: ,, KSIĄŻKA TO PRZYSZŁOŚĆ”. W ramach obchodów święta zapraszaliśmy uczniów Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II, do aktywnego włączania się w akcje i konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną.

    Święto ma na celu:

    - promocję czytelnictwa i działań biblioteki

    - utrwalenie nawyku obcowania z książką

    - podnoszenie kultury czytelniczej uczniów

    - zachęcanie do czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych

    - kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej przez kontakt z literaturą

    Uczniowie szkoły mieli okazję zapoznania się z nowościami wydawniczymi i możliwością zakupu książki na kiermaszu „Tania książka”. Natomiast uczniowie klas I – IV wykonali prace plastyczne promujące bibliotekę szkolną i książkę.

        Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zakończono  apelem, na którym bibliotekarka, pani W. Radecka podsumowała efekty działań  w ramach w/w święta oraz wspólnie z dyrektorem szkoły D. Butenko, wręczyła uczestnikom konkursu plastycznego, nagrody książkowe.

    W. Radecka

  • Święto Niepodległości w naszej szkole.

    Święto Niepodległości w naszej szkole.

      W związku z  przypadającą w tym roku rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę swojej państwowości, Dzień Niepodległości obchodzony jest w naszym kraju w sposób szczególny. Organizowane są okolicznościowe imprezy i różne akcje, a w jednej z nich wzięła udział również nasza szkoła.

    Cała społeczność uczniowska wspólnie z Dyrekcją, nauczycielami oraz rodzicami, 09 listopada o godzinie 11.11,  zgromadziła się na sali gimnastycznej, by  wziąć udział w akcji  „Rekord dla Niepodległej” i odśpiewać hymn.

    Następnie odbyła się uroczysta akademia, w czasie której uczniowie klas starszych, pod czujnym okiem nauczycielek: R. Sikory i V. Wujcik, zaprezentowali montaż słowno – muzyczno - taneczny. Spektakl okazał się cenną lekcją historii i patriotyzmu, który słychać było szczególnie w entuzjastycznie wykonywanych, przez wszystkich uczestników akademii, okolicznościowych pieśniach. Obchodzenie  rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczcić można nie tylko w sposób podniosły ale także na rokowo, o czym przekonaliśmy się słuchając występu zespołu w składzie: V. Wujcik G. Wójcik, J. Wójcik, D. Stępień i B. Purski. Wykonali utwór  „Kocham Wolność",  który okazał się bardzo trafnym podsumowaniem tej niecodziennej uroczystości.

    M. Pyjas

  • "II Gra miejska w Chęcinach".

     "II Gra miejska w Chęcinach".

    W dniu 25 października 2018 roku trzech uczniów pod opieką nauczycielki języka angielskiego p. Teresy Piątek wzięło udział w konkursie językowym pod nazwą "II Gra miejska w Chęcinach". Nasze uczestnictwo było możliwe dzięki zaproszeniu skierowanemu do nas przez p. Edytę Baran, jedną z organizatorek przedsięwzięcia. W rywalizacji wzięło udział 5 szkół i 2 drużyny gospodarzy. Konkurencje były bardzo zróżnicowane. Uczestnicy musieli się wykazać intuicją lingwistyczną w rozpoznawaniu 10 języków, które pojawiły się w wokalach części muzycznej. Wzięli też udział w mini warsztatach tanecznych prowadzonych przez pana Lazaro, który jest bardzo popularnym instruktorem fitness w Kielcach. Ta konkurencja spotkała się z niezmiernie wielkim aplauzem uczestników i ich opiekunów. We wspólnych tańcach entuzjastycznie uczestniczyli wszyscy zgromadzeni (poza osobami robiącymi zdjęcia). Po tak wspaniałej rozgrzewce i z wielką dozą endorfin uczestnicy wyruszyli do zadań sportowych, kulturowych i angażujących intelekt, a szczególnie umiejętności pozyskiwania informacji. Końcowe zadanie było największym wyzwaniem, ponieważ obligowało zawodników do wykazania się nie tylko umiejętnościami językowymi, ale również interpersonalnymi, gdyż przyszło im przeprowadzić wywiad z panem wizytatorem Piotrem Zimochem.

    Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Różnice pół punktu decydowały o miejscu drużyn w klasyfikacji ogólnej. Mateusz Kupis, Jakub Kwiecień oraz Nikodem Olszański z klasy VIII spisali się doskonale zajmując zaszczytne II miejsce. Wielkie gratulacje dla naszych reprezentantów i ogromne podziękowania dla organizatorów Konkursu, który wszystkim uczestnikom przysporzył wiele radości, zabawy i pozwolił językowi angielskiemu wymknąć się poza klasopracownię.

    T.Piątek

     

  • Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

    Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.

    15 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Sobkowie odbyła się uroczysta  akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość  otworzył Dyrektor Szkoły Dariusz Butenko, witając serdecznie wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi oraz uczniów, po czym odczytał życzenia Wójta Gminy Sobków skierowane do nauczycieli i pracowników oświaty w związku z ich świętem.  Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej jest zawsze wspaniałą okazją do podziękowania  pracownikom oświaty za ich pracę na rzecz dzieci i młodzieży, co także uczynił dyrektor, nagradzając nauczycieli  oraz pracowników obsługi, którzy w roku szkolnym 2017/18 wyróżnili się swoją pracą i postawą. Ponad to dyrektor Stanisław Osowski otrzymał Nagrodę Kuratora Oświaty w Kielcach, a nauczycielka przyrody Małgorzata Ziętal - Medal Komisji Edukacji Narodowej. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Po części oficjalnej  inicjatywę przejęli uczniowie klas starszych, którzy pod kierunkiem nauczycielki muzyki Volhy Wujcik, zaprezentowali krótki program artystyczny.

    M. Pyjas

     

  • „ Pierwszaki – Zdrowo i bezpiecznie do szkoły” - 2018.

    „ Pierwszaki – Zdrowo i bezpiecznie do szkoły” - 2018.

            W dniu  10 października uczniowie klasy I uczestniczyli w spotkaniu pt. „ Pierwszaki – Zdrowo i bezpiecznie do szkoły”. Impreza  miała miejsce w  Centrum Kultury w Jędrzejowie. Organizatorem  była gazeta  Echo Dnia.  Celem spotkania było poznanie bezpiecznego uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym oraz przekonania do zdrowego stylu życia. Pierwszoklasiści obejrzeli ciekawe przedstawienie teatralne pt. „ Pszczółki i miód” niosące wskazówki dotyczące rozważnego spożywania produktów, które nie zawsze bywają zdrowe.  Duże zainteresowanie wzbudzili strażacy i policjanci obecni  na scenie. Zapoznali oni uczniów ze swoimi codziennymi obowiązkami oraz ich wyglądem. Jedną z atrakcji spotkania był także wybór Igi - uczennicy naszej szkoły  i przebranie jej w strój policjantki. Dziewczynka w policyjnym stroju wzbudziła wiele emocji i zaciekawienia.
    Miłym akcentem na zakończenie wycieczki była słodka niespodzianka – smaczne lody gałkowe ufundowane przez rodziców. Wszyscy w godzinach południowych zdrowo i bezpiecznie wrócili do szkoły.

    M. Chaja

  • Z pielgrzymką na Święty Krzyż.

    Z pielgrzymką na Święty Krzyż.

         22 września blisko 4 tysiące pielgrzymów wzięło udział w XIX Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym Święty Krzyż 2018. Wśród nich byliśmy również MY: 42 – osobowa grupa uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie pod opieką Małgorzaty Ziętal, Barbary Michałkiewicz, Volhy Wujcik i Renaty Figurskiej.

    Trochę przestraszeni prognozami pogody wybraliśmy niezbyt męczącą Trasę Benedyktyńską, która miała swój początek w Hucie Nowej i przez Hutę Podłysicę, Hutę Szklaną poprowadziła nas, pod kierunkiem przewodnika PTTK, na Święty Krzyż.

    Jak się okazało, aura bardzo sprzyjała pieszej wędrówce. Po 3 godzinach marszu, między innymi przez teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego dotarliśmy do celu. Zmęczeni posililiśmy się smacznym bigosem, którego spożycie jest obowiązkowym punktem programu wyprawy.

    Zwieńczeniem rajdu i pielgrzymki była msza święta na błoniach świętokrzyskich, której przewodniczył ksiądz biskup Marian Florczyk.

    Mam nadzieję, że w przyszłym roku wyruszymy ponownie na szlak rajdu pielgrzymkowego. Tym bardziej, że będzie to XX-ty jubileuszowy rajd.

    B. Michałkiewicz

  • Uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Sobkowie imienia Jana Pawła II. Poświęcenie sztandaru szkoły.

    Uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Sobkowie imienia Jana Pawła II. Poświęcenie sztandaru szkoły.

    Dzień 19 września 2018 roku był dla Szkoły Podstawowej w Sobkowie bardzo szczególny. Jest to data, która w historii zapisze się na zawsze, ponieważ właśnie wtedy miała miejsce podniosła uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II.  Choć proces administracyjny trwał długo i zgodnie z obowiązującymi przepisami to zakończył się sukcesem i decyzją Rady Gminy Sobków od roku szkolnego 2018/19 nasza szkoła otrzymała wspaniałego patrona.

     Uroczystość rozpoczęła się mszą koncelebrowaną przez: abp. M. Mokrzyckiego oraz księży z miejscowej i okolicznych parafii: x. L. Molendę, x. E. Ptaka oraz x. P. Kolanowskiego. O oprawę liturgiczną zadbała pani B. Szymczyk, nauczyciel religii. W czasie nabożeństwa  nastąpiło poświęcenie sztandaru i orszak uczniów przemaszerował do szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna, w której, oprócz społeczności szkolnej, wzięli udział zaproszeni goście: T. Pleban -  świętokrzyski wicekurator oświaty, W. Bartosz- przewodniczący Zarządu Regionu Świętokrzyskiego NSZZ Solidarność wraz z zarządem, L. Osińska - przewodnicząca ZNP w Jędrzejowie, E. Kaczmarek - starosta powiatu jędrzejowskiego, oraz radne powiatu jędrzejowskiego: M. Baran, L.Pędziwilk, Tadeusz Domińczak – wójt gminy Sobków, P. Wawer - sekretarz gminy Sobków, R. Dębiński- przewodniczący Rady Gminy Sobków, radni gminy Sobków, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Sobków oraz emerytowani nauczyciele.

    W oficjalnej część uroczystości głos zabrali: dyrektor Stanisław Osowski oraz zaproszeni goście, którzy serdecznie gratulowali wyboru patrona i życzyli wielu sukcesów całej szkolnej społeczności oraz wręczyli pamiątkowe prezenty nawiązujące do postaci patrona.

    Następnie uczniowie klasy I, pod kierunkiem wychowawczyni M.Chai,  złożyli uroczyste Ślubowanie na nowy sztandar szkoły oraz zaprezentowali montaż słowno – muzyczny dotyczący osoby św. Jana Pawła II.

    Uroczystość uświetniona została częścią artystyczną przygotowaną przez nauczycielki: T. Piątek, I. Połaniecką oraz V. Vujcik. Ideą przedstawienia było ukazanie Patrona jako osoby bliskiej dzieciom oraz młodzieży, dlatego  obok wielkich przesłań oraz głębokich myśli Jana Pawła II pojawiały się radosne piosenki spontanicznie tworzone podczas jego pontyfikatu. Wspaniała aktorska gra uczniów Szkoły Podstawowej w Sobkowie, ich piękne wokale i multimedia zastosowane w części artystycznej sprawiły, że widowisko zostanie na długo w pamięci, a dzień 19 września będzie niezapomniany dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych gości.

    Autor: Teresa Piątek

  • WITAJ SZKOŁO – CZYLI ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19.

    WITAJ SZKOŁO – CZYLI ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19.

    03 września 2018 roku, o godzinie 8.15 –  zadźwięczał w naszej szkole  dzwonek , obwieszczając nowy rok szkolny, który będzie rokiem szczególnym, z racji przyjęcia przez szkołę,  zaszczytnego imienia Jana Pawła II.  

    Na wstępie  uroczystości, Dyrektor Szkoły Dariusz Butenko przywitał serdecznie wszystkich uczestników rozpoczęcia  roku szkolnego oraz poinformował, o nowej nazwie placówki  oraz uroczystości poświęcenia  szkolnego sztandaru  przez  abp. M. Mokrzyckiego, w dniu 19 września 2018 roku, a Dyrektor Stanisław Osowski  podziękował uczniom i nauczycielom, którzy wzięli aktywny udział w Powiatowych Dożynkach, zorganizowanych w tym roku w Sobkowie.

     Następnie uczniowie klasy I w obecności wychowawcy Pani Magdaleny Chai oraz rodziców, zostali przyjęci do społeczności szkolnej poprzez „Akt Pasowania na ucznia”, którego dokonał Dyrektor Szkoły Dariusz Butenko. Dyrektor Stanisław Osowski  wręczył uczniom legitymacje szkolne. A na zakończenie dzieci otrzymały kolorowe kuferki - z przydatnymi w zdobywaniu wiedzy - pomocami. Po części oficjalnej uczniowie w towarzystwie rodziców i wspólnie z wychowawcami udali się do swoich klas.  

     Rok szkolny 2018/19 właśnie się rozpoczął! Życzmy  więc sobie, aby był radosny i pełen pozytywnych emocji zarówno dla uczniów jak i nauczycieli!

    M. Pyjas


  •  

    „Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-

    Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii- dofinansowana ze środków

    Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
    i Gospodarki Wodnej w Kielcach”

    Kwota dofinansowania: 24 000 zł


  • Zestaw podręczników na rok szkolny 2018/19.

     

    Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2018/2019

    - Klasa I ,,Żyjemy w Bożym świecie” – podręcznik ,  Wydawnictwo: "Jedność"

    - Klasa II ,,Idziemy do Jezusa” – podręcznik, Wydawnictwo: "Jedność"

    - Klasa III ,,Jezus jest z nami”- katechizm plus  zeszyt ćwiczeń, Wydawnictwo: "Jedność"

    - Klasa IV ,,Miejsce pełne BOGactw” katechizm plus  zeszyt ćwiczeń, Wydawnictwo: "Jedność"

    - Klasa V ,,Spotkania uBogacające” katechizm plus  zeszyt ćwiczeń, Wydawnictwo: "Jedność"

    - Klasa VI ,,Tajemnice BOGAtego życia” katechizm plus zeszyt ćwiczeń, Wydawnictwo: "Jedność"

    - Klasa VII ,,Błogosławieni, którzy szukają Jezusa „– podręcznik, Wydawnictwo: "Jedność"

    - Klasa VIII ,, Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”– podręcznik, Wydawnictwo: "Jedność"

     

    Zakupu podręczników do nauki religii, rodzice dokonują we własnym zakresie!

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18!

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18!

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - nastąpiło w naszej szkole: 22 czerwca 2018 roku, o godzinie 8.00.Sprzyjająca aura sprawiła, iż cała społeczność uczniowska wspólnie z nauczycielami i rodzicami zgromadziła się przed budynkiem szkolnym. Dyrektor Szkoły Dariusz Butenko przywitał serdecznie wszystkich uczestników zakończenia roku szkolnego. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, uczennica z najwyższą średnią w szkole, zadzwoniła szkolnym dzwonkiem ostatni raz, obwieszczając nadejście długo wyczekiwanych wakacji. Uczniowie którzy wyróżnili się w roku szkolnym 2017/18 swoją pracą, zachowaniem i aktywną postawą. otrzymali, z rąk swoich wychowawców, świadectwa z czerwonym paskiem oraz dyplomy i nagrody w obecności całej społeczności szkolnej. Po tej części uroczystości, pozostali uczniowie wspólnie z nauczycielami i rodzicami udali się do swoich klas, aby otrzymać tam swoje świadectwa i pożegnać ławki i szkolne sale na dwa miesiące.

    M. Pyjas

     

  • Pokaz zwierząt - pupili w Szkole Podstawowej w Sobkowie.

    Pokaz zwierząt - pupili w Szkole Podstawowej w Sobkowie.

               20 czerwca 2018 roku, w Szkole Podstawowej w Sobkowie, odbył się już III pokaz zwierząt domowych naszych uczniów, którego organizacją zajął się Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Volhy Wujcik. Od samego rana sala przyrodnicza zapełniła się niecodziennymi „gośćmi”, którzy szczekali, miauczeli lub popiskiwali, pełzali i kicali ku uciesze przybyłych na wystawę dzieci. Podczas pokazu uczniowie prezentowali swoje zwierzęta, opowiadając o nich kolegom i koleżankom.

    W tym dniu szkołę odwiedził także  Pan Grzegorz Wójcik, który wygłosił pogadankę na temat opieki nad zwierzętami domowymi oraz pouczył, uczestniczących  w prelekcji uczniów, o zachowaniu się wobec bezdomnych zwierząt, które często spotykamy w naszych miejscach zamieszkania.

    Była to, jak co roku,  niecodzienna lekcja przyrody i empatii, w czasie której dzieci wzajemnie się uczyły poprzez obserwację i aktywny kontakt z różnymi zwierzętami.

    M. Pyjas

strona: