XXV Jubileuszowy Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. 28 września 2024 r., uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie, pod opieką Dyrektora Szkoły Dariusza Butenki oraz katechetki Eweliny Kosteckiej, byli uczestnikami XXV Jubileuszowego Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: ,,Krzyż drogą , prawdą i życiem’’. Trasa choć była jedną z krótszych, bo pięciokilometrowa, zwana Heraldyczną, jednak okazała się bardzo wymagająca, a jej początek miał miejsce w Paprocicach. Od organizatorów pieszej wędrówki , uczestnicy otrzymali pamiątkowe magnesy oraz przypinki. Pogoda sprzyjała i mimo trudu wędrówki - wszystkim uczestnikom dopisywały humory. Punktem kulminacyjnym rajdu na Święty Krzyż, była uroczysta Msza Święta, która została odprawiona na placu przed sanktuarium. Celebracji przewodniczył bp Jan Piotrowski.
Do domów wróciliśmy szczęśliwi i pełni pozytywnych myśli. Do zobaczenia za rok na pielgrzymkowym szlaku!
E. Kostecka
WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI!Dobro wraca - czyli zbiórka darów dla powodzian!Na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II odbędzie się zbiórka darów dla osób dotkniętych klęską powodzi!
Zachęcamy do udziału w tej szczytnej akcji, która potrwa do wtorku czyli 24 września 2024 roku.
Zbieramy: środki higieniczne, żywność dlugoterminową, wodę butelkowaną, suchą karmę dla psów i kotów itp.
Szczegółowy wykaz artykułów znajduje się na facebooku Gminy Sobków!
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy.Pierwsza pomoc z Polskim Czerwonym Krzyżem.W związku z rozwojem cywilizacji pojawiają się coraz to nowe zagrożenia. Wzrasta liczba wypadków na drogach i ulicach, w domu i w gospodarstwie. Bywa, że jesteśmy świadkami takich sytuacji, lub w nich uczestniczymy. Nie zawsze potrafimy właściwie reagować. Nie umiemy prawidłowo udzielić pomocy drugiemu człowiekowi, a często również nie wiemy jak pomóc sobie w sytuacji, która zagraża naszemu zdrowiu czy życiu. Edukacja społeczeństwa w tym zakresie jest ze wszech miar potrzebna i to od najmłodszych lat.
12 września przeprowadziliśmy zajęcia z pierwszej pomocy dla klas I – III, które miały niecodzienny przebieg. Uczennice z klasy VII odgrywały role poszkodowanych ze skaleczeniami i ranami. Udały się do dzieci z prośbą o ratunek. Nasi najmłodsi uczniowie z pomocą swoich wychowawczyń zaopiekowali się „poszkodowanymi dziewczynkami” i opatrzyli im rany. Potem odbył się pokaz i ćwiczenia podstawowych elementów pierwszej pomocy -ocena sytuacji, ocena stanu poszkodowanego, wezwanie pomocy i resuscytacja krążeniowo - oddechowa na fantomach. Okazało się, że dzieci dużo wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Chętnie zabierały głos i z zapałem ćwiczyły na fantomie. Było dużo emocji i zabawy.
Dziewczynki, które miały upozorowane skaleczenia spisały się na medal. Doskonale wcieliły się w osoby potrzebujące pomocy, by ich młodsi koledzy mogli nauczyć się reagować w takich sytuacjach. Z pewnością zapamiętają na całe życie, jak udzielić pomocy w sytuacjach, które same odgrywały i obserwowały.
Mamy nadzieję, że takie niecodzienne zajęcia pomagają zainteresować dzieci i młodzież pierwszą pomocą i utwierdzić ich w przekonaniu, że umiejętność pomagania to prosta sprawa – trzeba tylko chcieć się nauczyć.
Opiekunki SK PCK J. Stępień, M Banaszek
Ślubowanie i Akt Pasowania uczniów klasy I.Nowa galeria Ślubowanie i Akt Pasowania uczniów klasy I. została dodana do albumu fotograficznego
2 września 2024 roku, przyszli uczniowie klasy pierwszej,Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie, złożyli uroczyste Ślubowanie, a aktu Pasowania dokonał dyrektor szkoły Dariusz Butenko. Wychowawczyni Magdalena Chaja wręczyła swoim uczniom pamiątkowe Dyplomy. Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym!
Dzwonek znowu woła nas czyli powitanie nowego roku szkolnego! 2 września 2024 roku, o godzinie 8.00 – w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie – rozległ się pierwszy, po wakacyjnej przerwie dźwięk dzwonka, który oznajmił zgromadzonym na sali gimnastycznej uczniom, nauczycielom i rodzicom, iż rozpoczął się nowy rok szkolny 2024/25.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu Hymnu, Dyrektor Szkoły Dariusz Butenko uroczyście ogłosił inaugurację nowego roku szkolnego 2024/25 życząc uczniom i nauczycielom edukacyjnych sukcesów, a rodzicom satysfakcji z dzieci.
Szczególne słowa powitania Dyrektor skierował do dzieci, które w obecności swoich rodziców, nauczycieli oraz uczniów klas starszych miały zostać przyjęte do społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie. Rotę Ślubowania odczytała dzieciom wychowawczyni Magdalena Chaja, a aktu Pasowania dokonał Dyrektor. Następnie uczniowie klasy pierwszej odcisnęli swój ślad kciuka w Księdze Ślubowań i otrzymali pamiątkowe Dyplomy.
Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas, by tam spotkać się z wychowawcami.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25 przeszło już do historii, a my życzmy sobie, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów i pozytywnych emocji!
M. Pyjas
GRATULACJE I ŻYCZENIA.... W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie przygotowania do inauguracji roku szkolnego 2024/25 rozpoczęte w bardzo miłej atmosferze gratulacji i życzeń dla Pana Dyrektora Dariusza Butenko, który otrzymał wiele serdeczności od swojej kadry w związku z nową kadencją zapoczątkowaną wraz z wygranym po raz kolejny konkursem na zaszczytne, ale i odpowiedzialne stanowisko Dyrektora Szkoły.
Od 2007 roku szkoła w Sobkowie pod jego kierownictwem jest wyśmienicie zorganizowanym środowiskiem pracy, dzięki czemu każdy pracownik ma szansę na rozwijanie skrzydeł swego talentu, gdyż sprzyja temu doskonała polityka kadrowa. Dzięki jego sprawnemu administrowaniu Szkoła Podstawowa w Sobkowie jest wyposażona w najnowsze zaplecze techniczne. Jednak przede wszystkim jest to przyjazne miejsce dla uczniów, którzy w niezmiernie komfortowych warunkach zdobywają solidne podstawy wykształcenia pozwalające na kontynuację edukacji w najlepszych szkołach średnich. Życzymy Panu Dyrektorowi niesłabnącego entuzjazmu i nieprzemijającej charyzmy na kolejne lata.
(TEKST - T. Piątek)
Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy szkoły.
Udanych wakacji!!!Głupawki
Gdy szkołę pożegnasz,
Tablicę i ławki,
To zaraz się zbiegną
Złośliwe głupawki.
I kuszą:
Wakacje!
Poszalej tu z nami!
Po szynach przy stacji
Może pobiegamy?
Może poskaczemy
Na główkę do wody?
Lub w piłkę pogramy
Na poboczu drogi?
Podziękuj głupawkom
Bez wielkiego żalu.
Niech same spędzają
wakacje w szpitalu.
Marcin Przewoźniak
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24 - relacja fotograficzna. 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie dla wszystkich uczniów. Wzruszające podsumowanie 10 miesięcy wytężonej pracy odbyło się w podniosłej atmosferze ceremoniału szkolnego. Wyróżnieniem dla najlepszych było otrzymanie świadectw z czerwonym paskiem z rąk wychowawców i pana dyrektora Dariusza Butenko.
Zakończenie roku szkolnego 2023/24 to także pożegnanie magistra Leszka Gąsiora - odchodzącego na emeryturę niezapomnianego pedagoga o wielkim sercu i równie wielkiej pasji uczenia języka angielskiego, a także słynącego z nietuzinkowego poczucia humoru i wielkiej pogody ducha wspaniałego kolegi z naszego grona pedagogicznego. Wierzymy, że człowiek o tak wielkiej ciekawości poznawania świata, będzie miał wiele okazji, żeby piękno tego świata podziwiać. Dziękujemy panie Leszku za wszystkie inspiracje i życzymy quality time na emeryturze. I jak powiedział pan dyrektor, zawsze będzie Pan mile widzianym gościem w murach naszej szkoły.
Pan Leszek jest na emeryturze
Niech spełnia plany małe i duże
Wszystkie koncerty zawsze zalicza
Aż radość bije z jego oblicza
Na podróżnicze swe destynacje
Niech egzotyczne obiera nacje
Niech zatem zaraz u boku żony
Jedzie podziwiać urok Lizbony
A że Pan Leszek jest poliglotą
No to świat cały zwiedza z ochotą
Niech nie zapomni zabrać swej żony
Do iberyjskiej cud Barcelony
Aby hiszpańskie como estas
Usłyszeć wiosną, latem nie raz.
A może jeszcze jesień w Londynie
Króla Karola poznasz po minie
Kiedy Pan Leszek coś powie ci
To jakbyś słuchał News BBC
Kiedy już nastał ten trudny czas
Żeby opuścić wszystkich tu nas
To proszę wspomnieć, w niejednej głowie
Jest perfect English tutaj w Sobkowie
I to zasługa jest nader spora
Legendarnego Leszka Gąsiora
T. Piątek
Na zasłużoną emeryturę....Pożegnanie uczniów klasy 8 ..... 20 czerwca 2024 roku odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie pod hasłem: ,,Czas rozwinąć skrzydła!".
Wychowawcą klasy był Pan Stanisław Osowski.
Pierwszym punktem uroczystości była Msza św. odprawiona w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli przez ks. Stanisława Strycharczyka w kościele pod wezwaniem św. Stanisława BM w Sobkowie.
Po mszy i odśpiewaniu pieśni oraz złożeniu kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II przez uczniów klasy 8. uczestnicy uroczystości przemaszerowali za pocztem sztandarowym do budynku szkoły, gdzie już na sali gimnastycznej odbyły się kolejne zaplanowane punkty w obchodach pożegnania uczniów klasy 8.
W tej wyjątkowej i wzruszającej uroczystości oprócz uczniów, rodziców, dyrekcji oraz nauczycieli wzięły udział także władze gminne reprezentowane przez Wójta Gminy Sobków Tomasza Chaję, Sekretarz Gminy Sobków Iwonę Mitręgę oraz radnych z terenu Gminy Sobków. Obecny był także ks. Stanisław Strycharczyk oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sobkowie Edyta Wilk oraz inni znakomici goście.
Uroczystość przeszła już do historii.... pozostaną wspomnienia i fotografie, na których czas się zatrzymał!
Uczniom życzymy udanych wakacji oraz właściwych wyborów na dalszej drodze edukacji!
„Gorączka Złota” w Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Sobkowie Po raz kolejny wzięliśmy udział w charytatywnej akcji Polskiego Czerwonego Krzyża „Gorączka Złota”, która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Cała społeczność naszej szkoły - nauczyciele, uczniowie z rodzinami - mozolnie zbierała grosze dla potrzebujących dzieci, będących podopiecznymi PCK. „Gorączka Złota” to szczególna akcja. Tu niezbędna jest cierpliwość, wytrwałość i bezinteresowność, bo wszystko odbywa się bez świateł jupiterów. Ile trudu potrzeba, by uzbierać garść „złotych monet” wiedzą tylko nasi „rozgorączkowani” uczniowie. Na wyróżnienie zasługuje klasa VI, która w szkolnym rankingu mocno zdystansowała innych. W sumie uzbieraliśmy 62,7 kg „złota”. To wspaniały wynik dla naszej szkoły. Pieniądze trafiły do biura Rejonowego Zarządu PCK w Jędrzejowie. Nasz cenny ładunek na drugie piętro wnieśli uczniowie – Maciek Barteczko, Błażej Bętkowski i Wojtek Kosiński. 12 czerwca odbyło się podsumowanie akcji na terenie powiatu jędrzejowskiego. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII – Milena Kosińska i Antoni Wójcik. Nasza placówka zajęła II miejsce w powiecie. Milenka i Antek odebrali dyplom i puchar. Te trofea mają wyjątkowy wymiar – świadczą o gorących sercach naszych dzieci i wspaniałej pracy, jaką wykonali na rzecz swoich potrzebujących rówieśników.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów i serdecznie im dziękujemy. Druga lokata w powiecie to ogromny sukces i śmiało można powiedzieć, że po raz kolejny jesteśmy w gronie „złotych szkół”.
opiekunki SK PCK J. Stępień, M. Banaszek
Szkolny Dzień Sportu - Bieg o Medal Dyrektora Szkoły.Nowa galeria Szkolny Dzień Sportu - Bieg o Medal Dyrektora Szkoły. została dodana do albumu fotograficznego
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie - uczy, bawi, i wychowuje, dlatego w kalendarzu imprez szkolnych nie mogło zabraknąć Dnia Sportu. Wiemy, że sport to zdrowie, a aktywne spędzanie czasu wolnego to dla organizmu źródło energii i wigoru, dlatego wpajanie dzieciom od najmłodszych lat nawyku aktywnego trybu życia to ważny cel edukacji.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II
w Sobkowie, odbędzie się 21 czerwca 2024,
o godzinie 8.15
na sali gimnastycznej! :).
Uczniowie klasy III z wizytą w Urzędzie Gminy w Sobkowie.Uczniowie klasy III wspólnie z wychowawcą odwiedzili Urząd Gminy w Sobkowie, gdzie zapoznali się z zadaniami Wójta Gminy, poznali obowiązki pracowników oraz zwiedzili urząd.
Wycieczka była bardzo udana, a zadowoleni uczniowie z nowym bagażem wiedzy wrócili do szkoły.
EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 6 czerwca kandydaci na młodych kierowców jednośladów z naszej szkoły przystąpili do praktycznego egzaminu na Kartę rowerową.
Uczniowie do tego egzaminu podchodzą poważnie, przygotowując się do testu wiedzy i pokonania niełatwego toru przeszkód. W końcu jest to ich pierwsze w życiu „prawo jazdy”. Wszystko pod okiem policjanta Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, młodszego aspiranta Michała Zieleńca.
Najpierw młodzi kierujący musieli pomyślnie zaliczyć test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. W drugiej części – praktycznej – uczniowie odbyli egzamin praktyczny z umiejętności kierowania rowerem. Wszystko w zaaranżowanym przy szkole torze.
Przystępujący do egzaminu musieli wiedzieć jak odpowiedzialnie uczestniczyć w ruchu, jak jeździć zgodnie z przepisami, jakie mogą wystąpić zagrożenia i jak ich unikać, aby nie stać się sprawcą, ani ofiarą nieszczęśliwego wypadku. To podstawy poruszania się po drogach. Posiadacze karty rowerowej bez trudu powinni wymienić obowiązkowe wyposażenie roweru i znać znaki drogowe.
Kartę rowerową można uzyskać po ukończeniu 10 lat i pozytywnym zdaniu egzaminu sprawdzającego kwalifikacje. Posiadanie karty rowerowej, po ukończeniu 15 lat – uprawnia także do kierowania pojazdem zaprzęgowym.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie na wakacyjne wycieczki będą już mogli jechać jednośladem.
i. Połaniecka
ZAPROSZENIE14 czerwca 2024 roku, o godzinie 16.00, przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie odbędzie się coroczny PIKNIK RODZINNY pod hasłem: RODZINA TO NAJLEPSZA DRUŻYNA! :)
Serdecznie zapraszamy!
Najlepsza drużyna to moja rodzina – Piknik szkolny w Sobkowie. W piękne, słoneczne popołudnie, na terenach Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie odbył się wyjątkowy piknik szkolny pod hasłem „Najlepsza drużyna to moja rodzina”. Organizatorką wydarzenia była Volha Wujcik, która przy współpracy nauczycieli oraz dyrekcji szkoły stworzyła niezapomnianą atmosferę pełną radości i nieocenioną sposobność do integracji całego środowiska szkolnego. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło ważnych przedstawicieli gminy. Swoją obecnością piknik zaszczycili pan wójt Tomasz Chaja oraz sekretarz gminy pani Iwona Mitręga, którzy wyrazili swoje uznanie dla zaangażowania społeczności szkolnej i wsparcie idei integracji rodzinnej.
Piknik licznie zgromadził uczniów i ich rodziny, a rodzice, jak co roku, wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Przygotowali przepyszne ciasta oraz zorganizowali grill, który cieszył się wielkim powodzeniem. KGW Sobków dołączyło do tego kulinarnego święta, serwując watę cukrową, co szczególnie przypadło do gustu najmłodszym uczestnikom.
Dzieci miały okazję zaprezentować swoje różnorodne talenty. Na scenie pojawili się młodzi artyści, a publiczność podziwiała ich popisowe występy wokalne, taneczne, teatralne i językowe. Każdy z występujących miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, co było nie tylko wspaniałą zabawą, ale także okazją do budowania pewności siebie. Uczniowie od klasy pierwszej do czwartej mieli swoje pięć minut sławy na lokalnej estradzie. Pierwszaki nie tylko przedstawiły etiudę teatralną, ale zatańczyły układ choreograficzny, druga klasa śpiewała po polsku i angielsku, program słowno-muzyczny przygotowali trzecioklasiści, a klasa 4 wcieliła się w rodzinę Smerfów. Były układy akrobatyczne, solowa choreografia i popisy wokalne. Nie zabrakło również konkursów rodzinnych , a punktem kulminacyjnym były wspólne tańce. W grupie liczącej kilkadziesiąt osób tańczyliśmy belgijkę, krakowiaka, taniec kowbojski
Pani Volha Wujcik, dziękując wszystkim za obecność i aktywne uczestnictwo, podkreśliła, jak ważna jest współpraca i wsparcie rodziców oraz lokalnych władz w organizacji takich wydarzeń. Dyrektor Dariusz Butenko również wyraził swoje uznanie dla rodziców, nauczycieli oraz dzieci za ich wkład w tworzenie tego wyjątkowego pikniku. Spotkanie pod hasłem „Najlepsza drużyna to moja rodzina” okazało się być nie tylko świetną zabawą, ale także ważnym elementem budowania społeczności szkolnej. Dzięki takim inicjatywom, szkoła w Sobkowie staje się miejscem, gdzie każdy czuje się częścią jednej wielkiej rodziny.
Teresa Piątek
TEATR TO SPOTKANIE – Cytując „Fausta” Goethego chciałoby się powiedzieć: „Trwaj, chwilo, jakże jesteś piękna!” na podsumowanie wspaniałego przedsięwzięcia, które było udziałem 6 uczennic klasy 4 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobkowie.
W piątek 31 maja miały one niezwykłą okazję uczestniczyć w czterogodzinnych warsztatach teatralnych prowadzonych przez niezrównanego instruktora Ireneusza Ślusarczyka w Centrum Kultury w Jędrzejowie. Warsztaty były nagrodą przyznaną przez Centrum, za udział Kornelii Cielibały, Amelii Kozik, Alicji Maślarz, Anny Michalec, Leny Sęk i Ady Górskiej w Powiatowym Przeglądzie Inscenizacji zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Jędrzejowie. Była to najbardziej fascynująca nagroda, jaką można było sobie wymarzyć.
Warsztaty były pełne inspirujących aktywności, które nie tylko wprowadziły naszych uczniów w tajniki sztuki teatralnej, ale także pomogły im rozwijać umiejętności interpersonalne i kreatywność. Uczennice przekonały się, że można błyskawicznie nauczyć się partii dialogowych. 10 minut kinestetycznych rzucań poduszką, poskutkowało jak super mnemotechnika.
To była wyjątkowa lekcja, która na długo zostanie w pamięci naszych uczniów. Zaangażowanie i profesjonalizm pana Ireneusza wprowadziły nasze uczennice w fascynujący świat teatru, jednocześnie dostarczając im cennych umiejętności i niezapomnianych wrażeń.
Warsztaty miały nieocenioną wartość edukacyjną. Dzięki nim uczennice miały okazję rozwijać swoją kreatywność, pewność siebie oraz zdolność do pracy zespołowej. Równie ważne było kształcenie kompetencji interpersonalnych – umiejętność komunikacji, wyrażania emocji oraz współpracy, które są kluczowe zarówno w życiu szkolnym, jak i poza nim.
Jesteśmy głęboko przekonani, że doświadczenia zdobyte podczas tych zajęć będą miały trwały wpływ na rozwój naszych uczennic. Pasja i umiejętność przekazywania wiedzy w inspirujący sposób z pewnością rozbudziły w nich zainteresowanie teatrem i sztuką.
Jeszcze raz dziękujemy Centrum Kultury za gościnę na deskach małej sceny, panu wicedyrektorowi Ireneuszowi Ślusarczykowi za poświęcone czas i energię. Mamy nadzieję na dalszą współpracę i kolejne inspirujące spotkania.
Teresa Piątek
WYBIERALIŚMY NAJCIEKAWSZE KSIĄŻKI… Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek.
Wybory odbyły się 29 maja dla klas 4 - 8 natomiast 6 czerwca dla klas 1-3. Taka akcja była zorganizowana w naszej bibliotece po raz pierwszy i wzbudziła wśród uczniów wielkie zainteresowanie. Na wcześniej otrzymanych kartach do głosowania, młodzi czytelnicy wpisywali wybrane przez siebie tytuły przeczytanych książek, po czym wrzucali je do urny wyborczej. Natomiast klasy 1 - 3 robiły to pod opieką nauczycieli. Dzieci głosowały przede wszystkim na tytuły książek, które dostępne są w naszej bibliotece.
Akcja przyniosła wiele pozytywnych wrażeń.
Zdarzyło się nawet, że uczeń z młodszej klasy miał problem z podaniem nawet 1 -go tytułu, bo nie przeczytał żadnej książki, tak twierdził. Ale zapytany, czy przeczytał jakąkolwiek lekturę? Cytuję: -,,Tak, proszę pani wszystkie”.
-To proszę wypisać na karcie do głosowania.
-To lektura też jest książką, proszę pani?
I drugoklasista rozbawił swoich rówieśników.
Ogólnopolskie Wybory Książek to bardzo ciekawy sposób na poznanie preferencji czytelniczych dzieci oraz promocję czytelnictwa i ukazanie biblioteki jako miejsca aktywnego, zaangażowanego i słuchającego potrzeb uczniów. Dzięki tego rodzaju akcjom rozwijamy czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Dzięki podanym tytułom poznaliśmy zainteresowania czytelnicze uczniów, użytkowników biblioteki.
|