Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 
 
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobkowie
 

Strona główna

 

 
  • Witamy Wiosnę - 2016!

    Jak co roku w naszej szkole, 21 marca 2016 roku, obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.  Z tej okazji uczniowie klasy I A, pod kierunkiem wychowawczyni Pani Zdzisławy Chatys, przygotowali  przedstawienie pt. „Witamy wiosnę”,  w którym ptaki i zwierzęta z niecierpliwością oczekiwały nadejścia  tej najpiękniejszej …. .   Dalsza część zabawy przebiegała pod hasłem: „Czy o wiośnie wiem już wszystko?”  Pani Magdalena Chaja, wychowawczyni klasy I B, przygotowała dla wszystkich uczniów quiz.  Uczniowie poszczególnych klas byli ubrani w charakterystyczny kolor, jaki wcześniej wylosowali dla swojej klasy. W ten sposób powstała drużyna czerwonych, zielonych, fioletowych , żółtych, białych i niebieskich. Każdy zespół miał za zadanie udzielić odpowiedzi na zagadkę oraz rozpoznać  zwiastuny wiosny przedstawione w formie prezentacji w trzech odsłonach – pierwszej za 3 punkty, drugiej za 2 i trzeciej za 1 punkt. Największą wiedzę z tej dziedziny mieli najstarsi, co świadczy o tym, że jednak  „ nauka w las nie idzie”.  Uczniowie z klas młodszych dużo się już nauczyli i postanowili,  że starszyźnie za rok tak łatwo nie pójdzie!

    M. Chaja

     P.S Dopełnieniem tego dnia miał być obrzęd:,,Pożegnania zimy, a Powitania wiosny", w tradycyjnym marszu z Marzannami. Niestety aura nie pozwoliła na przejście przez naszą miejscowość. Dlatego pochód został przełożony na 4 kwietnia 2016 roku o czym możecie się przekonać otwierając zakładkę: album fotograficzny.

    M. Pyjas

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET

    Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku.

    Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.

    Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Zapoczątkowane zostały one przez Socjalistyczną Partię Ameryki.

    Dzień Kobiet w Polsce był obchodzony na szeroką skalę do 1993 roku.

    źródło:Wikipedia

    W myśl motta Szkoły Podstawowej w Sobkowie, która uczy, bawi i wychowuje swoich uczniów - w kalendarzu imprez szkolnych nie mogło zabraknąć obchodów Dnia Kobiet. 8 marca 2016 roku męska część społeczności szkolnej(choć nie tylko), zaprezentowała montaż słowno - muzyczny, dedykując go wszystkim Paniom: dużym i małym. Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwał Pan H. Pańtak, a oprawą muzyczną zajęła się Pani V. Wujcik. Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Butenko złożył wszystkim Paniom pracującym w szkole życzenia samych szczęśliwych chwil i spełnienia marzeń, a dla osłody wręczył slodkie "conieco". Taki dzień się zdarza raz... ale w takiej oprawie zostaje długo w pamięci!

    Wszystkie Panie duże i małe dziękują męskiej części społeczności szkolnej, za życzenia, kwiaty i oryginalnie przygotowaną akademię.

      M.Pyjas

  • Nasi uczniowie zmierzyli się z historią Sobkowa.

    Stanisław Janicki, reżyser i krytyk filmowy, znany z programu w „Starym Kinie”, w styczniu kręcił kolejne ujęcia do filmu „Nad Nidą w cieniu drzew” o gminie Sobków i powiecie jędrzejowskim. Podczas tej wizyty nakręcone zostały zdjęcia w naszej szkole. Stanisław Janicki spotkał się z uczniami naszej szkoły, którzy  i  ogłosił wyniki konkursu na najlepsze prace pod tytułem „Co wiem o Sobkowie?” Wyróżnione teksty napisali: Maja Mazur (4 klasa), Krzysztof Chudobiecki (4 klasa), Marcel Rokicki (6 klasa), Dominik Stępień (6 klasa) i Jan Twardowski (6 klasa). Gratulujemy zwycięzcom i w oczekiwaniu na film możemy podejrzeć fragmenty nagrania z tego wydarzenia pod linkiem https://vimeo.com/groups/340703/videos/153397076

    Iwona Połaniecka
     

  • Wycieczka do Nagłowic klas IV - VI.

      4 lutego 2016 roku odbyła się nasza szkolna wycieczka. Brali w niej udział uczniowie z klas IV- VI. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta u „ojca literatury polskiej”. W Nagłowicach zwiedziliśmy „Dworek Mikołaja Reja”, który tu żył i gospodarował. Pisarz miał dryg nie tylko do pióra - skupował bowiem okoliczne wsie, sadził lasy, zakładał pasieki, a nawet miasto - Okszę. Obecnie istniejący parterowy biały dworek w Nagłowicach wybudował około 1800 roku Kacper Walewski, który przejął Nagłowice po Rejach. Mięliśmy okazję poznać ciekawostki z życia Reja, ale również zmierzyć się z trudną polszczyzną XVI wieku. Kolejnym punktem wycieczki był spektakl w Domu Kultury w Jędrzejowie pt. „Alcybiades” w wykonaniu młodych aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przedstawienie, które powstało na podstawie powieści Edmunda Niziurskiego, wzbudziło wśród dzieci wielkie emocje. Spektakl w dużym stopniu przybliża różne szkolne perypetie i sposoby na.... W przedstawieniu nie brakowało dowcipów słownych i sytuacyjnych. Ponadto na odbiór sztuki miały wpływ efekty dźwiękowe, znakomita gra świateł i fakt, że uczeń z naszej szkoły, Mateusz Kupis, został zaproszony na scenę. Po spektaklu wróciliśmy do szkoły. Ciekawe, czy teraz nasi uczniowie zaczną opracowywać sposoby na swoich nauczycieli, jak czynili to bohaterowie sztuki?

    I. Połaniecka

     

  • Bal Karnawałowy - 2016!

     Ach, co to był za bal…                                                                                                                    

     Przybyły wróżki, królewny, chłopczyce, piraci, kowboje, sławni piłkarze, Indianie oraz wiele innych tajemniczych postaci.

    Tegoroczny Bal Karnawałowy odbył się w naszej szkole 6 stycznia 2016 roku. Uczniowie klas młodszych bawili się wspólnie z wychowawcami i rodzicami od godziny 15. 00 do 17.00, natomiast uczniowie klas starszych od 16.00 do 19.00. Do tańca przygrywał i zachęcał DJ Mateusz. W programie imprezy, dzięki Radzie Rodziców na czele z Panią I. Klimek,  nie  zabrakło słodkiego poczęstunku oraz herbaty. Wszyscy świetnie się bawili,  kto nie był niech żałuje i zaglądnie do albumu fotograficznego!

    M. Pyjas

     

  • Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Sobkowie

    ,,Babcia i Dziadek …, znana to para, bardzo kochana przez wszystkie dzieci jest szanowana!”

    15 stycznia 2016 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Sobkowie przygotowali, pod kierunkiem swoich wychowawców- uroczystą Akademię na cześć Babci i Dziadka! Licznie przybyłych gości przywitał serdecznie Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Butenko, który  złożył życzenia zdrowia,  pociechy z wnuków oraz 100 lat życia. Następnie głos oddał uczniom z klasy V, którzy zaprezentowali tradycyjne ,,Jasełka” w komediowej wersji. Mogliśmy zobaczyć Lucyfera ze swoją świtą Diabłów, Komisariat Policji czy zastępy aniołów. W kolejnych odsłonach pojawiały się różnorodne postacie reprezentujące np. lokalną władzę w osobie Pana Wójta oraz przedstawicieli różnych zawodów czyli nauczycielka, lekarka czy murarz. Wszyscy czynili starania, aby przypodobać się przychodzącemu na świat Jezusowi i powitać Go w stajence. Ciekawa forma przedstawienia została doceniona przez publiczność. Młodzi ,,aktorzy", otrzymali gromkie brawa.  Nad prawidłowym przebiegiem przedstawienia czuwały Panie: B. Szymczyk oraz I. Połaniecka. Oprawą muzyczną zajęła się Pani V. Wujcik,

    Następnie zabrały głos dzieci z klas O – III, które pod kierunkiem swoich wychowawców, zaprezentowały krótkie programy artystyczne w postaci wierszyków, piosenek oraz żartobliwych  scenek. Klasa III  wystąpiła nawet  ,,po angielsku” w  scence opracowanej przez Panią E. Baran. Na zakończenie wystąpił solista Dominik Stępień.  W programie uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnego ,,100 LAT” oraz wręczenia wcześniej przygotowanych przez uczniów upominków.  Dzień Babci  i Dziadka, to zawsze bardzo wzruszająca uroczystość, która  buduje więzi rodzinne i  uczy  szacunku do osób starszych.

    M. Pyjas

  • Dla ciekawskich!

    Nowy Rok nastaje, każdemu ochoty dodaje",
    "Nowy Rok pogodny - zbiór będzie dorodny".

    Jaki Nowy Rok, taki cały rok.

    Miesiąc styczeń – czas do życzeń.
    Noworoczna pogoda słońcu w lecie sił doda.
    Styczeń mrozi – lipiec skwarem grozi.
    W styczniu burze i grzmoty – w lato mało roboty.
    Kiedy styczeń mokry trzyma, zwykle bywa długa zima.
    Styczeń, styczeń, wszystko studzi - rośliny, zwierzęta i ludzi.
    Gdy styczeń zamglony, marzec zaśnieżony.
    Kiedy w styczniu lato, w lecie zima za to.

  •  

     

     

     

     

     

     

     

     

    22 grudnia 2015 roku, o godzinie 17.00 -  odbył się w naszej szkole Koncert Bożonarodzeniowy. Pomysłodawczynią i prowadzącą uroczystość była Pani Volha Wujcik. Na zaproszenie Dyrekcji i nauczycieli oraz uczniów,  na koncert licznie przybyli: rodzice, rodzeństwo oraz dziadkowie, uczniów biorących udział w Bożonarodzeniowym Kolędowaniu. W programie tego niezwyklego koncertu znalazły się kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce świątecznej wygrywane na różnych instrumentach  zaczynając od dzwonków poprzez flażolety, instrumenty klawiszowe, a kończąc na gitarze.  Dźwięki kolęd i piosenek świątecznych, wykonywanych na tle okolicznościowej dekoracji i w blasku magicznych świateł,  przez kolejnych uczniów naszej szkoły, wprawił wszystkich uczestników koncertu  w radosny i wzniosły nastrój. Był to wyjątkowy i magiczny wieczór, który ujawnił wiele talentów muzycznych i aktorskich wśród uczniów naszej szkoły, o czym  świadczyły gromkie  brawa publiczności. Na zakończenie Bożonarodzeniowego Koncertu, Dyrektor Szkoły symbolicznie przełamał się opłatkiem z Panią V. Wujcik, życząc wszystkim spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Podziękował także organizatorce koncertu oraz uczniom za dostarczenie tak wspaniałych i wzniosłych przeżyć, które wprowadziły wszystkich uczestników w bożonarodzeniowy nastrój.

     Program Koncertu Bożonarodzeniowego był bardzo oryginalny i ciekawy w swojej formie. Wystąpiła prawie cała społeczność szkolna wspólnie z  nauczycielami. Była to także okazja do wręczenia  przez Samorząd Uczniowski symbolicznych nagród, uczestnikom konkursu plastycznego ,,Na ozdobę świąteczną". Dlatego zapraszam do oglądania  albumu fotograficznego!

    M. Pyjas

     

  • Niezwykły gość w Szkole Podstawowej w Sobkowie!

    4 grudnia 2015 roku odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj.  Długo wyczekiwany gość w  towarzystwie elfów, śnieżynek i innych niezwyklych stworów, odwiedził  uczniów w ich klasach i obdarował wszystkich wspaniałymi podarunkami. W zamian uczniowie dziękowali Mikołajowi pięknie śpiewanymi piosenkami lub recytowanymi wierszami. Był to dzień pełen wrażeń, który możemy sobie powspominać zaglądając do albumu fotograficznego!

    P.S Samorząd Uczniowski i cała społeczność naszej szkoły dziękuje rodzicom, którzy co roku "zapraszają" św. Mikołaja do naszej szkoły!

    M. Pyjas

  • Światowy Dzień Misia w Szkole Podstawowej w Sobkowie.

    W środę, 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. Z tej to okazji w naszej szkole, już po raz drugi , z inicjatywy Pani Magdaleny Chaji  - 27 listopada w piątek -  dzieci  z klas młodszych i oddziału zerowego oraz ich pluszowi ulubieńcy mieli okazję uczestniczyć w  zorganizowanych specjalne z tej okazji  zajęciach edukacyjnych.  Impreza rozpoczęła się od pogadanki. Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz ciekawostki z życia misiów żyjących w różnych stronach świata. Obejrzały także pokaz multimedialny pt. "Misie w książce, przyrodzie i na ekranie". Uczniowie  mieli także okazję zobaczyć  głównych bohaterów najlepszych bajek dla dzieci – pluszowych  niedźwiadków : Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Paddingtona, Coralgola oraz  Gumisie  podczas  pokazu bajek.  Dzieci wzięły także udział  w konkursie "Wiedzy o misiach", a na zakończenie nie zabrakło wspólnych zabaw ze swoim ulubieńcem.  Najważniejsze, było to, że miś u wszystkich wzbudzał sympatię oraz uśmiech na twarzy. 

    M. Chaja

  • Szkolne ,,andrzejki" - 2015

      26 listopada 2015 roku, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, odbył się w naszej szkole   tradycyjny, ,,andrzejkowy” wieczór wróżb połączony z zabawą taneczną. Grupa młodsza bawiła się, pod opieką swoich wychowawczyń - ,,wróżek” od godziny 15.00 – 17.00 natomiast uczniowie klas starszych, także pod czujnym okiem wychowawców, uczestniczyli w imprezie od 16. 00 – 19.00. Obowiązki – Didżejów - dzielnie pełnili: Edward W.  oraz Patryk W. – za co bardzo dziękujemy! Podziękowania należą się także rodzicom, którzy przygotowali dla uczestników zabawy, słodki poczęstunek. Choć kolejne, szkolne ,,Andrzejki” przeszły już do historii, a emocje towarzyszące  w czasie trwania wróżb i konkursów dawno opadły, to na pewno zostały wspomnienia i ciekawość,  Czy wróżby się spełnią!?

    M. Pyjas

  • WYCIECZKA DO FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH "DECORA" W MIECHOWIE.

    Fabryka „Decora” w Miechowie słynie z produkcji wspaniałych artystycznych ozdób choinkowych. Tam właśnie 13 listopada 2015. pojechali najmłodsi uczniowie naszej szkoły ( Zerówka ) wspólnie  z dziećmi z Przedszkola Samorządowego w Sobkowie. Dzieciom towarzyszyło dziewięcioro rodziców i wychowawczyni Pani Iwona Gruszczyńska.

    Pomimo postępu techniki tradycyjna technologia produkcji bombek pozostała tam niezmieniona od połowy XIX wieku.

    Podczas zwiedzania fabryki uczniowie poznali proces produkcyjny powstawania ozdób. Każdy mógł obejrzeć z bliska, jak wygląda produkcja bombek i ile czasu to zajmuje. Przyglądaliśmy się jak pracownicy fabryki najpierw pod wpływem gorącej temperatury formują szklane kształty bombek (było tu bardzo głośno), następnie posrebrzają je, precyzyjnie i kolorowo dekorują, aż w końcu pakują je do kartonowych pudełek. Największą atrakcją okazało się  własnoręczne malowanie bombek pod kierunkiem pani dekoratorki. Każdy uczeń miał dostęp do farb akrylowych, brokatów i pędzli w pracowni zakładu. Uczniowie byli zachwyceni efektami swojej pracy. Na koniec bombki ustawiano na stojaku do suszenia. Gdy wyschły zostały spakowane.

    Tegoroczne święta będą na pewno niezapomniane, bowiem na choinkach dzieci będzie,,Ich” piękna kolorowa bombka - pamiątka z wycieczki do fabryki ,,Decora”.

    Różnorodność ozdób choinkowych i bombek zafascynowała uczniów, rodziców, nauczycieli tak bardzo, że w firmowym sklepie rzucili się w wir zakupów. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, obciążeni pudełkami z bombkami i obsypani brokatem. To była udana wycieczka!

    I. Gruszczyńska
     

  • Akademia z okazji Święta Niepodległości.

    Pod koniec XVIII wieku, a dokładnie w 1795 roku, Polska utraciła niepodległość. Trzej potężni sąsiedzi: Rosja, Prusy, Austria korzystając z osłabienia naszego kraju dokonali rozbioru Polski. Nasza Ojczyzna zniknęła z mapy świata na długie 123 lata, ale pozostała w sercach i umysłach Polaków. Aby odzyskać niepodległość Polacy organizowali powstania zbrojne. Niestety kończyły się one przegraną. Dopiero Legiony Polskie utworzone przez Józefa Piłsudskiego w czasie I wojny światowej, wywalczyły Polsce wolność. Dzień 11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia, co roku obchodzimy w naszym kraju Święto Niepodległości.

    10 listopada 2015 roku, w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem dwóch pań: nauczycielki historii Iwony Gruszczyńskiej i nauczycielki muzyki Volhy Wujcik - zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który dla całej społeczności uczniowskiej był cenną lekcją historii i patriotyzmu. Swój udział w akademii zaznaczyli także uczniowie klasy Ib, w myśl przysłowia:,,Czym skorupka za młodu nasiąknie... ." Na zakończenie Dyrektor szkoły Dariusz Butenko, podziękował nauczycielkom i uczniom za piękną lekcję historii, która była także cennym zródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

    I. Gruszczyńska

     

  • Dzień Papieski w naszej szkole!

      21 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy XV Dzień Papieski pod hasłem: ,, Jan Paweł II – Patronem Rodziny”.  Nad przebiegiem akademii czuwała Pani Bernarda Szymczyk , a o oprawę muzyczną zadbała Pani Volha Wujcik

    Uczniowie klasy V i VI na tle okolicznościowej dekoracji, zaprezentowali,  przywołując  we wspomnieniach postać  św. Jana Pawła II, największego z rodu Polaków. Dzieci przypomniały niektóre z wielu jego myśli na temat rodziny. Jan Paweł II mówił: ,,Rodzina jest drogą Kościoła. Rodzina jest zespolona z narodem, a naród z rodziną.” Mówił także: ,, Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu.” Cały jego pontyfikat był naznaczony nie tylko wspieraniem, ale także kiedy było to konieczne, wręcz batalią o rodzinę. Jan Paweł II ogłosił rok 1994 Rokiem Rodziny. W części kończącej akademię cała społeczność uczniowska miała okazję obejrzeć film animowany pt. ,,Jan Paweł II”. Po projekcji filmu uczniowie udali się pod pomnik Jana Pawła II,  znajdującego się obok kościoła, gdzie zostały złożone biało – żółte kwiaty i zapalone znicze. Na koniec wszyscy odśpiewali ,,Barkę”, ulubioną pieśń oazową Jana Pawła II.

    B. Szymczyk

  • Podsumowanie konkursu plastycznego ,,Owocowo - warzywna rewia mody" czyli sukcesy naszych uczniów!

      W roku szkolnym 2014/ 15 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez ARR w województwie świętokrzyskim, pod hasłem: „Owocowo-warzywna rewia mody”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III z całego regionu, a organizatorom zależało przede wszystkim na propagowaniu zasad zdrowego żywienia. Uczniowie mieli do wybory różne techniki: rysunkową, malarską, przestrzenną lub płaską. Jak wynika z treści artykułu zamieszczonego w ,,echodnia.eu”, z dn. 26 października, na konkurs dostarczono 662 prace, a wyróżniono 40 – po 10 w każdej kategorii.

    - Wybór był naprawdę trudny. Dzieci stanęły na wysokości zadania i wykazały się dużą pomysłowością - stwierdził Robert Szwagierczak, dyrektor kieleckiego oddziału Agencji Rynku Rolnego, czytamy dalej w/w artykule.

     Tym bardziej cieszy nas fakt, iż mimo tak sporej ilości prac nadesłanych na konkurs, komisji spodobały się także rysunki dwóch naszych uczennic  z klasy III : Aleksandry Porębskiej oraz Wiktorii Kosińskiej, które 26 października 2015 roku, uczestniczyły wspólnie ze swoimi rodzicami, w Gali wręczania nagród w Targach Kielce. GRATULUJEMY SUKCESU !!!!!!!!!!!!!

    M. Pyjas

  • Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Sobkowie.

    Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w roku szkolnym 2015/16, w nieco innej formie niż dotychczas,  a to za sprawą Samorządu Uczniowskiego kierowanego przez Panią Volhę Wujcik. W części oficjalnej obchodów Dyrektor Szkoły złożył nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia oraz podziękował za dotychczasową, ofiarną pracę. Wręczył także, jak co roku, nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!! Po czym oddał głos przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego: Klaudii Baran i Dominikowi Stępniowi, którzy poprowadzili Galę wręczania ,,Szkolnych Oskarów”. A oto relacja uczennic klasy szóstej z przebiegu uroczystości:

     

    Dzień Nauczyciela

            15 października 2015 r. w Szkole Podstawowej w Sobkowie odbyła się Wielka Gala wręczenia nagród. Każdy nauczyciel naszej szkoły otrzymał ordery tj. order profesora Miodka, order Roztańczonej nutki, order Anielskiej cierpliwości, order Wieży Babel, itp. Nie mogło też zabraknąć nagród specjalnych. Nauczyciele wyłonieni w tajnym głosowaniu otrzymali: złotą, srebrną i brązową kredę. Trzecie miejsce, czyli brązową kredę otrzymał Pan Hubert Pańtak i Pani Bernarda Szymczyk, srebrną Pani Iwona Połaniecka, a złotą Pani Ewa Rak. Wszyscy nauczyciele byli bardzo wzruszeni otrzymanymi wyróżnieniami. Na zakończenie odbył się konkurs w rozpoznawaniu nauczycieli na zdjęciach z ich szkolnych lat. Konkurs wywołał sporo emocji i uśmiechów.

    K. Baran, L. Górska

  • Dzień Muzyki – Gminny Konkurs Karaoke.

    7 października 2015 roku w Szkole Podstawowej w Sobkowie, odbył się Gminny Konkurs Karaoke. Pomysłodawczynią, tak innego w swojej formie konkursu była: Pani Volha Wujcik – nauczycielka muzyki. W październiku obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Muzyki, a to kolejny powód do wspólnego śpiewania. Na konkurs, pod opieką nauczycieli, przybyło 17 – u uczniów, którzy podjęli się trudnej sztuki zaśpiewania, z podkładem muzycznym i wyświetlanymi z projektora słowami, piosenki wybranej z listy utworów, zamieszczonych w regulaminie konkursu. Naszą szkołę reprezentowali:  Greta Szmalec, Tymoteusz Klepacki i Dominik Stępień. Gościnnie wystąpił zespół ,,RYTMIX". Uczestników  muzycznego show oceniało  Jury w składzie: Pani E. Wilk – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sobkowie, Pan G. Łagowski - nauczyciel muzyki w ZPO w Miąsowej oraz Pan P. Figurski – nauczyciel muzyki w Gimnazjum Publicznym Jana Pawła II w Sobkowie. Prowadząca konkurs, Pani Volha Wujcik  żywiołowo zachęcała dzieci do odważnego śpiewania, a publiczność szkolną zaprosiła do wspólnej zabawy. Poziom wokalny uczestników okazał się bardzo wysoki.

    Jury po długich i burzliwych obradach wyłoniło  następujących laureatów:

    - I miejsce: Dominik Stępień – uczeń SP Sobków

    - II miejsce: Aleksander Wrona – uczeń SP Sokołów Dolny

    - III miejsce: Izabela Stolorz – uczennica ZPO w Miąsowej

    - Wyróżnienie otrzymała – Nicola Wojtyś – ZPO w Korytnicy

    Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Nagrody dla zwycięzców,  ufundował Przewodniczący Rady Gminy Pan Ryszard Dębiński, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  pamiątkowe dyplomy. Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Butenko  podziękował uczestnikom  za udział w konkursie, który wymagał wiele odwagi. Nauczycielom za trud przygotowania uczniów, a organizatorce konkursu za oryginalny  pomysł obchodów Dnia Muzyki.

    M. Pyjas

  • Dzień Chłopaka

    Choć to już historia, na długo w pamięci pozostaną nam  szkolne obchody Dnia Chłopaka 2015!                

    Dzień Chłopaka odbył się w naszej szkole 30 września 2015 roku. Żeńska część  społeczności szkolnej  zaprosiła chłopaków na tańce, konkursy i słodki poczęstunek. Uczniowie klas O – III bawili się od 15.00 do 17.00. Natomiast klasy IV – VI  od 17.00 do 19.30, oczywiście pod opieką swoich wychowawców. Oprawą muzyczną zajęli się, byli uczniowie naszej szkoły: E. Wójcik i P. Wilk.  Jak co roku, nie zabrakło także rodziców,  którzy pomogli w przygotowaniu słodkiego poczęstunku, za co bardzo dziękujemy! Zabawa była wspaniała,  a kto nie wierzy zapraszam do albumu fotograficznego.

    M. Pyjas

  • Lekcja przyrody w Muzeum Narodowym w Kielcach.

    29 września 2015 roku uczniowie klas II i III, pod opieką swoich wychowawców: S. Grzegorczyk i M. Pyjas spędzili czas w ciekawy i aktywny sposób w Muzeum Narodowym w Kielcach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych o tematyce przyrodniczej pt. ,,EKO II – LEŚNA LEKCJA”, realizowanych na wystawie stałej ,,Zwierzęta i kontynenty”. W pierwszej części zajęć uczniowie pod kierunkiem Pana przewodnika mieli okazję obejrzeć z bliska ekspozycje zwierząt żyjących w europejskich lasach (np. lis, dzik, jeleń, niedźwiedź), oraz tych żyjących na innych kontynentach – w dżunglach, stepach, sawannach i tundrach. Słuchali z zainteresowaniem opowieści o warunkach życia poszczególnych zwierząt. Chętnie i trafnie odpowiadali na pytania Pana przewodnika, często podchwytliwe, zmuszające dzieci  do myślenia. W drugiej części, uczestnicy lekcji rozwiązywali karty pracy. Poznali warstwy lasu oraz zwierzęta, które w nich zamieszkują. Była to bardzo ciekawa i pożyteczna lekcja przyrody. Dzieci z bliska mogły obejrzeć zwierzęta, którym grozi wyginięcie lub są bardzo płochliwe i unikają człowieka. Dodatkowo w sposób aktywny pogłębiły wiedzę na temat lasu, który, jak stwierdziły dzieci jest domem zwierząt i roślin.  

    M. Pyjas

  • Znowu na Rajd…

    Tegoroczny XVI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż odbył się 26 września 2015 roku pod hasłem: ,,W Krzyżu miłości nauka”. Jest już tradycją w naszej szkole, iż uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami uczestniczą w tym rajdzie. Wczesnym rankiem 18 uczestników wyruszyło z Huty Nowej trasą nr 10 zwaną ,,Benedyktyńską”. Zmagając się z wiatrem i deszczem, każdy ze swoją osobistą intencją w sercu, pokonał trasę o długości 7 km. Choć nie było łatwo, wszyscy z zadowoleniem dotarliśmy do celu. Zwień czeniem tego trudu była uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez Biskupów Diecezji Kieleckiej, w której wszyscy uczestniczyliśmy. Nieco zmęczeni i zziajani, ale ubogaceni duchowo wróciliśmy do domu. Myślę, że w przyszłym roku podejmiemy na nowo ten trud.

    B. Szymczyk

strona: